Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Forum dyskusyjne

Nie jesteś zalogowany.

#1 2019-02-20 21:21:57

JackB90

Jedwabny szlak

Ostatnio jestem zafascynowany Jedwabnym Szlakiem. Czytam, przeglądam różne materiały, zdjęcia itd. I tak sobie myślę, że może by się kiedyś wybrać do jakiegoś kraju, który leży na trasie szlaku. Może ktoś z was zwiedzał już te regiony i może sie pochwalić swoimi wyprawami? Szlak jest długi, więc wiele państw wchodzi w grę.

Reklama

Travelmaniacy.pl

#2 2019-02-21 10:16:34

papuas

Re: Jedwabny szlak

Problem w tym, że nie wszyscy jeżdżą na "wyprawy", więc i chwalić się nie ma czym.  smile
Z racji braków i barier językowych jeżdżę na wycieczki prawie wyłącznie z biurem. O nic nie muszę się martwić, a i taki wyjazd ma  niewątpliwie swe zalety. Jako przykład niech posłuży wycieczka do Indii, gdzie w ciągu 2 tygodni zobaczyłem więcej miejsc i zabytków niż Młody na samodzielnej wyprawie w ciągu ponad 3 tygodni.
Jak poszukasz we Forum portalu tu jakieś kraje z pewnością znajdziesz. Sam byłem na wycieczce w Uzbekistanie i jest to dla mnie super ciekawy kraj, godny polecenia. W mojej ocenie nadaje się nawet na samodzielny wyjazd.
Rainbow miało w programie objazd Taszkient, Buchara, Samarkanda, Chiwa wymieniając główne.

#3 2019-02-24 20:20:32

JackB90

Re: Jedwabny szlak

papuas napisał:

Problem w tym, że nie wszyscy jeżdżą na "wyprawy", więc i chwalić się nie ma czym.  smile
Z racji braków i barier językowych jeżdżę na wycieczki prawie wyłącznie z biurem. O nic nie muszę się martwić, a i taki wyjazd ma  niewątpliwie swe zalety. Jako przykład niech posłuży wycieczka do Indii, gdzie w ciągu 2 tygodni zobaczyłem więcej miejsc i zabytków niż Młody na samodzielnej wyprawie w ciągu ponad 3 tygodni.
Jak poszukasz we Forum portalu tu jakieś kraje z pewnością znajdziesz. Sam byłem na wycieczce w Uzbekistanie i jest to dla mnie super ciekawy kraj, godny polecenia. W mojej ocenie nadaje się nawet na samodzielny wyjazd.
Rainbow miało w programie objazd Taszkient, Buchara, Samarkanda, Chiwa wymieniając główne.

Masz rację. I też chyba źle napisałem pisząc "wyprawa", bo to takie bardzo górnolotne wink Chodziło mi faktycznie o jakąkolwiek wyprawę, wycieczkę. Masz też rację, ze te kraje to raczej z biurem podróży. Na pewno dużo łatwiej juz na miejscu i bezpieczniej. Bariera językowa wtedy nie istnieje (pilot załatwia sprawę), a w tych krajach jednak angielski chyba nie będzie aż tak popularny.
Uzbekistan powiadasz wink znalazłem wycieczkę łączącą Uzbekistan i Kazachstan. Łącznie 17 dni ale na miejscu 15. Objazdówka, więc z jednej strony można najwięcej zobaczyć a z drugiej strony będą pewne niewygody. Coś za coś. Skoro byłeś to co powiesz na taki program wycieczki:

1 dzień - zbiórka godz. 18 na parkingu przy Pałacu Kultury i nauki w Warszawie, wyjazd do Budapesztu o godz. 18.15, można dosiąść się w Krakowie.
2 dzień - wylot do Astany godz. 12.20, przylot na miejsce godz. 21.35, nocleg w Astanie.
3 dzień - Astana - futurystyczna wizja miasta stepu, nocny pociąg z miejscami leżącymi.
4 dzień - Turkiestan - mauzoleum Chodży Ahmada Jasawiego i Rabigi Sułtan Begim, podziemny meczet, łaźnia, nocleg w Taszkiencie.
5 dzień - Kokand - Pałac chanów Kokandu, manufaktury: dywanów z jedwabiu i ceramiki fergańskiej, nocleg w Taszkiencie.
6 dzień - Taszkient-  kompleksy medres i meczetów, okrągłe hale bazarów i inny świat centrum, nocny pociąg z miejscami leżącymi.
7 dzień - Morze Aralskie, nocleg w regionie Chiwy.
8 dzień - Chiwa - otoczone murami miasto chanów, labirynt pałacowych pomieszczeń, haremu z tajnymi przejściami, bazaru, meczetów, minaretów z panoramą miasta, zagubione na pustyni, starożytne twierdze Chorezmu, nocleg w Bucharze.
9 dzień - Buchara- Ark, pałace i haremy emira, medresy i meczety, barwny dom Chodżajewa, hale targowe, Czor Minor, nocleg w jurtach nad jeziorem.
10 dzień - plaże jeziora Ajdar-kul, pustynia i jurty, nocleg w Samarkandzie.
11 dzień - Samarkanda - Plac Registan: kompleks medres, meczety i grobowce rodziny Tamerlana, aleja mauzoleów, bazar, obserwatorium Uług Bega, mauzoleum proroka Daniela, manufaktura papieru, nocleg w Samarkandzie.
12 dzień - Szymkent - meczet, nocny pociąg z miejscami leżacymi do Ałmaty.
13 dzień - Wyprawa terenówkami - las wyrastający z jeziora, kaniony, kolorowe skały, orzeźwiająca rzeka, konie i jurty, nocleg w regionie Ałmaty.
14 dzień - Kanion Szaryński, góry... wśród kazachskich pasterzy, nocleg w regionie Ałmaty.
15 dzień - położone u stóp gór Ałmaty - deptak, pomniki radzieckie, nocny pociąg z miejscami leżącymi.
16 dzień - łagier z sieci GUŁAG, wylot do Budapesztu godz. 22.20, przylot na miejsce godz. 23.55, stąd wyjazd do Warszawy.
17 dzień - przyjazd do Warszawy.

Wycieczka organizowana przez Wytwórnię Wypraw. Co prawda to bardziej klub podróżniczy niż biuro. Tak właściwie zaczynali kiedyś organizując wyjazdy studenckie. Podoba mi się nocleg w jurtach i wyprawa terenówkami wink

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh