Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2015-03-24 21:24:07

zoli1

Koh Phangam - konkretne pytania

Witam

Z góry przepraszam, jeśli zadane przeze mnie pytania już przewijały się przez forum, jednakże bardzo zależy mi na odpowiedzi na te konkretne pytania, które zadam (wiem, że pytania są bardzo szczegółowe, ale właśnie na tych szczegółach bardzo mi zależy). W sieci jest bardzo wiele różnych opini/wypowiedzi, jednakże ja prosiłbym o odpowiedzi wyłącznie ludzi, którzy byli osobiście i informacje przez nich udzielane są z "pierwszej ręki".
Dodam jeszcze, że wczasy planuję razem z żoną i córką (ja i żona mamy po 35 lat, córka ma 16 lat).
Oto pytania (bardzo prosiłbym o rzeczowe i konkretne odpowiedzi na poszczególne punkty oraz konkretne podpunkty, w formie jasnej i przejrzystej, ze względu na dość dużą ilość pytań, które zadaję):

1)czy zakwaterowanie w Phangan Rainbow Bungalows (bo ten ośrodek sobie upatrzyłem, ze względu na "podobno" jedną z fajniejszych miejscówek oraz na podobno fantastyczny "klimat" panujący na ośrodku) jest godne polecenia tzn:
a)czy domki są faktycznie na plaży a nie gdzieś "obok"
b)czy nie ma brudu, robactwa i nie leje się na głowę
c)czy jedzenie oferowane przez ośrodek w formie AllInclusive jest smaczne
d)czy jest miła i przyjazna atmosfera

2)czy plaża, na której jest Phangan Rainbow Bungalows jest faktycznie taka piękna jak ją opisują, a w szczególności:
a)czy piasek jest jaśniutki i miałki
b)czy woda jest przejrzysta oraz czy kolor wody jest pięknego lazurowego koloru
c)czy wejście z plaży do wody jest łagodne i pozbawione kłujących w stopy niespodzianek
d)czy jest to miejsce dobre do snurkowania (chodzi mi o widoki pod wodą: roślinność, rybki, ukształtowanie terenu pod wodą)
e)czy są na tej plaży lub w jej pobliżu rafy koralowe, które można podziwiać podczas snurkowania bądź nurkowania
f)czy plaża ta jest w miarę kameralna, nieskomercjalizowana i "klimatyczna" (mam na myśli klimat czystej, trochę dzikiej natury)
g)czy na plaży faktycznie rosną "pocztówkowe" palmy (czy nie jest czasem tak, że są ze dwie palmy i pstrykają je na fotografiach ze wszystkich możliwych stron aby uatrakcyjnić to miejsce)
h)czy wypożyczając łódkę odnajdę w pobliżu jakieś totalnie dziewicze małe plaże spełniające moje oczekiwania (oczekiwania opisałem w podpunktach powyżej)
i)czy ta plaża jest czysta

3)czy termin mojego planowanego wyjazdu jest sensowny (03-18.07.2015 - wybrałem ten termin ze względu na to, że nie odbywa się wtedy na wyspie ta impreza full moon - gdyz nie lubię takich klimatów - a możemy jechać wyłącznie w lipcu), a w szczególności czy:
a)nie będzie zbyt często padało (godzinę lub dwie dziennie mogę przeżyć)
b)czy nie będzie silnych wiatrów
c)czy temperatury w dzień będą pozwalały na plażowanie i opalanie się
d)czy będzie raczej słonecznie czy raczej pochmurno w ciągu dnia
e)czy noce będą na tyle ciepłe, że będzie można "chodzić w krótkich spodenkach i w koszulce"
f)czy w terminie 03-18.07.2015 mam spodziewać się odpływów (czyli efektu "nie ma wody na pustyni") w powyższej lokalizacji
g)czy w w/w terminie morze w w/w lokalizacji jest w miarę spokojne (tak rzeby można byłow nim spokojnie popływać)

4)czy w pobliżu ośrodka Phangan Rainbow Bungalows, będę mógł wynająć samochód lub skuter

5)czy w pobliżu ośrodka Phangan Rainbow Bungalows, będę mógł wynająć łódkę motorową

6)czy w pobliżu ośrodka Phangan Rainbow Bungalows, znajduje się jakieś centrum nurkowe

7)czy ośrodek Phangan Rainbow Bungalows oferuje jakieś wieczorne atrakcje - nie chodzi mi tu o jakieś dzikie imprezy, ale o jakieś delikatne "imprezki/wieczorki" - tak, żebym nie zanudził się zbyt mocno

8)jakie będzie prawdopodobne obłożenie gości w ośrodku Phangan Rainbow Bungalows w terminie 03-18.07.2015 (nie chcielibyśmy się czuć przesadnie osamotnieni, ale fanami tłumów też nie jesteśmy)

9)o której godzinie w terminie 03-18.07.2015 robi się już jasno, a o której ciemno

10)czy wyspa w terminie 03-18.07.2015 nie robi się przesadnie wyludniona i w związku z tym czy nie ma problemów naprzykład z dostępnością atrakcji na wyspie oraz z dostępnością fajnych lokalnych klimatycznych knajpek - szczególnie w okolicach ośrodka Phangan Rainbow Bungalows

11)czy mamy się obawiać na terenie ośrodka Phangan Rainbow Bungalows (oraz na całej wyspie) jakichś niebezpiecznych  bądź budzących strach dziko żyjących zwierząt (zarówno tych większych jak i wszelkiego typu gadów i płazów - a w szczególności węży, których moje dziewczyny szczególnie się boją)

12)czy z ośrodka Phangan Rainbow Bungalows jest w miarę blisko jakiś port z którego można wykupić sobie wycieczki na sąsiednie wyspy

13)ile zajmuje objechanie całej wyspy samochodem (wzdłuż wybrzeża)

14)czy oprócz tajlandzkiej waluty na wyspie akceptowana jest rownież jakaś inna

15)czy na wyspie nie ma problemu z dostępnością bankomatów i wypłatą z nich wymaganej waluty z konta w polskim banku prowadzonego w złotówkach

16)jakie ubezpieczenie, w jakiej kwocie i w jakiej polskiej firmie ubezpieczającej najlepiej wykupić (w razie jakiejś choroby, wypadku, potrzeby udzielenia opieki medycznej przez tamtejszą służbę zdrowia itp itd)

17)czy na wyspie Ko Phangan nie ma problemów z dostępnością aptek

18)w jakiej odległości od ośrodka znajduje się jakieś najbliższe miasteczko, po którym można sobie wieczorem pospacerować, zjeść w fajnej knajpce, kupić jakieś pamiątki lub ubrania tudzież kupić coś w sklepie spożywczym

19)prosiłbym o podanie średnich cen:
a)papierosy w sklepie
b)obiad z dwóch dań plus napój w fajnej restauracyjce dla jednej osoby
c)lokalny posiłek typu "fast-food" na "ulicy" dla jednej osoby
d)cena piwa w sklepie
e)cena piwa w knajpce
f)cena chleba w sklepie
g)cena coca-coli w sklepie

20)czy musimy wykonać jakies szczepienia przed podróżą do Tajlandi (jeśli tak to jakie)

21)czy na Koh Phangan oraz na pobliskich wyspach dogadam się jakoś w miarę sprawnie w języku angielskim

22)czy na Koh Phangan oraz na pobliskich wyspach występują w stopniu uciążliwym owady latające (komary, osy itp.)

23)czy na Koh Phangan oraz na wodach w pobliskich wyspach występuje zagrożenie ze strony zwierząt w wodzie (jakie ewentualne groźne zwierzęta i ryby w wodzie)

24)proszę o podanie innych ewentualnych zagrożeń na wyspie Koh Phangan oraz na wyspach pobliskich

25)jak wygląda kwestia dawania napiwków na Koh Phangan oraz pobliskich wyspach, a w szczególności:
a)czy są wymagane lub mile widziane
b)czy są w sposób nachalny egzekwowane przez miejscową ludność
c)w jakiej procentowej wysokości powinny być dawane

26)jak na Koh Phangan oraz na pobliskich wyspach wygląda kwestia zasiegu telefoni komórkowej, jakości internetu mobilnego oraz dostępności WiFi w ośrodku Phangan Rainbow Bungalows oraz na reszcie wyspy, jak również na pobliskich wyspach

Uff - trochę się rozpisałem - ale ogromnie zależy mi na poznaniu odpowiedzi na powyższe pytania, gdyż obiecałem dziewczynom, że będą to wspaniałe wakacje - i słowa chcę dotrzymać - więc muszę mieć pewność, że tak właśnie będzie.

P.S. Jeśli nie znacie odpowiedzi na wszystkie moje pytania, to odpowiedzcie proszę na te, na które odpowiedź znacie.

P.S.2. Jeśli oprócz odpowiedzi na wyżej wymienione pytania macie dodatkowo jakieś swoje rady/wskazówki - to oczywiście również poproszę.

Z góry wszystkim Wam serdecznie dziękuję za okazaną pomoc i życzliwość smile

 

#2 2015-03-25 06:57:34

Kolka

Re: Koh Phangam - konkretne pytania

Witaj Zoli smile
Zajrzyj tu pod wieczór, na część pytań /tylko na część!/ postaram Ci się odpowiedzieć. Duuużo ich zadałeś smile Poproszę też inne osoby o pomoc i jakoś damy radę tongue
Pozdrawiam.

 

#3 2015-03-25 11:12:26

Aneczka

Re: Koh Phangam - konkretne pytania

uff na jakoś wspólnymi siłami pomożemy hehe , ja tez wieczorem po pracy , chociaż częsciowo ;-)

 

#4 2015-03-25 13:29:28

kangur

Re: Koh Phangam - konkretne pytania

Czesc smile Jesli chodzi o sama Koh Phangan to niewiele moge powiedziec, bo akurat tam nigdy nie bylismy choc bylismy niedaleko bo na Koh Samui smile

Co do pogody to bylismy dwukrotnie w Taj i raz w Malezji wlasnie w porze deszczowej i w dzien prawie nie padalo. W sierpniu zeszlego roku na 12 dni na Krabi padalo w dzien lacznie moze 45 minut i byly to przelotne deszcze. Co noc lalo jak z cebra ale rano witalo nas blekitne niebo smile W tym roku jedziemy do Chiang Mai i Chiang Mai tez w czasie pory deszczowej.

Co do cen, to podam ci je z grubsza:

Obiad z dwoch dan z piwem w fajnej knajpce to ok. 500- 600 bahtow na dwie osoby. Za owoce morza zaplacicie troche wiecej.

Posilek typu fast food na ulicy to 40-60 bahtow za jedno danie na miejscu lub na wynos (kurczak z ryzem i wazywami, sajgonki, krewetki, itp), swierzy kokos z lodu kosztuje 30-40 bahtow, szaszluki od 10 do 20 bahtow smile Jedzenie jest przepyszne. Jak bedziecie chcieli zeby wam przygotowali dania jak dla tajow to poroscie, tylko ze wtedy bedzie b. ostre (ja uwielbiam)  smile

Piwo w sklepie to ok. 25-35 bahtow za butelke 0.66 l, w knajpie ok. 70-80 bahtow. Cola kosztuje ok 10-12 bahtow,

Chleba w Tajlandii nigdy nie kupowalismy a papierosow nie palimy, ale sa b. tanie.

Jezeli znajdziecie gdzies wiekszy supermarket to ceny beda sporo nizsze niz w sklepikach typu 7/11 itp.

Jesli ci sie chce to mozesz poczytac moje relacje z Tajlandii, zawsze staralem sie podac ceny i najbardziej przydatne info, a bylismy tam w sumie juz 6 razy smile Wejdz tez na Przewodniki - znajdziesz tam bardzo duzo bardzo przydatnych informacji.

Napiwkow w knajpach nie trzeba dawac. Mozesz zaokraglic rachunek o pare bahtow jesli chcesz. Generalnie wypada dac napiwek bagazowemu w hotelu czy na wycieczkach (50-100 bahtow)

Komary maga byc uciazliwe, ale nie ma ich tam tyle co w Polsce smile W kazdej aptece czy sklepiku (a jest tam ich wiele) bez problemu kupicie niedrogi a skuteczny spray na komary.

Ogolnie Tajlandia nie jest jakims dzikim, niebezpiecznym czy zacofanym krajem jak niektorzy ludzie mysla. W hotelach jest czysto i przyjemnie, ludzie sa b. przyjezni. Kupujac wycieczki w lokalnych biurach czy cokolwiek na bazarkach trzeba sie koniecznie potargowac smile Wode, piwo czy inne napoje mozna bez problemu kupic. Mocniejsz lokalne alkohole (whisky, rum, wodka) sa tanie, soki i napoje mleczne pyszne.

Jak bedziecie wymieniac pieniadze to sprawdzcie w paru kantorach bo w dwoch miejscach na tej samej ulicy moze byc spora roznica w kursie smile

Jesli masz jeszcze jakies ogolne pytania dotyczace Taj to chetnie podpowiem smile Pozdrawiam, Grzesiek big_smile

 

#5 2015-03-26 08:56:40

Aneczka

Re: Koh Phangam - konkretne pytania

Ja byłam na Phangan ale na innej plazy ;-)
jesli chodzi o stworki wodne i latające nie ma sie czego obawiać
lecisz w porze gdzie bedzie duża wilgotność ja byłam w czerwcu , nie mieliśmy opadów ale na 14 dni pobytu tylko 4 dni słoneczne , reszta dni za chmurami .Będzie gorąco w dzień oraz w nocy spokojnie na krótki rękaw ;-) co sie tyczy odpływów podczas mojego pobytu były mega odpływy woda wracała dopiero wieczorem okolo 20. Turystów było bardzo mało podczas mojego pobytu a lokale gastronomiczne zamykane było o 22. TYlko ichnia waluta , mozesz płacić , 2 razy sie zdażyło ze nie  moglismy wymienic kasy bo nie było waluty ;-)

 

#6 2015-03-26 17:23:36

Kolka

Re: Koh Phangam - konkretne pytania

Ja byłam w sierpniu, ale też na innej plaży. Twojego wybranego hotelu nie widziałam.
Jeśli chodzi o pogodę to było bardzo gorąco, na 7 dni w ciągu jednego dnia padało /a raczej to była mega ulewa/ smile Mocno też wiało. Noce spoko, zimno nie było wink Co do odpływów to były, ale nie takie "nie ma wody na pustyni". Można spokojnie plywać w morzu. Pytałeś o stworki w wodzie...hmm...nawet nie wiem czy Ci o tym pisać...w czasie mojego pobytu kubomeduza zaatakowała dziecko. Nie wpadajmy jednak w psychozę, w morzu żyje mnóstwo różnych stworków - ja się kąpałam i pływałam, ale rozglądać się zawsze trzeba wink
Cen Ci nie podam bo po prostu nie pamiętam. Skuterki można wypożyczać wszędzie. jeśli chcesz gdzieś podjechać busikiem to cena o. 200 baht od osoby. My wymienialismy pieniądze przy porcie - tam też jest najwięcej sklepików i kramów.
Kwestia ubezpieczenia chyba jest indywidualna, zależy czy jesteście już z tego gatunku "po przejściach" wink Ja zawsze, przed każdym wyjazdem ubezpieczam się wysoko, ale to mój wybór. To samo dotyczy szczepień - indywidoalna sprawa. Ja mam WZW A i B, tężec, błonica, krztusiec. Planuję jeszcze żółtą febre. Malarone nie brałam, komarów nie było. Po angielsku spokojnie sie dogadasz. Telefony działały, napiwki nie są obowiązkowe, też zależy od osoby płacącej - jedni daja, inni nie.
Proponuę duuuuży zapas dobrego humoru i spędzisz świetne wakacje w pięknym miejscu smile
Pozdrawiam

 

#7 2015-03-26 19:15:21

Aneczka

Re: Koh Phangam - konkretne pytania

kolka kobomeduzy ? czy to o tym mówisz , czekaj lece po foto ;-)

 

#8 2015-03-26 19:17:43

Aneczka

Re: Koh Phangam - konkretne pytania

 

#9 2015-03-26 19:18:32

Aneczka

Re: Koh Phangam - konkretne pytania

tego było duzo podczas mojego pobytu , raczej nie szkodliwe wygladające jak kupa ;-)

 

#10 2015-03-26 22:03:57

Kolka

Re: Koh Phangam - konkretne pytania

Kubomeduza na pewno nie tak wygląda wink ale nie powiem Wam jak bo jej nie widziałam. Dowiedziałam się o tym ataku z forum- zastanawiali się czy mi w ogóle o tym powiedzieć wink

 

#11 2015-03-26 22:57:57

Aneczka

Re: Koh Phangam - konkretne pytania

to jest kolka kupoślimak ;-)

 

#12 2015-03-27 09:01:16

Wojtek

Re: Koh Phangam - konkretne pytania

To co widać na zdjęciu zamieszczonym przez Aneczkę to strzykwa (raczej niegroźna). Natomiast kubomeduza, o której wspomina Kolka to faktycznie niebezpieczna bestia. Pod tym linkiem jest nawet opisane to zdarzenie z Koh Phangan - http://podroze.onet.pl/aktualnosci/tajlandia-pieciolatek-zmarl-od-poparzen-przez-kubomeduze-na-wyspie-phangan/5623x

 

#13 2015-03-27 12:44:18

kangur

Re: Koh Phangam - konkretne pytania

Dokładnie, to strzykwa a inaczej ogórek morski, zupełnie nieszkodliwa smile

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh