Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Grecja
  •  » Pierwsze zagraniczne wakacje - od czego zacząć i z czym to "jeść"?

#1 2015-05-17 11:28:36

patana_90

Pierwsze zagraniczne wakacje - od czego zacząć i z czym to "jeść"?

Witam serdecznie. Bardzo proszę o pomoc i mądrą radę wszystkich podróżników. Jesteśmy z chłopakiem kompletnie zieloni jeśli chodzi o podróże. To będą nasze pierwsze wczasy za granicą, wybrałam Grecję. Zależy mi na miejscu spokojnym, nie zawalonym przez turystów, z miejscami "dzikimi", ale oprócz tego chcielibyśmy też zwiedzić ważniejsze miejsca.
Pierwszy problem z biurem czy na własną rękę? Po angielsku dogadamy się bez problemów.
Z opisów i relacji urzekło mnie kilka miejsc Skopelos,Amorgos,Lefkada, Chalkidiki...  jawi się przed nami dylemat czy dobrać lot i przemieszczać się między miejscowościami czy okolicznymi wysepkami jak nam się bedzie podobało kilka dni tu, kilka tam itd. Czy wybrać się z biurem i  spokój - ale wtedy nie wiem czy zobaczę "wszystko co się da". Wiadomo, że chciałabym jak najlepiej wykorzystać ten czas i chłonąć wszystko.
Nie zależy nam na luksusach, może ktoś poleci kempingi przy plaży, pensjonaty, jakieś może małe hoteliki rodzinne?Nie mam pojęcia jaka tam struktura - i przede wszystkim gdzie tego szukać w sieci? Dodam, że nie mamy prawa jazdy więc wszelkie pomysły z wynajęciem auta odpadają. No i przede wszystkim - co korzystniej wypada finansowo.
Bardzo prosze o pomoc! Pozdrawiam.

 

#2 2015-05-17 19:38:26

katerina

Re: Pierwsze zagraniczne wakacje - od czego zacząć i z czym to "jeść"?

Witam!
Grecja dobry wybor wink Wszystkie miejsca,ktore bierzecie pod uwage robia wrazenie,ze szczegolnym wyroznieniem wysp!
Ja zawsze polecam zwiedzanie Grecji na wlasna reke,ale w Waszym przypadku biorac pod uwage brak prawa jazdy mysle,ze to pomysl chybiony sad
Wyspy,o ktorych piszesz sa raczej slabiej rozwiniete turystycznie (dla mnie to plus) takze brak samochodu bedzie problemem,gdyz nie wszedzie mozna dojechac komunikacja.
Jedynie na Chalkidiki dosc dobrze kursuja autobusy,ale do najtanszych nie naleza,wiec na dwie osoby to sie srednio kalkuluje.
Moze pomysl nad wyspami typu Kreta,Rodos,gdzie jest wieksza szansa,ze dacie rade sporo zobaczyc bez auta.
Nie wiem z jakiej czesci Polski jestes i jaki macie budzet,bo moze moglabym Wam cos konkretniej (biuro,loty) doradzic na priv smile
Pozdrawiam

 

#3 2015-05-18 18:13:50

patana_90

Re: Pierwsze zagraniczne wakacje - od czego zacząć i z czym to "jeść"?

Witaj! Szczerze powiem, że czytałam Twoje relacje i miałam nadzieję, że się wypowiesz smile Hmm czytałam nieco o krecie i rodos na rodos nie ma czego zwiedzać za bardzo ponoć... Istotne: jak najmniej krzyczących dzieci tłumnie gromadzących się zarówno przy basenach jak i na plaży i zabytki do zwiedzania (jedzie historyk;) ).
Pytaliśmy w biurach oferują wycieczki w granicach 3 tys bez wejść na zwiedzanie. Zależy nam właściwie tylko na Atenach z tych ważniejszych rzeczy dlatego jednak decyzja padła na cyklady lub zbliżony kierunek. Czytałam o promach, kursują i można dostać się z lądu na amorgos (o ktorym niektorzy pisza, że można przejśc właściwie na piechotę), paros, naksos czy mykonos.
Początkowo interesowała nas wycieczka 7+7 zwiedzanie/wypoczynek, ale jak już mówiłam z wejściówkami i kieszonkowym koszt rośnie do około 4tys na osobę a to przekracza nasz studencki budżet. Super jak udałoby się zamknąc w 2500 tys + kasa na tzw "przyjemności".
Nie wiem też czy brać pod uwagę all inclusive czy np śniadania i reszte we własnym zakresie -nie mam pojęcia jak plasują się ceny i jak to z jakością hotelowych posiłków, czy nie lepiej w greckich tawernach itd.

Cudownie gdyby udało się połączyć zwiedzenie Aten i pobyt np na dwóch wysepkach (a spełnieniem marzeń gdyby jeszcze gdzies był jakiś wodospad, bo to moja wielka miłość. w pigułce:
- nie chcemy przeludnionych plaż
- miejscowości typowo imprezowe gdzie będzie pełno młodzieży odpada, żeby było gdzie wyjśc, posłuchać muzyki na żywo, ale bez "dziczu"
- łagodne wybrzeże, błękit wód, plaża piaskowa (czytałam, że gdzieś jest piękny wręcz różowawy piasek, ale nie pamiętam gdzie to)
- spokojne zatoczki mile widziane
wiem pewnie nie da się tak, ale  czekałam na to pół życia, zależy mi, żeby był na full. pozdrawiam i dziękuję za chęci pomocy, z przyjemnością skorzystam z Twojego doświadczenia poprzez priv, maila. ps jesteśmy z Poznania.

Ostatnio edytowany przez patana_90 (2015-05-18 18:16:39)

 

#4 2015-05-19 10:49:09

katerina

Re: Pierwsze zagraniczne wakacje - od czego zacząć i z czym to "jeść"?

Skoro zalezy Wam na Atenach to nie widze innej opcji jak lot do Aten (dzien,dwa w stolicy),a potem rejs na wysepki.Na Andros,Paros,Naxos i Mykonos plynie ten sam prom (w takiej kolejnosci) takze mozecie sobie zostawac po 2-3 dni na kazdej wyspie wedlug upodoban wink Amorgos tez magia,zerknij takze na Folegandros-ten sam klimat kwintesencja Grecji....bialo-niebiesko,koty,kwiaty,kapliczki...wink Na tych wysepkach jest wlasnie duzo mniejszych plaz,zatoczek,mniej turystow...za wyjatkiem Mykonos,bo to raczej imprezownia w dodatku razem z Santorini nalzey do najdrozszych greckich wysp!Z tym,ze Mykonos urok mimo wszystko ma bardzo duzy,fajne,waskie uliczki,wiatraki...!
Jesli chodzi o wyzywienie to ja nie jestem zwolenniczka all,decyduje sie na taka opcje tylko w miejscach,gdzie musze (jak np. na Karaibach) Grecja ma tak pyszna kuchnie,a w hotelach greckich znajdziesz moim zdaniem tylko namiastke choc mozliwe,ze czasem takia opcja kalkuluje sie troche taniej.
To tak w duzym skrocie. smile

 

#5 2016-04-04 03:56:50

Viviene

Re: Pierwsze zagraniczne wakacje - od czego zacząć i z czym to "jeść"?

Ja się wypowiem tylko jeśli chodzi o samą podróż, bo do Grecji właśnie też się dopiero wybieramy. Było dużo za i przeciw i w końcu zdecydowaliśmy się na podróż autokarem bo a) komfort ten sam, w ecolines jest dużo miejsca i z biegiem czasu nie odczuwa się wcale tylch kilkunastu godzin, b) cenowo niebo a ziemia, w sezonie nasz bilet osztuje ułamek tego, co musielibyśmy zapłacić w samolocie, c) WIDOKI. Mężu z lornetką na nosie wiecznie w autokarze siedzi.

 

#6 2016-04-28 21:18:39

tripoman

Re: Pierwsze zagraniczne wakacje - od czego zacząć i z czym to "jeść"?

Teraz w Itace jest fajna promocja, do wczasów na Zakynthos i Kos dają wycieczkę lokalną gratis. Wczasy to nic strasznego nawet jeśli się jedzie na nie pierwszy raz. Nie ma czym się stresować bo to jest czysta przyjemność.

 

#7 2016-05-02 12:08:12

gerliks

Re: Pierwsze zagraniczne wakacje - od czego zacząć i z czym to "jeść"?

Moim zdaniem powinniście wybrać Attykę, mnóstwo miejsc do zobaczenia. My pierwszy raz w Grecji byliśmy za pierwszy razem na Riwierze Olimpijskiej. Do Aten jechaliśmy 7h, masakra, ale było warto. Dlatego sugeruję jakieś hotele w nie daleko od stolicy. No i jeszcze Klasztory na Meteorach - coś niesamowitego, coś co robi ogromne wrażenie. Ogólnie na części lądowej jest ogrom miejsc do zwiedzania. Wyspy sobie zostaw na później.

 

#8 2017-02-24 18:51:02

kati1212

Re: Pierwsze zagraniczne wakacje - od czego zacząć i z czym to "jeść"?

Ja na pierwsze zagraniczne wakacje pojechałam z biurem podróży bo nie chciało nam się szukać wszystkiego na własną rękę. Teraz są tanie oferty last minute i porównywarki wycieczek na Internecie więc łatwo można znaleźć atrakcyjną ofertę i nie przepłacić

 
  • Index
  •  » Grecja
  •  » Pierwsze zagraniczne wakacje - od czego zacząć i z czym to "jeść"?

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh