Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Egipt
  •  » Jakie napiwki dawać w Egipcie?

#1 2013-02-24 03:26:15

Fresh

Jakie napiwki dawać w Egipcie?

Tak się zastanawiam, jakie napiwki warto dawać w Egipcie. Wiadomo, że bakszysz jest zawsze mile widziany, czasem nawet nachalnie pożądany.

Ale kupijąc wycieczkę w biurze podróży, będąc w hotelu z opcją All Inclusive, czy i jakie napiwki dajecie z własnej woli za sprzątanie pokoju, w hotelowym barze/restauracji, lub przy innych okazjach i czy wpływają one bardzo pozytywnie na świadczone usługi i przychylność egipcjan do turysty płacąceko ekstra?

 

#2 2013-02-24 10:08:59

dinus

Re: Jakie napiwki dawać w Egipcie?

My dawalismy za posprzatanie pokoju 1$ , a czasami 2$ wtedy na nastepny dzien do cudow zrobionych z recznikow dokladali troche kwiatkow itp. Dawalismy napiwki codziennie. W barze ulubionemy kelnerowi dawalem co drugi dzien piataka, to zonie przynosil wymyslne drinki do basenu. Gdy tylko podplywala do brzegu to gosciu juz jej przynosil swiezego drinczka smile O mnie tez dbal jak nalezy. My bylismy ostatnio w 2009, moze cos uleglo zmianie?. Napiwek wszedzie jest mile widziany. Pzdr. Slawek.

 

#3 2013-02-24 14:37:43

Fresh

Re: Jakie napiwki dawać w Egipcie?

Dzięki za informacje smile

 

#4 2013-05-16 10:49:34

GdanskaNocka_pl

Re: Jakie napiwki dawać w Egipcie?

Na pewno nie,każdy chce dostać napiwki, a jeśli czasem skusimy się na taki gest,wówczas możemy być pewni że obsługa będzie na nas patrzyła przychylnym okiem. Z reguły jest to właśnie 1 lub 2$.

 

#5 2013-05-16 18:28:39

maciekart

Re: Jakie napiwki dawać w Egipcie?

Podpisuje się pod tym : 1% lub 2$. My zawsze kładliśmy na łóżku i właśnie różne cuda wymyślali smile za sprzątanie .. przy barach myśle ze tak samo, tylko w restauracjach po obiadach, kolacjach itp. około 5$ smile

 

#6 2013-06-03 10:54:01

menorca

Re: Jakie napiwki dawać w Egipcie?

super, dzięki za informacje smile

 

#7 2013-06-03 20:38:54

Valion

Re: Jakie napiwki dawać w Egipcie?

Grzesiu czy Ty się może mścisz za to, że jeszcze nic nowego nie wrzuciłem?? Bakszysz! Egipt! I znów mi ciśnienie rośnie jak o tym pomyślę!

A odpowiadając na pytanie. Nic nie dawać! 10 $ na tydzien za sprzątanie i ewentualnie jakiemuś barmanowi jeśli i TYLKO jesli naprawdę uważamy, że zasługuje!

 

#8 2013-06-03 22:33:05

Fresh

Re: Jakie napiwki dawać w Egipcie?

smile

 

#9 2013-07-03 21:33:29

papuas

Re: Jakie napiwki dawać w Egipcie?

przeczytałem z uwagą, bo myślałem nad październikowym Egiptem (objazdówka oczywiście), ale robi się tam nieciekawie.
Przy objazdówce napiwki chyba mniej ważne, chociaż wg spostrzeżeń zaliczam Egipt (mikro kontakt) do krajów gdzie o napiwek nachalnie się zabiega.

 

#10 2013-07-04 10:17:20

texarkana

Re: Jakie napiwki dawać w Egipcie?

Ja jadę do Egiptu w lutym - też na objazdówkę. Napiwki w hotelach dawać będę tylko tam, gdzie będzie więcej nocy - czyli np. Hurghadzie. Ale ogólnie nienawidzę takich klimatów bakszyszowych, tzn. kiedy napiwek nie jest premią, tylko nieomal haraczem, a jak nie dasz to cię oplują. Jednak trzeba się z tym pogodzić, żeby zwiedzić Egipt. Oczywiście jak mi się wtryni Egiptolo na wielbłądzie w obiektyw i będzie łapę wyciągał (a wielbłąd kopyto), to nie dostaną nic. Mam nadzieję, że nie oberwę za to kamieniem. No i mam również nadzieję, że się sytuacja jednak uspokoi do lutego. Zwłaszcza, że już opłaciłam częściowo wyjazd.

 

#11 2013-07-04 11:03:26

Hotel_Lidia_pl

Re: Jakie napiwki dawać w Egipcie?

Ja mam podobne zdanie,barmanowi obowiązkowo,podobnie jak obsłudze,ale też nie codziennie. Wtedy patrzą na nas przychylnym okiem,mamy posprzątane oraz drinki też nie z wodą tylko wg życzenia. Egipt to jeden z tych krajów gdzie trudno o dobrą obsługę bez napiwków.

 

#12 2013-11-09 21:29:04

Johana

Re: Jakie napiwki dawać w Egipcie?

No właśnie, w Egipcie przyjemniej dawało by się napiwki gdyby tak nachalnie o nie nie zabiegano. Generalnie mam być może zaściankowe zdanie o napiwkach w ogóle, nawet w Pl. Nie jestem zwolenniczką ich dawania.  pracowałam w Handlu -nikt mi napiwku nie dawał za sprzedaną rzecz i to ze przyjemnie sie ją użytkowało. Wybaczcie ale kelner i tak zarabia na siebie, pracowałam też w szpitalu jako - sanitariuszka, mycie, kupy, mocz it same przyjemności jakoś nikt mi nie płacił jak dziadkowi pieluchę zmieniłam jak napiwki to uważaam że wszystkim a jak nie to nikomu każdy ma swoja pensję. Większość POlaków ma głodową pensję i z czego te napiwki jak wyjście gdziekolwiek w miesiącu to często rarytas.? Wiem że to nie "światowe podejście' możecie mnie teraz zjeść.

 

#13 2013-11-21 13:01:29

HotelPolanica_com_pl

Re: Jakie napiwki dawać w Egipcie?

Egipcjanie i tamtejsi kelnerzy uwielbiają napiwki,w sumie to nawet spotkaliśmy się z sytuacją kiedy to często wręcz ich oczekują A ile dawać? Zależy gdzie jesteśmy, w restauracji będzie to minimum 2$.

 
  • Index
  •  » Egipt
  •  » Jakie napiwki dawać w Egipcie?

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh