Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Egipt
  •  » jaki hotel w Sharm El Sheikh?

#1 2012-03-15 14:49:44

plorenc

jaki hotel w Sharm El Sheikh?

czy ktoś może polecić jakieś sprawdzone hotele w Sharm El Sheikh?
ja do tej pory byłem tylko w hotelu Grand Plaza Resort 5* ... i najbardziej podobała mi się jego lokalizacja, bo jest przy nim piękna rafa ... i tak się zastanawiam czy to samo można powiedzieć o wszystkich hotelach z dostępem do plaży? czy też są jakieś wskazówki co do bogactwa rafy i piękna świata podwodnego (dostępnego w ramach snoorkelingu - czyli pływania z maską i rurką) które warto znać wybierając lokalizację takiego hotelu?

zastanawiałem się ile informacji można "wyczytać" z Google Earth i zdjęć satelitarnych - wyraźnie widać tam rafę i "płyciznę" .... tylko nie wiem czy na takich płytkich wodach będzie co oglądać (przy Grand Plaza rafa w pewnym miejscu gwałtownie spada wgłąb na ok. 7m ... i z tego co zauważyłem - ryby żerowały głównie właśnie na linii tego uskoku ... nie wiem czy to "norma" ... ale chciałbym trafić na podobne lub lepsze warunki).

pozdrawiam,
Piotr

 

#2 2012-03-15 17:01:20

beatag83

Re: jaki hotel w Sharm El Sheikh?

Ja byłam w hotelu Dreams Vacation smile ktory polecam jak najbardziej a rafa przyhotelowa niczego sobie. Wchodzi sie z pomostu i jest to ściana rafowa. Popatrz sobie na youtube jakies filmiki tam sie znajda a opinie na necie tez Ci cos podpowiedza.

pzdr

 

#3 2012-03-16 13:47:49

katerina

Re: jaki hotel w Sharm El Sheikh?

Czesc Piotr!
Ja bylam w hotelu SAVOY 5* i wrocilam bardzo zadowolona!Hotel pieknie polozony z super obsluga i naprawde dobrym wyzywieniem!Najlepsza byla wlasnie rafa koralowa przy
hotelowej plazy,bylo gleboko tak,jak lubie,a co za tym idzie-bardzo bogaty swiat podwodny.Pamietam,ze na nasza plaze do szkolki nurkowania przyjezdzali takze ludzie z innych hoteli.Polecam!

 

#4 2012-03-19 11:46:59

Kasia6555

Re: jaki hotel w Sharm El Sheikh?

cześć....Goraco polecam Ci hotel Radisson Blu Resort.......Byłam równiez w hotelu Grand Plaza Resort i uważam,ze Radisson jest o wiele lepszy pod wszystkimi wzgledami.Rafa zaczyna się juz generalnie od samej plaży gdzie przy wschodzie słońca widac przeróżne bogactwo ryb......Na głębokości schodzi się z pomostu.....Ja generalnie nie nurkuję ale znajomi, z którymi bylismy w róznych hotelach w Egipcie mówili,ze to chyba najlepsze miejsce.........

 

#5 2012-03-19 21:13:14

plorenc

Re: jaki hotel w Sharm El Sheikh?

Dzięki Wam wszystkim za podpowiedzi! smile Kasiu, z tego co szukałem to Radisson jest tuż po sąsiedzku z Grand Plaza? No to też muszę przyznać że rafa w tej okolicy póki co urzekła mnie najbardziej smile Kasiu (katerino) - Savoy rzeczywiście robi niesamowite wrażenie ... jednak jego oferta AI jest dosyć droga .. pewnie warta swojej ceny ... ale muszę patrzeć nie tylko na swój budżet smile ... Beatko, dzięki Tobie udało mi się przekonać samego siebie do dokładniejszego przestudiowania oferty (Twój hotel znalazłem w serwisie oceniacz.pl) hoteli w Sharm ... i suma sumarum wybrałem jeszcze coś innego ... hotel Sea Club. W Dreams Vacation nie spodobało mi się (patrząc na zdjęcia) że nie ma tam typowej łagodnej plaży przechodzącej w morze ... co jak się spodziewam jest źródłem cienia popołudniami ... a to (i wysoki brzeg) skłoniło mnie jednak do dalszych poszukiwań (miałem alternatywę "samodzielnie sprawdzonego" hotelu Grand Plaza, która w tym względzie wydawała mi się lepsza).
Jeszcze raz dziękuję Wam wszystkim za wszystkie rady - każdy z hoteli sobie dokładnie obejrzałem i od strony opinii na temat warunków i wyżywienia wyglądają lepiej niż znamy mi Grand Plaza.
Tak więc ostatecznie zdecydowałem się na małe "nieznane" - najwyżej będę żałował (ale może nie tak bardzo smile)) ... ale na pewno podzielę się swoją opinią po powrocie smile
Pozdrawiam,
Piotrek

 

#6 2012-03-22 22:10:07

katerina

Re: jaki hotel w Sharm El Sheikh?

Piotr udanego wypoczynku!Czekamy na wrazenia i Twoje niesamowite fotki po powrocie!Pozdr.

 

#7 2012-03-22 22:15:21

plorenc

Re: jaki hotel w Sharm El Sheikh?

Dzięki Kasiu, jednak nie jestem pewien czy zdecyduję się zabrać aparat pod wodę smile Co prawda mam już trochę doświadczenia w tym temacie (lustrzanka w specjalnej torbie) to ostatnimi czasy ryzyko (czyli cena sprzętu) wzrosło smile
ale może znajdę sobie inne tematy zdjęć smile

 

#8 2012-05-31 14:36:42

plorenc

Re: jaki hotel w Sharm El Sheikh?

Witajcie!
Zgodnie z obietnicą złożoną przed wyjazdem chciałbym się podzielić swoimi świeżymi doświadczeniami z pobytu w hotelu Sea Club.

Hotel Sea Club:
- bardzo dobra lokalizacja z punktu widzenia morza i rafy: łagodne zejście na plażę, pomost na rafę, "głębsza płycizna" (czyli w przypadku dużej fali na morzu mamy jednak miejsce gdzie można sobie popływać bez jechania brzuchem po piasku w czasie odpływu - miejscami jest co najmniej 1,5 m głęboko - tak więc wielka fala nam nie straszna), bardzo ładna rafa w porównaniu np. z wycieczką fakultatywną na rafę
- hotel trochę na "uboczu": obok nie ma żadnego innego hotelu - do centrum Naama Bay jest kawałek (chyba co najmniej 5 km), ale nie czuliśmy potrzeby udawania się tam na zakupy i zwiedzanie (za to była wycieczka busem do "Old Market" czyli starej części Sharm El Sheikh)
- blisko do lotniska (stąd czas transferów lotnisko-hotel-lotnisko to kwestia ok. 10-15 minut)
- kuchnia wyśmienita: częsta zmiana menu, duża rozmaitość i brak wydzielania porcji (za to w pokojach jest waga łazienkowa smile), a wszystko jakby nie egipskie (tzn. nie mdłe i bez smaku, jak to ma miejsce w innych hotelach), do tego możliwość skorzystania bezpłatnie z 3 hotelowych restauracji (libańska, japońska i włoska), w lodówce "powitalne" 2x1,5 L wody; czajnik, kawa, cukier w pokoju, możliwość otrzymania kilku mniejszych butelek wody "na wynos" (np. na wycieczki)
- łazienki czyste i schludne: dodatkowe lusterko dwustronne obrotowe (z powiększeniem) z pewnością przyda się paniom, tak samo jak suszarka do włosów
- w TV dwa programy polskie (TV Polonia i TVPuls)
- jeden minus: pokoje nie do końca czyste (czasem chyba sprzątane tylko dookoła łóżka) i słabo i głośno działająca klimatyzacja (w pokoju 27 C - zmierzone własnym termometrem przy klimatyzacji działającej na "pełnych obrotach")
- obsługa miła, nie nachalna, czasem jednak trudno się było z nią porozumieć, nastawiona jednak na "robię swoje" a nie na "co mogę jeszcze dla Pani/Pana zrobić"

Mimo wszystko jednak jest to póki co najlepszy hotel w jakim byłem - i zdecydowanie polecam go wszystkim.

Ostatnio edytowany przez plorenc (2012-05-31 14:41:34)

 
  • Index
  •  » Egipt
  •  » jaki hotel w Sharm El Sheikh?

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh