Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-07-03 09:56:00

marcin33

Nie dla tranzytu przez ukraine

Witam. NIE DLA TRANZYTU PRZEZ UKRANINE
Jeżeli chociaż jedna osoba to przeczyta i nie pojedzie do Bułgarii przez Ukraine to będe zadowolony. OMIJAJCIE UKRAINE w drodze tranzytowej do Bułgarii, ja popełniłem ten błąd ale Wy tego nie róbcie. Wjazd na Ukraine w miare spokojny, ale przejście graniczne uzhhorod to prawdziwa masakra rodem z baaardzo głębokiego PRL. Na Ukrainie łapówki na porządku dziennym. Trzeba mieć cały czas po ręką 20, 30 euro to standart dla milicjantów. Na przejściu granicznym też ta sama stawka za szczegółowe kontrolowanie auta i drugie tyle za ominięcie kilkunastu samochodów stojących w kolejce. Wszystko odbywa się oficjalnie. Do toalet lepiej nawet nie podchodzić. Następna niespodzianka to oczekiwanie w kolejce ( około 300 metrów ) czas oczekiwania 5 godzin, po to żeby słowacy dokładnie przetrzepali auto i bagaże, spisali ile macie paliwa w baku, jaki jest stan licznika, ile macie alkoholu i papierosów. Zdobyte dane zapisują na kartce a później przepisują do komputera, dlatego to trwa tyle czasu. Dla nikogo nie ma taryfy ulgowej( nie ma znaczenia czy masz dzieci że bagażnik jest załadowany zabawkami nocnikami, kocami, ręcznikami i innymi rzeczami które zabiera się na wczasy ) Nie ma znaczenia, że jako jedyni w kolejce nie mieliśmy pełnego baku paliwa, że nie mieliśmy ani jednej paczki papierosów i żadnej butelki wódki wysokoprocentowej ( wzbudzając duże zdziwienie dla sympatycznych  mrówek z którymi miałem dużo czasu na rozmowy ) . Kontrola musi być.
To ze ukraincy nam przetrzepali auto to się nie dziwie bo nie daliśmy łapówki, ale do słowaków to już nie mam słów.
Jeśli nie musicie to NIE DLA TRANZYTU PRZEZ UKRANINE chyba że macie dużo czasu i Wam się nie spieszy i nie macie dzieci w samochodzie.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh