Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Forum dyskusyjne

Nie jesteś zalogowany.

#1 2016-03-14 19:35:27

mamcia

Ubezpieczenie za granicą

Cześć wszystkim,

podróże podróżami, ale chciałabym się dowiedzieć, co w przypadku kiedy za granicą zdarzy nam się na przykład złamać nogę? Czy muszę wykupić jakieś dodatkowe ubezpieczenie, żeby w razie potrzeby móc ubiegać sie o odszkodowanie czy wystarczy to z Polski? Wreszcie czy po ewentualnym wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia są później problemu z ubieganiem się o swoje racje?

 

 Reklama

Travelmaniacy.pl

#2 2016-03-15 08:22:59

piea

Re: Ubezpieczenie za granicą

raczej to "z Polski" nie wystarczy.... ( myślisz pewnie o zaświadczeniu z NFZ) ; ale w przypadku wyjazdów poza Polskę, warto się ubezpieczyc dodatkowo; ja wykupuje zawsze polisę ponadstandardową nawet jak przy wyjazdach z Biur Podróży mam ta zwykła w pakiecie, ale z racji zawodu wiem, że gdyby ( odpukać) coś się działo - taka polisa nie wystarczy. Bardzo istotna jest wysokość sumy ubezpieczenia kosztów leczenia (KL), oraz transport medyczny ( bez ograniczeń) - a to zapewni Ci tylko naprawdę dobra polisa.  Przy okazji w dobrej polisie mamy też porządny assistance i koszty utraty bagażu na su: 3-5 tys PLN.
Przy standardowej polisie wszystko jest ok, jak dzieją się nam jakieś drobiazgi i potrzebujemy zwykłej wizyty lekarskiej, czy drobnego zabiegu, ale jeśli zadzieje się coś poważniejszego to może być niewesoło, bo limity w takiej pakietowej polisie są zatrważająco niskie. Dlatego zawsze warto zadbać o to wcześniej , żeby uniknąć choćby takich przypadków:

http://www.rynekzdrowia.pl/Ubezpieczeni … 092,4.html

 

#3 2016-03-15 09:15:39

KlaudiaRakocz

Re: Ubezpieczenie za granicą

jest kilka firm oferujących pakiety wyjazdowe np: Signal Iduna, EUROPA, Generali, ERV. Polisę można łatwo kupić przez internet w kilka min.
ja też zawsze kupuje.
Pamiętaj zachowywać wszelkie rachunki i opnie lekarskie. Najlepiej rób tez ksero.
Nigdy nie miałam kłopotów z uzyskaniem świadczeń od w/w firm.

 

#4 2016-04-05 17:17:39

mamcia

Re: Ubezpieczenie za granicą

Ubezpieczyłam się dodatkowo. A razie w znajomi polecili mi, żeby udać się do tuodszkodowania.pl, choć mam nadzieję że nie będzie takiej potrzeby. Pozdrawiam.

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh