Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#31 2016-04-25 22:23:30

Antenka

Re: RELACJA - ODWIEDZINY U NEMO

Oskar- dodałam z plaży hotelowej zdjęcie na FB ( tu podpisane- słynne zdjęcie ,,nad Bałtykiem" ) a,że było jakie było, więc nabijałyśmy się,że wygląda jak nad Bałtykiem alejaja a nie w Egipcie. I stąd powstało to określenie -,,wakacji nad Bałtykiem" wink i wcale tu nie chodzi o gramaturę piasku, czy fale wink
Ale dzięki za info, każde się przyda super Malikia akurat jest po sąsiedzku wink
Akurat z żarłaczem białopłetwym nie miałam przyjemności się spotkać i niech tak zostanie alejaja

 

#32 2016-04-25 22:33:55

Antenka

Re: RELACJA - ODWIEDZINY U NEMO

 

#33 2016-04-25 22:42:38

Antenka

Re: RELACJA - ODWIEDZINY U NEMO

 

#34 2016-04-26 09:46:48

Bea37

Re: RELACJA - ODWIEDZINY U NEMO

pod wodą też super, podziwiam za znajomość nazw ! Ja tylko mogę nazwać tego dużego ze skorupa na grzbiecie smile to jest żółw  smieszne

 

#35 2016-04-26 21:18:20

Antenka

Re: RELACJA - ODWIEDZINY U NEMO

Bea- jak sobie obejrzysz ,,Gdzie jest Nemo?" i ,,Rybki z Ferajny"- to już większość nazewnictwa rybek załatwiona wink alejajaalejaja A tak serio to mnóstwo czasu spędziłam tam w wodzie, przez kupę lat, to coś tam w głowie zostało wink

 

#36 2016-04-26 21:23:28

katerina

Re: RELACJA - ODWIEDZINY U NEMO

Bea :płacze ze śmiechu: alejaja alejaja alejaja

 

#37 2016-04-27 20:25:17

hyde

Re: RELACJA - ODWIEDZINY U NEMO

To nie może być żółw to byłoby za proste alejaja big_smile wink
Ładnie tam na lądzie i pod wodą big_smile Hotelik naprawdę fajny smile
Nawet rozumiem, żeś Antenko taka znudzona na tym leżaku alejaja

 

#38 2016-04-28 13:26:58

Antenka

Re: RELACJA - ODWIEDZINY U NEMO

Hyde- buziak Fajnie było, więc i znudzenie było super alejaja

Ostatnio edytowany przez Antenka (2016-04-28 14:06:06)

 

#39 2016-04-28 14:05:34

Antenka

Re: RELACJA - ODWIEDZINY U NEMO

Tak oto miło przeleciał nam tydzień.Na prawdę nie było czasu się nudzić- tylko raz udało mi się podrzemać na leżaku alejaja A tak cały czas coś się działo. Pobyt krótki ale baaardzo  intensywny wink
Wypoczęłam, przewietrzyłam mózg, nawet się opaliłam, aż mi skóra zlazła pomimo wysokich filtrów alejaja
I na koniec jeszcze krótko o sytuacji w Egipcie.
Przed wyjazdem zostałam zasypana pytaniami czy się nie boję, bo tam niebezpiecznie, itp.,
odpowiadałam tak- tylko głupi się nie boi wink
Tam gdzie byłam, czyli Marsa Alam- lotnisko- bardziej obstawione i skrupulatnie pilnowane, szczególnie dla wjazdów z zewnątrz.Kontrole na lotnisku bardziej skrupulatne, klejone specjalne naklejki,że bagaż sprawdzony. Z podręcznego wyrzucane nawet zapalniczki.
Hotel- ochrona z każdej strony i od lądu i od plaży, dyskretna, nie rzucająca się w oczy ale jest i w dzień i w nocy.
Jeździłyśmy busikami poza hotel- wszystko jest normalnie.
Przed wyjazdem monitorowałam sytuację tam, i podpytywałam mieszkających tam znajomych- życie toczy się zwyczajnie. Pewnie,że są miejsca bardziej niebezpieczne i bardziej narażone na jakieś akcje np. Synaj. Tym bardzej,że Egipt dogadał się z Arabią Saudyjską i oddał im Tiran i Sanafir. To też może być gwarantem spokoju  u wejścia w cieśninę na Morze Czerwone i Kanał Sueski. Wywołało to wielkie oburzenie Egipcjan. Ale póki co, Arabia Saudyjska pompuje potężną kasę w Egipt, a gen. Sisi tę kasę w wojsko- przez co ludziom żyje się coraz gorzej i niezadowolenie społeczne narasta. Życie jest coraz droższe 1 funt Egipski to już 10,3 $. Generalnie wszyscy czekają- aż będzie lepiej, wrócą turyści, aż coś się zmieni. W moim odczuciu- było normalnie i nie chcę wyrokować, bo nie byłam poza Marsa Alam. Jest sporo turystów z Niemiec, Angli, Polski, Rosjanie latają albo od nas, albo z innych krajów, trochę z Ukrainy, i sporadycznie inne nacje.
Wszystko się zmienia, z perspektywy czasu- żal mi,że jest tam, jak jest. Być może byłam tam już ostatni raz, czas pokaże.
Nie chcę nikogo przekonywać,że jest tam super bezpiecznie,bo nie jest, ani namawiać- każdy powinien decyzję o wyjeżdzie podjąć sam, tylko sprawdzać sytuację na bieżąco.
DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ smile
KONIEC smile

 

#40 2016-04-28 14:29:12

malaria

Re: RELACJA - ODWIEDZINY U NEMO

Dzięki Antenko za relację smile Fajnie było!
Wczoraj na FB wyczytałam, że ITAKA zawiesza loty do Sharm do grudnia 2016. Ciary przechodzą jak pomyślę ile osób straciło pracę.

 

#41 2016-04-28 18:12:14

oscar

Re: RELACJA - ODWIEDZINY U NEMO

Szkoda ze tak mało.sad  Strasznie lubię Marsa.
Dzięki Antenka za świeże wiadomości. smile smile

 

#42 2016-04-28 21:43:23

Antenka

Re: RELACJA - ODWIEDZINY U NEMO

Malaria- buziak
Do SSH niektóre biura chcą wznowić loty od czerwca, podejrzewam, że zależy, jakie będzie zainteresowanie. Choć to jest jedyne miejsce w Egipcie, gdzie bym w tej chwili nie poleciała.
Oskar- buziak
Ja też lubię Marsa wink Ale naprawdę już nie mam o czym pisać, no chyba,że który bok bardziej przypaliłam, czy w którym dniu woda w morzu była bardziej słona wink alejaja Żadnych sensacji nie było, nawet żołądkowych alejaja
więc jak pisałam- nuuuuda wink alejaja
Jak macie jakieś pytania to chętnie odpowiem, w miarę swojej wiedzy smile

 

#43 2016-05-17 12:17:32

Kolka

Re: RELACJA - ODWIEDZINY U NEMO

Antenko, miałaś super wypoczynek super Ja Marsa kocham miłością bezgraniczną, mogłabym tam latać co roku...co ja mówię...nawet po kilka razy w roku!!! big_smile Do Hurghady, do SSH nie - tam bałabym się. Ale Marsa...rafy...zabierzcie mnie tam i będziecie mnie mieć z głowy smiech Wkładasz głowę do wody i masz akwarium big_smile Zabytki raz zobaczyłam i mi wystarczy. Super! Mam nadzieję, że troszkę odpoczęłaś. Ja zawsze wybieram hotele, przy których można rafę oglądać wchodząc do morza z brzegu - mniejsze ryzyko dużych fal. Chyba bym się zapłakała gdybym miała plażę tylko z pomostem i czarną flagą sad Ty na szczęście takich problemów nie miałaś smile

 

#44 2016-05-20 20:54:28

Antenka

Re: RELACJA - ODWIEDZINY U NEMO

Asia- dzięki buziak

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh