Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2014-07-17 20:45:42

Greg

Czarnogóra , Chorwacja

Jedziemy do Czarnogóry /Budva/ z pobytem w Zatonie koło Zadaru i noclegiem koło Wiednia. Wyjeżdżamy z centralnej Polski /Łódź i Warszawa/, od Siewierza na A1 /nowe/, dalej Czechy - Ostrawa, Brno, Mikulov dalej Austria - Wiedeń, Graz do Mariboru przez Słowenie do Chorwacji - Zagrzeb, Karlovac /A1/ do Zadaru a po tygodniu z Zadaru A1 do Budvy. Samochody są na gaz LPG. My jesteśmy osobami starszymi ale sprawnymi fizycznie i mentalnie z kilkudziesięcioletnim stażem za kółkiem ale cenimy bardzo informacje praktyczne, rzeczywiste. Bardzo prosimy zatem KIEROWCÓW, którzy z autopsji to znają o następujące informacje:
- Czy od Siewierza można już jechać A1 do czeskiej granicy na Ostrawę, i czy na tym odcinku są już stacje benzynowe z gazem LPG
- czy po przejściu granicznym jest po czeskiej stronie, przed Ostrawą stacja benzynowa lub inny punkt z winietkami  i czy dalej do granicy austryjackiej jest stacja z LPG
  - czy w Austrii od Wiednia do Mariboru w Słowenii na A2 i A9 jest stacja z LPG
  - czy przed Mariborem po przejściu granicznym w Sentilj można kupić słoweńska winietkę
  - czy od Karlovaca do Zadaru są przy chorwackiej A1 stacje LPG /ewentualnie gdzie orientacyjnie/
   - czy dalej na A1 od Zadaru do końca A1 a potem Dubrownik Budva są stacje z LPG
Będziemy bardzo wdzięczni za informacje, nawet częściowe na powyższe zapytania.
Pomóżcie starszym, wy młodzi jesteście bardziej spostrzegawczy i dokładniejsi. Pozdrawiamy

 

#2 2014-08-20 12:46:34

Alonzo93

Re: Czarnogóra , Chorwacja

Ja zawsze trzymam się autostrad - nie ma najmniejszego problemu ze stacjami benzynowymi. Winietki można kupić zarówno po, jak i przed przekroczeniem granicy. I tak, zaraz po przekroczeniu polskiej granicy jest stacja benzynowa smile

Ale chyba się trochę spóźniłem tongue

 

#3 2014-08-21 12:37:07

myszka

Re: Czarnogóra , Chorwacja

Proponuję tu zajrzeć tego roczne nasze wakacje, częściowo pokryte z Waszą trasą.
http://www.travelmaniacy.pl/profil,1321,podroze,5213,liechtenstein
http://www.travelmaniacy.pl/profil,1321,podroze,5228,slowenia

Generalnie w Chorwacji nie było problemu z LPG, w Czechach ze słyszenia wiem że też nie ma, w Niemczech czasami polska końcówka nie działa - często mają na stacji różne końcówki można za kaucją wypożyczyć zatankować a potem zapłacić. Kaucja 50 euro.

Austria i Słowenia co do stacji nie pamiętam dokładnie.

Moja dobra rada zatankować na wyjeździe z Polski LPG i benzynę na full, potem ta sama zasada przy wyjeździe z Czech. My z mężem tak zrobiliśmy. Mamy dość dużą pojemność obu zbiorników więc starczyło na dość długo.

Rada druga jeśli spalicie połowę baku LPG i zobaczycie odpowiednią stację koniecznie dolejcie. Lepiej dolewać po trochu na trasie niż czekać do pustego baku i być niemiło zaskoczonym, że przez ileś km nie ma odpowiedniej stacji.

W Chorwacji warto mieć gotówkę, na opłaty za autostradę, no i mandaty też w gotówce. W opisie mojej podróży o tym jest. Uwagą na autostradzie limit 130 km/h i można złapać mandat za tablice. smile Jak Chorwaci przekroczą prędkość i Wy to Was zatrzymają i wlepię mandat. (inne tablice turysta)

Nie sposób zapamiętać poszczególnych stacji proponuję rozglądać się w trasie. Śledzić ilość przejechanych km. My np na naszym zbiorniku 60 L wchodzi ok 56 gazu przejedziemy ok 400 km. Po przejechaniu 200 zaczynaliśmy na spokojnie rozglądać się za stacją. Nawet jak znaleźliśmy jakąś i nie można było zatankować bo nie było gazu/była zła końcówka/nie działał dystrybutor czy co tam innego to mieliśmy spokojnie sporo km na znalezienie kolejnej.

Pozdrawiam i czekam na relację

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh