Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2015-01-14 18:32:10

mariusznowy

Dookoła Bałtyku czerwiec-lipiec 2015 zapraszam

Witam

Skandynawia była moim marzeniem odkąd pamiętam .Zawsze na drodze do jego spełnienia stawało coś….. a to brak urlopu, brak kogoś kto chciałby towarzyszyć mi w takiej wyprawie a to przekonanie ,że kraje północy są dla ludzi z grubym portfelem. Od jakiegoś czasu marzenie staje się coraz bardziej realne, z każdym dniem zaczynam łamać mity o ciemnej stronie szczególnie Norwegii ( daleko, zimno, drogo itp.). Tak naprawdę człowiek sam siebie oszukuję ….. czy przy dzisiejszej infrastrukturze drogowej 1400 km z Warszawy do Oslo to daleko? To 12-14 godzin jazdy. Czy 25 stopni to zimno czy tak naprawdę bardzo dobre warunki do turystyki, zarówno pieszej jak i rowerowej, i czy nie można zabrać zapasów żywności z Polki?
Marzenia są po to żeby je spełniać, lecz trzeba im w tym pomóc, same się nie spełnią. Jeśli czujesz że możesz być częścią wyprawy „Dookoła Bałtyku 2015 „ ,jeśli nie straszne Ci spanie w namiocie, jedzenie na kempingach czy poranna toaleta w przydrożnym strumieniu czekam na Ciebie. Mamy 6 miesięcy aby dopiąć wszystko na ostatni guzik, wspólnie dopracować przebieg trasy itp. Jedyne co mogę zagwarantować na chwilę obecną to wspaniała przygodę, zapierające o dech w piersiach widoki i pozytywną energię która będę starał Cię zarazić.
Termin: czerwiec-lipiec 2015
Samochód : Renault Grand Scenic 2.0 benz. + LpG
Czas wyprawy: ok. 20-25 dni
Trasa: Warszawa – Tallin – Helsinki – Turku – Rovaniemi (wioska Św. Mikołaja) – Przylądek północny Nordkapp ( najbardziej wysunięty na północ punkt Europy) - Narwik – Lofoty - Trondheim - Droga Atlantycka - Droga Trolli - Bergen – Stavanger – Oslo – Kopenhaga – Legoland – Hamburg – Warszawa
Plus mniejsze miejscowości oraz najwspanialsze na świecie fiordy
Koszty: do indywidualnego dogadania ( kwestia noclegów , wyżywienia itp. )
Dystans: ok. 7-8 tys. Km
Zapraszam na niezapomnianą przygodę . Więcej informacji na priv.

Mariusz  ( mnowy@o2.pl)

 

#2 2015-01-16 18:55:54

piea

Re: Dookoła Bałtyku czerwiec-lipiec 2015 zapraszam

hmmm... trasa marzenie;
ale 25 dni! toż to cały mój urlop! i musi starczyć na kilka wyjazdów w ciągu roku!
Do Norwegii coraz bardziej dojrzewam, szczególonie do części południowo -zachodniej; cała reszta to dla mnie trasa na conajmniej 3 urlopy!
Mariusz, gratuluję pomysłu i zyczę samych ekscytujących przygód, bo z pewnością takie bedą

 

#3 2015-01-18 12:44:58

AniaMW

Re: Dookoła Bałtyku czerwiec-lipiec 2015 zapraszam

Cześć Mariusz,
Fajne masz plany! Nam pierwsza podróż do N podobną trasą (tylko w odwrotnym kierunku, z PL do N - aż po Nordkapp, a potem w dół, przez FIN- St Petersburg- EST- LV- LT) zajęła 33 dni, kilometrami ponad 7900; ale to była jeszcz inna epoka, rok 1993, Maluch, namiot, bez internetu i innych ułatwień.
Po Skandynawii cudownie się jeździ, właśnie indywidualnie smile Campingi są świetnie wyposażone (łazienki, kuchnie, itp.). Od czasu naszej 1-szej wyprawy byliśmy w tamtych stronach "n" razy, ciągle chętnie tam wracamy big_smile
Mogę Ci coś podpowiedzieć odnośnie trasy, ciekawych miejsc, czy opcji campingowych, w uzupełnieniu do Twoich pomysłów i potrzeb. Jak masz jakieś pytania lub oczekiwania, pisz na priv.
Pozdrawiam i życzę wspaniałych wakacji!

 

#4 2015-01-26 09:26:24

thor

Re: Dookoła Bałtyku czerwiec-lipiec 2015 zapraszam

Piszcie tutaj jak rozwija się sytuacja, bo jestem bardzo ciekawy czy uda się wyruszyć w podróż.

 

#5 2015-01-28 21:44:09

myszka

Re: Dookoła Bałtyku czerwiec-lipiec 2015 zapraszam

Pomysł masz super. Z tegorocznego doświadczenia wiem, że trasa trochę za długa jak na ta ilość dni. (nasza tegoroczna 4600 km - 17 dni jakoś) niestety DUŻO czasu w aucie. Troche mało na odpoczynek, przypatrzenie się poszczególnym miejscom. Ze Stavanger do Oslo proponuję trasę nie nad Bałtykiem przez Kristiandsand. Dlaczego ? - na tej trasie morza naoglądasz się mnóstwo a trasą przez Heddal przez góry - zapewniam piekne widoki, miejsca które zimą sa nie przejezdne ale latem cudowne, zajmie to troche więcej czasu ale warto, no i trzeba się na serpentyny przygotować. Proponuje popatrzeć na moje podróże. (Szwecja - Norwegia 2013 i Szwajcaria - Liechteinstein - Słowenia - Chorwacja - BiH 2014). Może przyda Ci się coś zwłaszcza że autem jechaliśmy i też z gazem to zobaczysz jakieś porady. UWAGA !!! LPG W Norwegii nie jest łatwo dostępny w Oslo było raptem 5 stacji. Mieszkaliśmy u Norwego, który nam znalazł je na necie i tylko dzięki niemu udało się zatankować. Co do jedzenia proponuje lodówke turystyczną jak nie bedziesz miał zajętych wszystkich miejsc w aucie i sprawdzić GPS bo w naszym okazało sie, że Norwegii nie było. To tak na tyle ode mnie bo w sumie rozpisałam się. Jesli chcesz się dowiedziec coś poczytam podróże i moge podać Ci mój tel to chętnie pomoge i podpowiem bo mamy juz jakieś drobne doświadczenie w tym zakresie.  Powodzenia życzę.

 

#6 2015-01-29 13:48:29

Karina12

Re: Dookoła Bałtyku czerwiec-lipiec 2015 zapraszam

Świetne plany na wyprawę, gdyby była krótsza pewnie rozważyłabym udział w niej;) Skandynawia to też moje marzenie;) Z chęcią zwiedziłabym Norwegię z której udałabym się na Islandię, miejsce które zajmuje miejsce w pierwszej trójce moich podróżniczych marzeńwink

 

#7 2015-03-22 19:22:33

mariusznowy

Re: Dookoła Bałtyku czerwiec-lipiec 2015 zapraszam

Witam

Co do planowanej wyprawy to czasu coraz mniej a mój skład właśnie się rozsypał sad  Powodem brak urlopu w tym samym czasie. Na chwilę obecną nie wyobrażam sobie żebym nie pojechał więc ponawiam ogłoszenie. Szukam 2-3 osób , co do trasy i czasu wszystko możemy zmienić. Travelmaniacy, jeśli nie macie planów na wakacje
.. piszcie smile możemy przeżyć wspaniałą przygodę :)Pozdrawiam

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh