Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Forum dyskusyjne

Nie jesteś zalogowany.

Reklama

Travelmaniacy.pl

#16 2011-05-28 16:05:09

anet_zb

Re: podróże?

dodawanie zdjęć i opisów jest rzeczywiście czasochłonne. Fajnie jednak ogląda się zdjęcia, które są opisane i czyta opisy podróży. Gdy tego nie ma , czegoś brakuje.... My nie mamy problemów z zamieszczaniem zdjęć ale może to zależy od programu do zmniejszania zdjęć.

#17 2011-05-28 18:18:13

kangur

Mysle, ze osoby, ktore nie podpisuja zdjec nie beda tego robic niezaleznie czy bedzie mozliwe umieszczanie zdjec hurtowo czy nie a osoby, ktore podpisuja mialyby mozliwosc wrzucenia szybko zdjec a potem podpisywania. Moim zdaniem byloby to usprawnienie i skrocenie czasu dodawania zdjec. Zmniejszanie zdjec moze zabiera czas ale, z drugiej strony, mniejsze zdjecia szybciej "sie dodaja" wiec tu mozna troche czasu zaoszczedzic smile

#18 2011-06-01 00:58:43

Fresh

Fresh napisał:

Oki, to zaraz po weekendzie limit zostanie zwiększony smile

Limit został zwiększony do 4 MB, gdybyście zauważyli jakieś problemy z tym, dajcie znać, gdyż nie mam pewności jak serwer sobie z tym poradzi. Pamiętajcie też, że im większa wielkość pliku ze zdjęciem, tym dłuższy czas przesyłania na serwer.

Ale ogólnie polecam zmniejszanie zdjęć, na potrzeby portalu zdjęcie mające około 200-300 kb (0,2 - 0,3 MB) ma wystarczająco dobrą jakość.

Jeśli chodzi o "pracochłonność" zmniejszania fotek, istnieje masa darmowych narzędzi które w kilka/kilkanaście sekund są w stanie zmniejszyć rozmiar wybranych zdjęć. Jeśli chcecie, mogę zrobić mały tutorial, jak automatycznie zmienić rozmiar zdjęć, aby ich publikacja na Travelmaniakach była dużo szybsza smile

#19 2011-06-01 03:06:52

kangur

Fresh: dobry pomysl, nie wiem jak inni zmniejszaja zdjecia - ja musze to robic pojedynczo i caly proces zajmuje mi ok 20 sekund na zdjecie. Oczywiscie po 20-30 zdjeciach czas sie wydluza bo dochodzi zmeczenie smile Jesli znasz jakis latwiejszy sposob to bedziemy wdzieczni za podpowiedz smile

#20 2011-06-01 07:53:50

lidonek

zgadzam się z Kangurem; prosimy o podpowiedź smile

#21 2011-06-01 16:25:06

maciekart

Super pomysł , bo ja przed dodaniem muszę wszystkie zdjęcia zmniejszyć ! a co do poprzedniego tematu ... pewnie ten problem to czas ! wy prawie wszyscy jesteście dorośli , no i przyznam że macie dużo na głowie jak każdy big_smile ja na szczęście nie mam jeszcze dużych problemów z czasem tylko takę lekkie smile haha i mogę dodawać i dodaje te najlepsze i najciekawsze bo niektórych nawet nie opłaca się wstawiać ... ale będę wstawiał jak najwięcej , Pozdrawiam Maciek tongue

#22 2011-06-02 13:27:09

climber

kangur napisał:

Fresh: dobry pomysl, nie wiem jak inni zmniejszaja zdjecia - ja musze to robic pojedynczo i caly proces zajmuje mi ok 20 sekund na zdjecie. Oczywiscie po 20-30 zdjeciach czas sie wydluza bo dochodzi zmeczenie smile Jesli znasz jakis latwiejszy sposob to bedziemy wdzieczni za podpowiedz smile

KANGUR: pociągnij sobie z netu darmowy program XNView (http://www.xnview.com). Oprócz tego, że jest to świetna przeglądarka do zdjęć, to umożliwia grupową konwersję zdjęć do dowolnych rozmiarów. Przerobienie 100 zdjęć do dowolnej wielkości powinno zająć nie więcej niż 2 minuty... Powodzenia bez marudzenia ;-)

#23 2011-06-02 13:30:15

climber

Fresh napisał:

Fresh napisał:

Oki, to zaraz po weekendzie limit zostanie zwiększony smile

Limit został zwiększony do 4 MB, gdybyście zauważyli jakieś problemy z tym, dajcie znać, gdyż nie mam pewności jak serwer sobie z tym poradzi. Pamiętajcie też, że im większa wielkość pliku ze zdjęciem, tym dłuższy czas przesyłania na serwer.

Ale ogólnie polecam zmniejszanie zdjęć, na potrzeby portalu zdjęcie mające około 200-300 kb (0,2 - 0,3 MB) ma wystarczająco dobrą jakość.

Jeśli chodzi o "pracochłonność" zmniejszania fotek, istnieje masa darmowych narzędzi które w kilka/kilkanaście sekund są w stanie zmniejszyć rozmiar wybranych zdjęć. Jeśli chcecie, mogę zrobić mały tutorial, jak automatycznie zmienić rozmiar zdjęć, aby ich publikacja na Travelmaniakach była dużo szybsza smile

Fresh - 4 MB na zdjęcie - no to pojechałeś chłopie :-). Jesteś prawdopodobnie najbardziej wyrozumiałym Adminem w Polsce :-D. Nie wiem czy PunBB ma taki moduł ale w większości serwisów gdzie nie ma jawnego ratio, fotki są pomniejszane programowo zaraz po uploadzie do wymaganych rozmiarów.

#24 2011-06-02 13:50:38

Fresh

climber napisał:

Fresh - 4 MB na zdjęcie - no to pojechałeś chłopie :-). Jesteś prawdopodobnie najbardziej wyrozumiałym Adminem w Polsce :-D.

Hehe, nieskromnie przyznaje się do winy big_smile

climber napisał:

Nie wiem czy PunBB ma taki moduł ale w większości serwisów gdzie nie ma jawnego ratio, fotki są pomniejszane programowo zaraz po uploadzie do wymaganych rozmiarów.

Na Travelmaniakach działa moje autorskie rozwiązanie, które zajmuje się skalowaniem fotek smile Docelowo zostawie limit 4 MB do czasu przygotowania tutoriala jak z automatu zmniejszać fotki.

#25 2011-06-06 11:24:27

kangur

Climber: wielkie dzieki, zaraz sobie XNView sciagne smile Pozdrawiam smile

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh