Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-06-06 20:52:58

rl98ps

Gdańsk-Olsztynek-Kraków

Kochani mam do Was zapytanie.

20/21 lipca chce sie wybrac do Krakowa, tzn. wystartowac... znajomi jada z Gdańska, zajezdzaja po mnie do Olsztynka i śmigamy dalej do Krakowa... no i tu do Was prośba... czy gdzies po dorodze moglibyscie polecić ciekawe miejsce, miasteczko, z niedrogim hotelikiem-osrodkiem, by moc zrobic przerwę?Interesuje nas miejscowosc z jakims ryneczkiem, miejscem na spacer, wyjscie na kolacje czy piwko... może jakies fajne ciekawe muzeum, zamek, itp. potem lecimy na Kraków i powrót... w drodze powrotniej znajomi bedza zwiedzac moj Olsztynek i jego atrakcje wink)

Jesli znacie jakies tansze miejsca do noclegu w Krakowie tez bede wdzieczna... bo poki co jakos dorgo ;(

Pomożecie? Z góry dziekuję.

Ostatnio edytowany przez rl98ps (2013-06-06 20:54:50)

 

#2 2013-06-28 16:44:10

Zuzinka

Re: Gdańsk-Olsztynek-Kraków

Witam,

Poszukaj noclegu w domach studenckich np. AGH, w tej chwili nie pamiętam ich strony www ale na pewno znajdziesz.

 

#3 2013-06-30 22:36:19

rl98ps

Re: Gdańsk-Olsztynek-Kraków

Znalazłam coś co mi odpowiada... ;o)) w drodze z Gdańska do Krakowa robimy przerwe w Sulejowie na 1 noc.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Opactwo_Cysters%C3%B3w_w_Sulejowie

Teraz szukam cos na powrót... z Krakowa do Olsztynka.

 

#4 2013-07-01 11:34:28

rl98ps

Re: Gdańsk-Olsztynek-Kraków

Noclegi w Krakowie zarezerwowane wink) jupiii

 

#5 2013-07-02 09:21:11

papuas

Re: Gdańsk-Olsztynek-Kraków

rozumiem, że Sulejów niedaleko Piotrkowa T.  Zapewne jakiś nocleg nad jeziorem na Pilicy można znaleźć. W Sulejowie (Podklasztorze) ciekawe opactwo cysterskie sięgające XIIw.
Patrząc na zabytki to w drodze powrotnej wypada mi Płock, Włocławek lub Toruń. Oczywiście bliżej Krakowa też jest co oglądać - np Baranów Sandomierski i Sandomierz.
życzę udanego wyjazdu

 

#6 2013-07-04 10:10:08

Hotel_Lidia_pl

Re: Gdańsk-Olsztynek-Kraków

To fakt, raczej na pewno chodzi o ten Sulejów w Łodzkim, w sumie fajna sprawa, spokojnie można spędzić tam noc. Poza tym masz szereg innych atrakcji , których mowa powyżej i Sandomierz w drodze do Krakowa będzie jak najbardziej wskazany do odwiedzenia.

 

#7 2013-07-06 23:35:45

rl98ps

Re: Gdańsk-Olsztynek-Kraków

Dziękuję!!

Tak to ten Sulejów z Opactwem Cystersów, dorzucam kolejnego linka jakby ktos był zainteresowany: http://www.malanowicz.eu/mm/pasje/architektura/cystersi/Sulejow/sulejow.htm
Nocleg w prywatnej kwaterze pod samym opactwem.

Nadal szukam coś w drodze do domu...

 

#8 2013-07-07 15:51:39

texarkana

Re: Gdańsk-Olsztynek-Kraków

Polecam Jędrzejów w woj. swiętokrzyskim, jest tam rynek i duużo piwa, klasztor cystersów i ciekawe muzeum zegarów (kolekcja Przypkowskich), można też zjeść zupe cebulową a la Przypkowscy - może ciut blisko Krakowa, ale naprawdę miłe miasteczko.

Druga opcja to Sandomierz, ciut z boczku, ale reklamować nie trzeba, bo wiadomo, że miasteczko piękne i pełne zabytków, a nocleg niedrogi jak najbardziej znaleźć można na kwaterach prywatnych poza centrum. Piwo tudzież rynek jest. Przy okazji można znów nieco zboczyć i odwiedzić pałac w Kozłówce, jest to cudo (mam na myśli olśniewające wnętrza, bo z zewnątrz po prostu przyjemnie wygląda).

Jeśli chcemy się trzymać kierunku pd-pn i jechać +/- przez Łódź, to fajny jest Płock. Wprawdzie to nie jest maleńkie miasteczko, ale jest co zwiedzać i gdzie wypić piwo. Sama Łódź też ma wiele do zaoferowania, no ale jest to ogromne miasto, więc może nie o to chodzi.

Znakomita jest też Łęczyca, dawne miasto królewskie. Ładny zamek, dwa klasztory, kościoły, rynek z ratuszem i - jak wszędzie - zimne piwo.

Hej, piękna nasza Polska cała!

 

#9 2013-07-07 17:52:18

papuas

Re: Gdańsk-Olsztynek-Kraków

no to mnie Texa uprzedziła, chociaż może nie zupełnie
Chciałem napisać, że jak wcześniej wymienione Ci nie odpowiadają to może Jędrzejów i Kielce, a może Szydłowiec ?

 

#10 2013-08-11 11:09:14

Ferosystem_pl

Re: Gdańsk-Olsztynek-Kraków

Piwo można spotkać wszędzie, sam Jędrzejów to dosyć spokojna miejscowość,ale warto odwiedzić pobliskie Nagłowice skąd wywodzi się Mikołaj Rej,jest tam nawet jego "dworek". Myślę,że to dobra opcja.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh