Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-01-27 17:05:54

Staszek2400

Pierwszy wyjazd nad morze

Witam! Planuję latem 2013 r. wybrać się nad Polskie morze.Ma być to
mój pierwszy w życiu wyjazd nad Bałtyk i bardzo chciałbym się jaknajlepiej
przygotować żeby niemieć  na miejscu żadnych problemów.
Wiem że to dopiero styczeń i do lata "Daleko" ale chcę  wcześniej dowiedzieć się
czegoś więcej w tych sprawach.
Zależy mi żeby dobrze spędzić  te 8, 10 dni ale ciągłe leżenie w słońcu na plaży
to nie dla mnie! i tu moje 1-sze  pytanie; w jakiej miejscowości najlepiej
zamieszkać (nocować) w jakiej okolicy, żeby mieć  większą ilość  atrakcji
w czasie pobytu nad morzem?
chodzi mi o aktywniejsze spędzenie czasu np. mozliwość wypożyczania roweru
i wycieczki rowerowe po " ciekawych" okolicach, zwiedzanie, ale
szczególnie zależy mi na  wycieczkach statkiem po bałtyku-tu moje drugie pytanie
: w jakich miejscowościach nadmorskich  mieć nocleg , mieszkać  ażeby
mieć możliwość wzięcia udziału w takim rejsie  po bałtyku np. do Danii, Szwecji
i czy to są 1-dno dniowe wycieczki czy dłuższe? ile kosztują od 1 osoby?

Czy możecie mi polecić  miejsca gdzie latem plaża nie jest bardzo zatłoczona?
i na koniec jeszcze pytanie; bo nie wiem dokladnie czy  to będzie wyjazd 2-os.
czy wybiorę się jednak sam a naczytałem się że w sezonie jest tam wielu złodzieji
jeżeli można chciałem się dowiedzieć ; czy jest  miejsce gdzie  przed wejściem
do wody(morza) można zostawić  swoje rzeczy np. pieniądze itp.?
-czy koniecznie trzeba  zostawiać  " cenne rzeczy" na plaży i mieć na oku.

Za odpowiedzi i informacje będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam

 

#2 2013-01-28 13:53:06

Tola

Re: Pierwszy wyjazd nad morze

Staszku
polecam Świnoujście.Przepiękna niezatłoczona plaża, śliczne miasteczko i rejsów pod dostatkiem. Rowery też można wypożyczyć - 4 zł za godzinę. Można kilometrami włóczyć się brzegiem morza I jest gdzie potańczyć. Chociaż tańce zdecydowanie ciekawsze w Kołobrzegu. Tam też piękne miasteczko, ale plaża gorsza i bardziej zatłoczona. A w  Świnoujściu zawsze można znaleźć zaciszny kącik i plaza bardzo czysta. Blisko granica, więc można odwiedzić sąsiadów.Też byłam sama. Jasne, że milej z kimś, ale i samemu można mieć dużo radości.Byłam trzy razy i nigdy nie spotkałam złodziei. Bardzo polecam Świnoujście. Pozdrawiam. Tola

 

#3 2013-01-30 02:52:11

texarkana

Re: Pierwszy wyjazd nad morze

Zdecydowanie ŁEBA.
Jest dużą miejscowością, ale jeśli się nie lubi mrowia i hałasu, można zamieszkać na peryferiach. Jest w niej dostęp do wszystkiego. Port ze "starymi" statkami i kutrami zaprasza na rejsy o zachodzie słońca i smażoną rybkę. Wypożyczalnie rowerów na każdym kroku. Przybytków gastronomii i rozrywki masa. Park dinozaurów, parki linowe... Jak pęknie gumka w kapielówkach, bez trudu kupimy nowe kąpielówki (albo nową gumkę). Z rzeczy obowiązkowych do zobzczenia w samej Łebie - MUZEUM MOTYLI (prywatna kolekcja, wspaniała, a kto nie będzie usatysfakcjonowany, ma tuż obok muzeum erotyki).

Ale CO NAJWAŻNIEJSZE - w pobliżu jest Słowiński Park Narodowy! Jak tam pięknie - nie da się wyrazić. Nie znam osoby, która nie wyjechałaby stamtąd niezadowolona. Polecam:
1 - spacerek na Czołpińskie Wydmy;
2 - zwiedzanie skansenu w Klukach (malownicze "chaty w kraty") plus przechadzka na miejscowy cmentarz Słowińców - robi wrażenie!
3 - Wyprawę na Łącką Górę, a potem przejście plażą do Rąbki, gdzie jest do obejrzenia małe, całkiem ciekawe Muzeum Wyrzutni Rakiet;
4 - skorzystanie z tras rowerowych, np. w połączeniu ze zwiedzaniem któregoś z rezerwatów przyrody.

Kto lubi historię współczesną, może się wybrać na trochę dalszą wycieczkę do Żarnowca i obejrzeć resztki niszczejącej elektrowni atomowej. Nie jest to piękny obiekt, ale robi wrażenie i pobudza do duskusji na temat EEE (energetyki, ekologii i ekonomii).

Plaże publiczne (oj, bardzo publiczne) są w Łebie, a jeśli ktoś woli kameralne, takie prawie samotne plażowanie, polecam Ulinię. Trzeba iść na plażę przez las, wśród wrzosowisk - to też ma swój urok. Można jechać rowerem - tak właśnie robiłam ja  z moją rodziną. A potem już tylko błękit nieba i złoty piasek... i totalny brak złodziei...

W Łebie byłam już kilka ładnych razy w życiu i na pewno jeszcze tam wrócę.

Ostatnio edytowany przez texarkana (2013-01-30 02:53:43)

 

#4 2013-01-31 15:14:56

Katarzynka_eu

Re: Pierwszy wyjazd nad morze

Jeżeli to pierwszy wyjazd nad morze to polecam takie miejscowości jak Ustka,Sopot oraz Międzyzdroje. Ta ostatnia może najbardziej zatłoczona,ale za to niesamowite położenie oraz klimat.

 

#5 2013-03-30 16:19:49

OWAkces_PL

Re: Pierwszy wyjazd nad morze

Ja polecałbym także szereg mniejszych,a równie atrakcyjnych miejscowości nad morzem,gdzie będzie cisza,spokój- bez tłoków na plaży. Jednym z takich miejsc z pewnością jest Dźwirzyno.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh