Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2016-05-10 11:59:45

gerliks

Wakacje bez BP

Wyjeżdżaliście kiedykolwiek na typowe wczasy bez BP?
Jak na tym wyszliście finansowo? Typowe wczasy mam na myśli - 5 dni wypoczynku + 2 dni zwiedzania, bo tak to wygląda w moim przypadku. Jest sens nawet próbować na własną rękę?

 

#2 2016-05-10 12:24:08

piea

Re: Wakacje bez BP

owszem;
a finansowo to głównie zależy od typu urlopu: dokąd? środek transportu?, gdzie nocujemy, typ wyżywienia, atrakcje na miejscu, itd....  a to czy jedziemy sami czy z biurem? w obu przypadkach  może być i tanio i drogo i bardzo drogo; to nie rodzaj organizacji dyktuje cenę tylko nasza  wybrana opcja;
Jeśli znasz już termin swojego wyjazdu ( urlopu) i nie jest to za 3 dni smile to spokojnie organizuj sobie wszystko sam; jakby to nie wyszło finansowo i jakościowo - to przynajmniej sam do siebie nie napiszesz reklamacji:), a i poczucie, że jesteś sam sobie sterem i okrętem też jest bezcenne; a w przypadku wyjazdu typowo wypoczynkowego to raczej jedyna rozsądna opcja.

 

#3 2016-05-10 22:56:28

KlaudiaRakocz

Re: Wakacje bez BP

Piea - lepiej bym tego nie ujęła wink zgadzam się z 100%
Jest jeszcze jedna zaleta samoorganizacji - strasznie dużo człowiek może się wtedy nauczyć, nie tylko o świecie ale i o sobie wink

 

#4 2016-05-11 12:00:40

gerliks

Re: Wakacje bez BP

No właśnie - ta reklamacja. Jeśli coś z hotelem, przelotem będzie nie tak, to do kogo ją złożysz? ;-)

Chciałbym od kogoś usłyszeć konkretny przykład typu - ten i ten  hotel kosztował w danym terminie z danym biurem tyle i tyle z przelotem. Mnie to i to kosztowało tyle. Ktoś ma takie doświadczenie i się nim podzieli? Nie piszę o fakultetach, tylko o samym hotelu, przelocie, transferach.

 

#5 2016-05-11 12:23:20

papuas

Re: Wakacje bez BP

No, obawiam się, że bardzo niewielu w ten sposób przelicza, a nawet nie pamięta ile za dany, samodzielnie wybrany hotel by zapłaciło poprzez jakieś BP. Czasem kilka biur korzysta z tego samego hotelu molocha.

 

#6 2016-05-12 12:00:41

gerliks

Re: Wakacje bez BP

Ale to właśnie powinno być godne zapamiętania ;-)
Nawet szukam aktualnie po sieci, sporo osób twierdzi, że taniej, ale nikt nie dał konkretnego przykładu. Bo znaczenie ma termin, pakiet czy tam lot. I nie rozumiem jak można szczycić się tańszym przelotem do Hiszpanii, z przesiadkami, który trwał 3 razy dłużej ;-)

 

#7 2016-05-13 18:09:39

Senka

Re: Wakacje bez BP

Pic na wodę. Nie da się taniej. Nie w tym samym terminie i tym samym pakietem. Logika - BP na cały sezon rezerwuje miejsca na każdy lot + miejsca w hotelu. W jaki sposób ktoś zamawiający na własną rękę, miałby coś takiego dostać? Nie zwracam już uwagi na to, ile czasu poświęca się na szukanie tych ofert i że dokładnie wszystko trzeba załatwić całkowicie na własną rękę. Co kto lubi ;-)

 

#8 2016-05-18 11:54:39

gerliks

Re: Wakacje bez BP

Po co kasujecie wpisy? To przynajmniej niech ktoś coś mądrego doda z tych kasujących...
Bo jak dla mnie wnioski są takie, że taniej się nie da. Nikt nie potrafi wskazać choćby jednego hotelu z terminem i stawką. Bajki o tych tanich wyjazdach na własną rękę...

 

#9 2016-05-18 21:02:54

katerina

Re: Wakacje bez BP

Gerliks!
Posty kasuje Administrator....z wiadomych powodów zresztą...
Tak działa ten portal i nie tylko ten...proste!
A skoro "oferty,które tu wrzucasz takie atrakcyjne,a nikt nic mądrego Ci na forum nie jest w stanie zaproponować" to może zdecyduj się w końcu na jakąś z nich?!

 

#10 2016-05-18 21:19:29

AniaMW

Re: Wakacje bez BP

A ja do tego jeszcze tylko dodam, że jeżeli ciągle coś Ci się tu Gerliks nie podoba, to może po prostu daj nam spokój od siebie, a sobie spokój od nas - niewdzięczników...
i poszukaj szczęścia gdzieś indziej, powodzenia!

 

#11 2016-05-19 12:06:56

gerliks

Re: Wakacje bez BP

katerina - widzę, że udzielasz się tylko kiedy chcesz dowalić. Jeśli nie masz niczego mądrego do dodania to oszczędź proszę innym czytania tego.
Jakie oferty? To była kalkulacja co ile kosztuje - nie ma to jak komentować coś, czego się nawet nie widziało.
Ania - w końcu jakaś użyteczna rada!

 

#12 2016-05-19 22:06:09

Fresh

Re: Wakacje bez BP

Gerliks, dostałeś PRV w sprawie kasowania Twoich wypowiedzi (naruszenie regulaminu), zapraszam do lektury. I proszę o bardziej empatyczne wypowiedzi w stosunku do innych użytkowników TM, którzy zresztą moim subiektywnym zdaniem mają rację.

Jeśli masz jakieś wątpliwości, zapraszam na PRV, wszystkie inne posty w tym temacie na forum nie administracyjnym będą kasowane.

 

#13 2016-05-19 22:23:50

Antenka

Re: Wakacje bez BP

gerliks- uprzejmie proszę, najpierw poczytaj to forum, a w szczególności regulamin i się mocno zastanów, zanim napiszesz posta z ukrytą( jak ci się wydaje, że my tego nie widzimy) reklamą pewnego portalu z ofertami turystycznymi, i nie dziw się,że posty są usuwane. I tu wychodzi twoja działalność i niewiedza o tym forum- jak głupio oskarżasz Katerinę,że pojawia się tylko,żeby tobie dowalić alejaja Nie chce mi się nawet komentować tego bo musiałabym użyć niecenzuralnych słów, a tu kulturalne forum jest wink
Chcesz tu reklamować?- Skontaktuj się z Adminem i zapytaj jak to funkcjonuje - on nie gryzie wink
Ja ci wcześniej napisałam grzecznego posta o zaprzestanie reklamy, którego też mi Admin wykasował, widziałam twoje wykasowane wpisy i wiem o co chodzi, więc uprzejmie proszę o kulturalne odnoszenie się do użytkowników forum. Dziękuję.
A odnośnie twojego pytania, to ci napiszę, to co napisałam wcześniej:
Bardzo prosto jest sobie wyliczyć co wychodzi taniej- czy wyjazd na własną rękę, czy wyjazd z biurem. Pytasz oględnie a nie o jakiś konkret, więc ci nikt tu nie będzie wyliczał. W necie jest masę for i blogów, kto się w tym świecie porusza to wie gdzie szukać- gdzie użytkownicy dzielą się swoją wiedzą i konkretami, a napisanie ,że nie da się taniej niż z biurem- jest to totalna bzdura- i to jest też prawda,że zależy od kierunku, wybranych noclegów, terminów i etcetera, etcetera. Można pisać i pisać i tak pleść o wszystkim i niczym.
Jakbyś zapytał konkretnie o kierunek, termin itp. to podejrzewam,że byłaby to inna rozmowa.

 

#14 2016-05-19 22:28:10

Antenka

Re: Wakacje bez BP

Produkowałam i produkowałam posta i Admin mnie ubiegł wink

 

#15 2016-05-20 11:42:17

gerliks

Re: Wakacje bez BP

Antenka - ja wiem, że np. załatwienie Azji na własny rachunek jest wykonalne dużo taniej, tylko powiedzmy, że to jest już zadanie dla odważnych. A właśnie chciałbym jakiś konkretny przykład europejski. Wiele jest tego w necie, to prawda, tylko nic aktualnego, żadnych konkretnych liczb. Część osób też twierdzi, że po prostu nie da się ogarnąć taniej hotelu i lotu w pakiecie.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh