Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2016-03-14 19:35:27

mamcia

Ubezpieczenie za granicą

Cześć wszystkim,

podróże podróżami, ale chciałabym się dowiedzieć, co w przypadku kiedy za granicą zdarzy nam się na przykład złamać nogę? Czy muszę wykupić jakieś dodatkowe ubezpieczenie, żeby w razie potrzeby móc ubiegać sie o odszkodowanie czy wystarczy to z Polski? Wreszcie czy po ewentualnym wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia są później problemu z ubieganiem się o swoje racje?

 

#2 2016-03-15 08:22:59

piea

Re: Ubezpieczenie za granicą

raczej to "z Polski" nie wystarczy.... ( myślisz pewnie o zaświadczeniu z NFZ) ; ale w przypadku wyjazdów poza Polskę, warto się ubezpieczyc dodatkowo; ja wykupuje zawsze polisę ponadstandardową nawet jak przy wyjazdach z Biur Podróży mam ta zwykła w pakiecie, ale z racji zawodu wiem, że gdyby ( odpukać) coś się działo - taka polisa nie wystarczy. Bardzo istotna jest wysokość sumy ubezpieczenia kosztów leczenia (KL), oraz transport medyczny ( bez ograniczeń) - a to zapewni Ci tylko naprawdę dobra polisa.  Przy okazji w dobrej polisie mamy też porządny assistance i koszty utraty bagażu na su: 3-5 tys PLN.
Przy standardowej polisie wszystko jest ok, jak dzieją się nam jakieś drobiazgi i potrzebujemy zwykłej wizyty lekarskiej, czy drobnego zabiegu, ale jeśli zadzieje się coś poważniejszego to może być niewesoło, bo limity w takiej pakietowej polisie są zatrważająco niskie. Dlatego zawsze warto zadbać o to wcześniej , żeby uniknąć choćby takich przypadków:

http://www.rynekzdrowia.pl/Ubezpieczenia-zdrowotne/Meksyk-za-wakacyjne-leczenie-polski-pacjent-ma-zaplacic-800-tys-zl,159092,4.html

 

#3 2016-03-15 09:15:39

KlaudiaRakocz

Re: Ubezpieczenie za granicą

jest kilka firm oferujących pakiety wyjazdowe np: Signal Iduna, EUROPA, Generali, ERV. Polisę można łatwo kupić przez internet w kilka min.
ja też zawsze kupuje.
Pamiętaj zachowywać wszelkie rachunki i opnie lekarskie. Najlepiej rób tez ksero.
Nigdy nie miałam kłopotów z uzyskaniem świadczeń od w/w firm.

 

#4 2016-04-05 17:17:39

mamcia

Re: Ubezpieczenie za granicą

Ubezpieczyłam się dodatkowo. A razie w znajomi polecili mi, żeby udać się do tuodszkodowania.pl, choć mam nadzieję że nie będzie takiej potrzeby. Pozdrawiam.

 

#5 2017-06-10 11:28:32

marlena47

Re: Ubezpieczenie za granicą

Jeśli często wyjeżdżasz to opłacalną opcją może wyć wykupienie polisy Bezpieczny Powrót. Koszt to 252 zł i chroni Cię przez cały rok, podczas wyjazdów zagranicznych. Co ważne - mogą to być wyjazdy organizowane samodzielnie lub takie z biurem podróży. Polisa Bezpieczny Powrót przyda Ci się w sytuacjach, o których piszesz. Chroni podczas uprawiania sportów, pokrywa koszty leczenie, koszty OC czy powrotu do Polski.

 

#6 2017-06-10 14:02:51

texarkana

Re: Ubezpieczenie za granicą

Bezpieczny Powrót nie jest tylko dla ludzi uprawiających sporty wysokiego ryzyka?

 

#7 2017-06-13 10:23:29

marlena47

Re: Ubezpieczenie za granicą

Nie jest tylko dla sportowców uprawiających sporty wysokiego ryzyka. Jest dla wszystkich aktywnie wpędzających czas za granicą. Ale trzeba podkreślić, że Bezpieczny Powrót obejmuje kilkadziesiąt sportów z tym, że głównie są to sporty górskie, wodne z tego co pamiętam są poza tzw. ochroną

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh