Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2016-03-11 12:04:11

gerliks

Egipt - lecieć czy nie?

Czy Waszym zdaniem warto teraz lecieć do Egiptu?
Czy uważacie to za bezpieczne? Pamiętamy Egipt z pięknych hoteli, byliśmy 2 razy.
Zawsze było super. No ale teraz? Z dziećmi?

 

#2 2016-03-11 21:20:09

piea

Re: Egipt - lecieć czy nie?

Wybacz moją szczerość, ale takie pytanie  potwierdza tylko albo Twoją głupotę, albo totalną niewiedzę o tym co się obecnie dzieje na świecie! i jeszcze na dodatek  z dziećmi!  Ratunku!!!! skąd biorą się tacy rodzice???
Sorry, ale jest tyle wspaniałych miejsc na świecie gdzie naprawdę można spokojnie spędzić urlop bez strachu o najbliższych....; daj sobie spokój z Egiptem, Tunezją i w ogóle arabami... i nie funduj rodzinie "rozrywkowych" wakacji.

 

#3 2016-03-11 22:44:06

papuas

Re: Egipt - lecieć czy nie?

uuu ostro
Nie znam obecnej sytuacji i nie będę doradzał, ale byłem w kwietniu zeszłego roku na objazdówce po Egipcie i ani przez moment nie czułem się zagrożony. Chodziliśmy samopas wieczorem po Kairze, Asuanie, Hurghadzie.
Jeżeli ktoś chce się ograniczyć do wypoczynku w nadmorskim hotelu to ja osobiście nie widzę problemu. To jednak inny kraj i inne środki bezpieczeństwa niż np. Tunezja. I tak do końca wcale nie wiadomo, gdzie może być niebezpiecznie. Może się niebawem okazać, że Grecja czy Bułgaria przez nawał uchodźców zrobiły się super niebezpieczne; w Turcji już coś słychać od czasu do czasu. A południowo - wschodnia Azja (ulubiona przez niektórych) niby OK a mig i zaskoczona Tsunami.
Rozważania o bezpieczeństwie zakończę operetkową arią  "...będzie tak jak ma być, źle czy dobrze trzeba żyć; będzie tak jak ma być, gdy umiesz wino pić.."

 

#4 2016-03-13 17:54:04

AniaMW

Re: Egipt - lecieć czy nie?

"szczerze" czy "ostro" - nie mi oceniać...
może kobiety postrzegają to inaczej
kwestia bezpieczeństwa i rozsądku! - na wyjazd z dziećmi zwłaszcza - to dla mnie podstawa
Nie podjęłabym aktualnie ryzyka wyjazdu do Egiptu!!!
Jest wiele innych, pewniejszych, spokojniejszych miejsc i w Europie i poza nią, jest w czym wybierać, więc wybierajmy z głową.

 

#5 2016-03-15 11:30:53

gerliks

Re: Egipt - lecieć czy nie?

Tak agresja tutaj na porządku dziennym jest? ;-)
Zastanów się nad logiką tego co tutaj piszesz. W ostatnich kilku latach do ataków terrorystycznych doszło w Bułgarii, Hiszpanii, Francji, a zapowiadano już je np. w Chorwacji. Jaką gwarancję mi dasz, że w danym kraju do tego ataku nie dojdzie? Inna sprawa - to w Tunezji i w Egipcie hotele masz wielokrotnie lepiej chronione niż w Europie. Jeśli tylko będą chcieli przeprowadzić atak w europejskim hotelu to nikt jest nie zatrzyma - wejdą na dowolne piętro i zdetonują co będą chcieli. Wiem, że idę zbyt daleko, ale taka prawda.

 

#6 2016-03-15 12:01:30

piea

Re: Egipt - lecieć czy nie?

dlaczego szczera odpowiedź uważasz za agresję?
Po co zadajesz tego rodzaju pytania skoro sam sobie na nie odpowiadasz?
To jest forum publiczne i skoro wrzucasz jakieś pytanie to chyba spodziewasz się różnych opinii! a nazywanie agresją słowa głupota jest co najmniej przesadzone.
Gerliks, widzę, że jesteś tzw" pustym anonimem", czyli logujesz się na TM, ale nie masz tu żadnego konta, żadnych podróży, żadnych wstawionych zdjęć, itd.... więc daj sobie spokój z zadawaniem pytań, na które i tak znasz swoje własne odpowiedzi i jedź już do tego Egiptu i nie zamęczaj tu spokojnych ludzi. Bye.

 

#7 2016-03-15 12:31:46

papuas

Re: Egipt - lecieć czy nie?

Stanę w obronie kobiety chociaż sam napisałem, że ostro. Ostro, ale szczerze i specjalnej agresji nie widzę.
A faktem jest, że pojawiają się tu pytania na które nikt nie oczekuje odpowiedzi. Ostatnio miałem przypadek, że kliknąłem w link zawarty w pytaniu i .... cały wpis zniknął z TM i cosik pojawiło się w moim kompie. Skasowałem bez otwierania i obiecałem (sobie) nie klikać w nieznane. Pozdrawiam

 

#8 2016-03-15 19:18:04

AniaMW

Re: Egipt - lecieć czy nie?

Rzeczywiście, po raz kolejny potwierdza sie, że nie warto angażować sie w udzielanie odpowiedzi "kosmitom" ("pustym anonimom")...
są z innej planety, nie porozumiewają się w naszym języku, wiec niech sobie rozmawiają z podobnymi sobie, albo sami ze sobą, jak im pasuje.

 

#9 2016-03-15 20:18:23

piea

Re: Egipt - lecieć czy nie?

własnie w dzisiejszych Faktach udzielono odpowiedzi osobom takim jak Pan/Pani gerliks.
Można sobie obejrzeć dzisiejsze wydanie (15-03-2016) w dowolnym momencie na stronie: (Fakty.tvn24.pl) - posłuchajcie od 13 minuty wydania.... no comments...

 

#10 2016-03-16 11:41:32

gerliks

Re: Egipt - lecieć czy nie?

Wiem - oglądaliśmy to wczoraj, zastanawiające. Nie odpowiadam sobie na pytania tylko zakładam, że na forum znajdę osoby, które dokładniej znają temat i poza wydaje mi się, wiedzą coś więcej ode mnie.
Papuas - u mnie nie ma w co klikać ;-)
Pewnie sobie odpuścimy kraje podwyższonego ryzyka, a gdzie warto lecieć w podobnym, albo trochę wyższym budżecie teraz? Na Cyprze nie byliśmy, ale stawki - dramat.

 

#11 2016-03-16 18:11:29

Senka

Re: Egipt - lecieć czy nie?

Nie jedź do Egiptu. Akurat zgadzam się, że hotele są tam znakomicie chronione, ale spędzanie czasu w hotelu to żadna przyjemność.
Poza tym - tam jest znacznie więcej nawiedzonych. Terroryści pewnie co kilka miesięcy będą o sobie tam przypominali. Szkoda ryzykować.
Bezpieczna powinna być Hiszpania - bez uchodźców bo bieda, a jednak te hotele w przyzwoitej cenie. Bardziej pomyśl o załatwieniu formalności, bo załatwianie tego przez BP przy takiej skali upadków nieco mija się z celem.

 

#12 2016-03-17 11:36:31

gerliks

Re: Egipt - lecieć czy nie?

A jeśli Hiszpania to jaki region? No i czy rezerwować teraz? Czy raczej czekać na czerwiec?
Bo na pewno wyjazd będzie wtedy. Kilka razy robiliśmy tak, że mieliśmy 2 tygodnie urlopu i w tym czasie zmieściliśmy sobie tygodniowy wyjazd.

 

#13 2016-03-20 18:39:05

Senka

Re: Egipt - lecieć czy nie?

Podejrzewam, że w tym roku będzie bardzo ciężko zarezerwować Europę na koniec - nie widzę, żeby ofert było więcej, a jednak mnóstwo ludzi będzie chciało pozostać na kontynencie na swoich wakacjach. Zresztą - np. chcieliśmy, żeby znajomi jechali do tego samego hotelu, co my, ale na Travelplanet 2 tygodnie temu nie było choćby jednego miejsca w nim - a niby 3 różne BP miały ich w ofercie - aż tak się porobiło?

 

#14 2016-03-21 01:02:06

oscar

Re: Egipt - lecieć czy nie?

 

#15 2016-03-21 11:38:11

gerliks

Re: Egipt - lecieć czy nie?

oscar - brawo za konkrety. No właśnie od tego jest forum, nie rozumiem kiedy ktoś po jednym wpisie sugeruje jacy to źli rodzice ;-)

senka - przyznam, że patrzyliśmy na weekendzie po ofertach na Hiszpanię, właśnie na Travelplanet i strasznie ciężko o znalezienie hotelu z ogrodem za 2k. W Bułgarii za tyle już coś by się znalazło. Byliśmy np. w takim bardzo ładnym hotelu Calimera w Słonecznym brzegu. Minus Bułgarii był taki, że na koniec czerwca wcale nie gwarantowała ona pięknej pogody.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh