Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-07-07 07:36:24

kangur

Kambodza, pieniadze

Czesc Wszystkim smile Mam pare pytan do osob, ktore byly w Kambodzy: jaka walute najlepiej wziac ze soba i jak tam wyglada wymiana walut (czy sa kantory uliczne czy lepiej wymieniac w banku)? Bede wczieczny za kazda podpowiedz. Pozdrawiam smile

 

#2 2013-07-07 16:00:55

texarkana

Re: Kambodza, pieniadze

Wymiana walut w Kambodży wygląda tak: wyciągasz walutę, podbiega do Ciebie z tyłu autochton, wali Cię w łeb, a gdy już się obudzisz (i daj Panie Boże, żeby tak było) waluta jest już wymieniona na problem, gdzie znaleźć pomoc medyczną. Zresztą Twój aparat, kamera itp. też są wymienione na to samo razem z walutą. Policja nie pomoże - na to nie ma co liczyć.

Nie żartuję. Oczywiście zawsze można powiedzieć, że to wyjątkowy pech, ale moja przyjaciółka-globtrotterka wróciła z Kambodży przed czasem, prosto do szpitala. Dostała w głowę tak, że się zalała krwią, a potem miała 2 operacje na oczy i do dziś ma na pamiątkę wielkie kłopoty z akomodacją. Zdarzenie miao miejsce na plaży pełnej ludzi, 15 m od grupy wycieczkowej. Kambodża nie śpi!

Wiem, co powiedzą osoby, które zwiedziły Kambodżę i nic im się nie stało. I tak może być. Jednak na mnie "przygoda" przyjaciółki zrobiła takie wrażenie, że do Kambodży się nie wybieram i ze szczerego serca odradzam innym. A jesli już - to tylko z grupą, której należy się kurczowo trzymać.

 

#3 2013-07-08 11:41:10

toria83

Re: Kambodza, pieniadze

Kangur, najlepiej dolary, wszedzie ceny podawane sa w dolarach I bez problemu mozna nimi placic. W Siem Reap wymienialismy funty w banku I wyplacalismy z bankomatu - wszystko bez problemu, w glowe tez nie dostalismy, a nie bylismy z grupa zorganizowana wink
Kambodze polecam, ja bylam zachwycona I napewno jeszcze ram wroce, Bo po kilku dniach, ktore tam spedzilismy czulismy niedosyt wink
Dokad jedziesz? Juz Ci zazdroszcze wink Pozdrawiam

 

#4 2013-07-08 13:24:26

wanda_kn

Re: Kambodza, pieniadze

Czesc Grzegorz. Bylismy w Kambodzy dwa lata temu. Wszedzie honoruja USD ale, co ciebie pewnie zainteresuje, bez problemu mozna wymienic AUD. W Kambodzy bylismy po wakacjach spedzonych w Australii i mielismy sporo AUD ze soba. Wymienilismy je w banku w Siem Reap po bardzo dobrym kursie.

Kambodze polecam. Jest co zwiedzac, hotele sa super za psie pieniadze a jedzenie wspaniale. Napewno kiedys tam powrocimy. Tez czujemy niedosyt. Jak sprawdzisz na internecie to jeden z bezpieczniejszych krajow dla turystow. A po glowie mozna dostac i w NY i w Londynie.

Pozdrawiam, Wanda smile

 

#5 2013-07-08 17:59:35

kangur

Re: Kambodza, pieniadze

Serdeczne dzieki za wszystkie informacje na Forum i na priv. Juz, mniej wiecej, wiem co i jak smile Do Kambodzy jedziemy jednak w pazdzierniku.

Toria: zamierzamy spedzic ten czas w Siem Reap, pozwiedzac kompleks Ankor i odpoczac smile

Tez czytalem na oficjalnej stronie australijskiej, ze Kambodza to bezpieczny kraj, a nie zamierzam chodzic po dzikich polach zeby sie nadziac na mine smile Wiec chyba przezyjemy smile

Dziekuje i pozdrawiam serdecznie. big_smile

 

#6 2013-07-12 10:35:40

gmariusz8

Re: Kambodza, pieniadze

Grzechu przecieraj szlaki, moze i my sie tam wybierzemy w przyszlym roku smile

 

#7 2013-07-13 01:01:05

kangur

Re: Kambodza, pieniadze

Nie ma sprawy smile

 

#8 2013-09-01 22:21:53

zabka

Re: Kambodza, pieniadze

Ja na Kambodze mialam dolary amerykanskie i tymi wszedzie placilam.Fascynujace jest samo przejscie graniczne,jak cofniecie sie w czasie.Trzeba przejsc ta spora odleglosc na nogach.W samym Siem Reap polecam kolacje z tancami regionalnymi w restauracji o nazwie Koulen. Zapytajcie sie o ta atrakcje w waszym hotelu po przyjezdzie bo najlepiej wykupic ja dzien naprzod ze wzgledu na korzystne miejsca na sali.Pozdrawiam

 

#9 2013-10-13 12:09:40

kangur

Re: Kambodza, pieniadze

Ok. jestem obecnie w Kambodzy (pozdrawiam) i juz wiem jak wyglada wymiana walut (a wyglada to zuuuupelnie inaczej niz opisala Agata wink)) W centrum Siem Ream bez problemu da sie znalezc kantory, gdzie mozna wymienic dowolna walute na USD bez walenia w leb, itd smile Oczywiscie najlepiej jest miec ze soba USD, ale gdyby ich zabraklo, mozna je kupic bez problemu i....tam rowniez  trzeba sie targowac smile))
Dzieki wszystkim za podpowiedzi smile))

 

#10 2013-10-19 13:42:11

kangur

Re: Kambodza, pieniadze

Jeszcze jedno: spokojnie mozna wymienic dowolna swiatowa walute (Euro, Funty, AUD, itd) na USD i to po calkiem niezlym kursie smile Nieprawda jest rowniez to, ze trzeba koniecznie miec wylacznie male nominaly USD. Zarowno sklepy jak i sprzedawcy na marketach i bazarach wydaja reszte bez problemow w USD, a w przypadku drobnych kwot, w rielach przy pzeliczniku: 1U = 4.000 rieli. I nie ma problema smile smile

Ostatnio edytowany przez kangur (2013-10-19 13:49:18)

 

#11 2013-10-19 15:17:32

Jastrzebiec_eu

Re: Kambodza, pieniadze

Dolary to najbardziej uniwersalna waluta,wiec moim zdaniem możesz spokojnie je zabrać i będą honorowane nie tylko w samej Kambodży. Swoją drogą to plan wycieczki jest bardzo egzotyczny i wyzywający.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh