Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-10-31 19:21:59

aknolinka

Atrakcje w pobliżu Warszawy

Poszukuję miejsca na 1-2 dniową wycieczkę koło Warszawy. Chciałabym, żeby to było miejsce ciekawe, gdzie można coś zwiedzić, zobaczyć, zachwycić się. Samą Warszawę znam i chociaż jest wspaniała - poszukuję czegoś poza jej granicami.
Liczę na Waszą niezawodną pomoc smile

 

#2 2013-11-01 07:36:48

piea

Re: Atrakcje w pobliżu Warszawy

Hej Ilonka;

Mazowsze, jak wiadomo nie słynie ze zbyt wielu atrakcji turystycznych, ale nie mniej znajdzie się trochę ciekawostek.... tylko napisz jaka odległość od Warszawy wchodzi w grę, bo trudno tu wszystko co na Mazowszu naj opisywaćsmile))
Pozdrawiam,

 

#3 2013-11-02 17:01:39

aknolinka

Re: Atrakcje w pobliżu Warszawy

Myślę, że odległość 100 km będzie w sam raz smile

 

#4 2013-11-03 08:48:14

papuas

Re: Atrakcje w pobliżu Warszawy

witam
Gdzieś ok 100km od Warszawy leży Łowicz, a stąd już o rzut beretem sztandarowe miejsca Nieborów i Arkadia. Po drodze z Warszawy do Łowicza trza zajrzeć do Żelazowej Woli.
Jeżeli tam już byłaś to może Ciechanów i pokazywany tutaj (na TM) skansen w Sierpcu.
Można pojechać również Włocławek, Płock - ale to już nieco dalej.
Podaję te 3 propozycje wybrane moimi oczami - cóż wiadomo, że preferuję zabytki.

 

#5 2013-11-04 10:44:55

piea

Re: Atrakcje w pobliżu Warszawy

Hej Ilonka,
Oprócz tych absolutnych must see, które opisał papuas dodałabym jeszcze skansen w Maurzycach (obok Łowicza); jeśli lubisz skanseny to sa na mazowszu jeszcze w Ciechanowcu, Suchej i wspomnianym Sierpcu; jesli wolisz przyrodę, to mnóstwo szlaków w Puszczy kampinoskiej; jak pałace i zamki to ciekawy dwór i pałacyck jest w Opinogórze, obok zakek w Ciechanowie i pobliski ciekawy Pułtusk ( odsyłam do mojej galerii) ; można tez wybrać się do zawsze wspaniałego Wilanowa i Łazienek (no tak....ale to Warszawa)
Dość przydatna może się okazać ta stronka: http://mazowsze.travel/co-zwiedzic/miasta?start=20
nie wiem czego konkretnie szukasz, tak jak napisał papuas my wolimy zabytki, ale może Ty  szukasz czegos kompletnie odmiennego?

 

#6 2013-11-05 11:45:59

OWAkces_PL

Re: Atrakcje w pobliżu Warszawy

Ja proponuję zacząć od tego co jest pod samą Warszawą,czyli od Wilanowa- przepiękne miejsce gdzie nie można się nudzić i jest naprawdę bardzo blisko. na drugim miejscu obowiązkowo Ciechanów.

 

#7 2013-12-28 17:01:54

Kornelio

Re: Atrakcje w pobliżu Warszawy

Ciechanów, Kazimierz, to przede wszystkim. Ale jak to ktoś napisał - warto również poznać samą W-wę i zobaczyć co ma do zaoferowania.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh