Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#16 2014-11-17 12:25:22

papuas

Re: Zima 2015 w Egipcie

Kto nie widział Egiptu /ja też/ musi kiedyś troszkę zaryzykować. Prawdopodobnie też z Rainbow , oczywiście objazdówka, wybiorę się w przyszłym roku i mam nadzieję, że nic gwałtownego się nie wydarzy. Niestety zima odpada i możliwy dopiero maj, więc jak się nie roztopię w upale wrócę z fotkami.

 

#17 2014-11-18 01:21:14

texarkana

Re: Zima 2015 w Egipcie

Ja też na razie jadę, a dla mnie zima najlepsza. Teraz kombinuję, jak sobie zorganizować jak najciekawsze wycieczki fakultatywne podczas "dni wolnych". Już się nie moge doczekać!

 

#18 2014-11-18 17:32:39

Marzenie

Re: Zima 2015 w Egipcie

Moja znajoma jutro leci do Egiptu na 2-tygodniowa objazdowke wzdluz Nilu z Rainbow wlasnie . Jezeli cos  bedzie Cie nurtowac napisz a ja po jej powrocie moge sie o to wypytac i dam Ci znac. Pozdrawiam

 

#19 2014-11-18 20:05:01

texarkana

Re: Zima 2015 w Egipcie

Dzięki, Marzenie! Pomyślę i dam znać. W pierwszym przybliżeniu chyba najbardziej mnie ciekawi pogoda - ale teraz to teraz, a styczeń to styczeń, to tam chyba dwie rózne pory roku. No i chętnie się dowiem, które fakultety są naprawde ciekawe (słyszałam różne opinie, że np. te wycieczki z nurkowaniem to lipa).

 

#20 2014-11-18 21:26:40

piea

Re: Zima 2015 w Egipcie

koniecznie sama Hurghada ( stara Hurghada) i port; wyspa bananowa, quady po pustyni, można też fundnąć sobie krótki rejsik łodzią ze szklanym dnem- rafa w m. czerwonym to bajka; snorkeling koniecznie, a nurkowanie z akwalungiem lipą nie jest smile- tyle, że jak kto odważny:); na pewno będąc tam warto  wszystkiego popróbowaćsmile

bluebla, dziękuję, ale nie wybieram się smile popodziwiam Aleksandrię na zdjęciach Texarkany.

 

#21 2015-02-02 23:33:09

texarkana

Re: Zima 2015 w Egipcie

Wróciłam - bezpiecznie jest w grupach zorganizowanych (czasem dostają eskortę policyjną pod bronią) w miastach wzdłuż Nilu, w Kairze zasadniczo też. W kurortach można włóczyć się samopas, ale nie należy sie dziwić na widok wystawionych w ulicę kałachów czy zaparkowanych pod bazarkiem transporterów opancerzonych. Na pustynię turystom niezorganizowanym wstęp wzbroniony, zorganizowani tylko od 6:00 do 18:00. Wycieczka do klasztorów Św. Antoniego i Pawła nie odbyła się wcale ze względów bezpieczeństwa - ale to było 26 i 27 stycznia, zaraz po rocznicowych zamieszkach na Synaju z ofiarami śmiertelnymi.

 

#22 2015-02-03 10:23:04

papuas

Re: Zima 2015 w Egipcie

dz za info również w sprawie fotografowania (wszystko jeszcze przede mną)
Po prawdzie to mocno mnie zaniepokoiłaś, bo jako fan zabytków jestem na te klasztory nastawiony więc gdyby ich miało nie być to tragedia, bo co robić z wolnym czasem.

 

#23 2015-02-03 17:59:09

piea

Re: Zima 2015 w Egipcie

to widzę, że nieco się tam zmieniło od mojej bytności .....
uzbrojone wojsko z kałachami towarzyszyło nam wyłącznie w konwojach jadąc za sznurem autokatów (np. do Abu Simbel); natomiast w miastach nie było żadnych uzbrojonych wojaków ani wozów opancerzonych;
Przed wejściem do Doliny Królów nikt nam nie zabierał aparatów, tylko ogólnie było wiadomo i było mówione to wcześniej, że jest zakaz robienia zdjęć (również tych bez flesza) wewnątrz grobowców, ale za dodatkową opłatą u Pana Strażnika - można było cykać do woli i z fleszami i w świetle jupiterów:))

 

#24 2015-02-03 20:32:33

texarkana

Re: Zima 2015 w Egipcie

 

#25 2015-03-03 12:07:26

wiktoriapil

Re: Zima 2015 w Egipcie

Ja właśnie wróciłam z wycieczki do klasztorów i w chwili obecnej odbywają się bez zakłóceń. Obecnie sytuacja jest opanowana i jest bezpiecznie. A klasztory naprawdę polecam bo warto. Jeśli ktos by chciał wiecej info prosze piszcie.

 

#26 2015-03-04 06:03:53

texarkana

Re: Zima 2015 w Egipcie

wiktoriapil, ciekawi mnie z kim byłaś w tych klasztorach, za ile i jak było z fotografowaniem?

 

#27 2015-03-04 09:45:27

wiktoriapil

Re: Zima 2015 w Egipcie

texarkana ja byłam z lokalnym biurem LM Holiday oni organizują takie wyjazdy i oferują przystępne ceny , jeśli wpiszesz ich nazwę w wyszukiwarkę będziesz miła wszystkie informacje odnośnie wycieczki , obsługę mają  w języku polskim polecam to jest naprawdę  super wycieczka , z fotografowaniem nie ma problemu niby mówią że nie robimy zdjęć obrazów itp ale za drobny bagszysz nikt nie zwracał na to uwagi , oni tez są spragnieni dodatkowych pieniędzy.

 

#28 2015-03-05 14:14:34

texarkana

Re: Zima 2015 w Egipcie

dzięki za info, gdy znów będę w Egipcie - wykorzystam smile

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh