Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Forum dyskusyjne

Nie jesteś zalogowany.

#31 2010-02-02 20:32:18

Michasia_Bogus

Re: Ciekawe miejsca lub miasta europejskie - co polecacie?

O tak,też byśmy dorzucili Kutną Hore w Czechach,w ogóle  Czechy potrafią mocno zaskoczyc na każdym kroku...Tyle pięknych i zadbanych miast,pięknych zamków i pałaców jak np.wspaniały pałac biskupi i jego ogrody w Kromeriżu pod patronatem UNESCO który zrobił na nas wielkie wrażenie .Tyle pięknych miejsc,szkoda że tak mało odkrywane,wielu ludzi zna tylko wspaniłą Pragę.Myślimy że warto odkrywac piękno Czech! smile wink

#32 2010-03-08 16:47:35

sandrula

Hej, dla mnie Czarnogóra jest najpiękniejszym miejscem w Europie ze względu na swoje niepowtarzalne krajobrazy i przepiekne plaze. Byłam w zeszłym roku z biurem OIS, wyjazd był naprawdę udany i pod względem organizacyjnym biura i pod względem ludzi, którzy jechali no ale oczywiście sam klimat kraju coś wspaniałego. Gorąco polecam, szczególnie na wakacyjne "wojaże".

#33 2010-03-09 10:53:46

emilka8787

zgadzam się z Sandrulą:)  byłam w Budvie i wybór plaż jest ogromny, codziennie inna przez tygodniowy wyjazd. Widoki też niczego sobie. polecam

#34 2010-06-16 22:18:50

Michasia_Bogus

aga133 napisał:

Uważam, że takich miejsc nie brakuje na Ukrainie. Oczywiście należy nastawić się na innego rodzaju atrakcje niż w Europie Zachodniej, ale patrząc z polskiej perspektywy nie można wg mnie nie być we Lwowie, Kamieńcu Podolskim, Chocimiu, Krzemieńcu czy Zbarażu...Podobnie jest w przypadku Litwy - Wilno jest piękne i pełne odniesień do polskiej kultury oraz historii. Tak więc polecam podróż sentymentalną na dawne Kresy Wschodnie:)

Tak!W pełni się z tobą zgadzamy,długo się zastanawialiśmy nad Ukrainą ,ale pojechaliśmy i przekonaliśmy się że naprawdę warto zobaczyc kawałek pięknej histori na tzw.Kresach Wschodnich,tym bardziej że stamtąd pochodzili moi dziadkowie(Michasia).Wielkie wrażenie i sentyment robi utracone przez nas piękne miasto Lwów,tak trzeba tam wiele zrobic ale i tak miasto robi ogromne wrażenie.A takie miejsca jak Olesko,Chocim czy wspaniały Kamieniec Podolski to prawdziwe perełki warte odwiedzenia.Wielkie wrażenie i wręcz zdumienie robi nasz dawny Stanisławów czyli obecny Iwano Frankowsk,miasto jest przepięknie zadbane i jest bardzo przyjemne na spacery(pamiętajmy że to było trzecie miasto Galicji po Lwowie i Krakowie).Warto jeszcze wspomniec o pięknym zabytku sakralnym Ukrainy-prawosławnej ławrze Poczajowskiej,która jest miejscem religijnym porównywalnym do naszej Częstochowy.Bardzo mocno polecamy Ukraine Zachodnią,tak mocno związaną z naszym krajem.W przyszłości planujemy wyjazd na Litwę...Więcej w naszej podróży-Ukraina 2010/ Pozdrawiamy! wink smile

Ostatnio edytowany przez Michasia_Bogus (2010-06-16 22:19:48)

#35 2010-06-17 22:48:22

globusik

1. Plitwickie Jeziora
2. Wenecja
3. Porto
4. Postojna i Skocjanskie Jamy
5. Sintra

#36 2010-06-20 11:01:05

Magdalena1981

A ja polecam Lizard i Penzance. Miasta te są w Kornwalii.

#37 2010-06-27 12:36:58

srucha

Ja również polecam Ukrainę!  Jest to piękny kraj, a ludzie... Mieszkaliśmy na "polach namiotowych", mimo,że byliśmy Polakami to ciągle byliśmy zapraszani w gościnę do Ukrainców, Rosjan. To była wspaniała atmosfera,na żadnym zachodnim Campie nie było tak Ludzko smile  A zwiedzać jest co: od Kijowa,przez Odessę, półwysep Krymski po Kresy Wschodnie. To była wspaniała wyprawa i mimo zmęczenia po powrocie, chcieliśmy wracać.
A było to 10 lat temu

Ostatnio edytowany przez srucha (2010-06-27 12:38:47)

#38 2010-06-29 10:53:24

piea

Myślę sobie , że nie ma definicji najciekawszego miejsca w Europie- bo wszystkie na swój sposób mają swój własny urok. Najczęściej jeździmy w basen morza śródziemnego, ale przecież Europa ma do zaoferowania znacznie więcej: piękna jest Skandynawia, piękne sa krajobrazy alpejskie, charakterystyczne Niderlandy, Europa Wschodnia....można by tak wymnieniac bez końca. Każdy znajdzie tu coś dla siebie mamy tu ogromne zróżnicowanie geograficzne, kulturowe, religijne. A więc nic tylko odkrywać nasz piękny kontynent- gdziekolwiek byście trafili!

#39 2010-06-29 22:53:56

anet_zb

Trudno jednoznacznie podać najciekawsze miejsce w Europie. Każdy zakątek tego kontynentu ma wiele do zaoferowania. Zależy czy chcemy zwiedzić jak najwięcej, czy wypoczywać na plaży. Czy lubimy zabytki architektury, piękne krajobrazy, ciszę czy dobrą zabawę w wielkich kurortach. Wybierając miejsce musimy brać pod uwagę klimat, odmienność kultur,kuchnię .......

Ostatnio edytowany przez anet_zb (2010-06-29 23:00:56)

#40 2010-06-30 18:30:07

Valion

Zgadzam się z poprzednikami. Dlatego:
PRZYRODA< KRAJOBRAZ
1.Norweskie Fiordy
2.Szkockie Hybrydy
3.Alpy
4.Biebrzański Park Narodowy
5.Karpaty transylwańskie
HISTORIA
1.Stonehenge
2.Pompeje
3.Kreta
4.Reims lub Carcassonne lub Awinion lub Rouen lub Strasbourg
5.Andaluzja
SZTUKA
1.Rzym-Florencja-Mediolan
2.Paryż
3.St.Petersburg
4.Berlin
5.Madryt
RELIGIA
1.Rzym-Watykan
2.Grenada
3.Albi
4.Istambuł
5.Greckie w-py

Reklama

Travelmaniacy.pl

#41 2010-07-01 12:05:34

thegriasia

Jeśli chodzi o Europę to:

Włochy- całe
Francja- Paryż
Grecja- Ateny, Meteory, wyspy: Santorini, Kreta, Rodos, Kos, Zakynthos
Cypr
Hiszpania- Madryt, Barcelona
Islandia

#42 2010-09-01 19:17:49

michalina76

Najbardziej urokliwy - dla mnie Lwów!
I tylko Lwów. Uliczki, nastrój, muzyka, kuchnia. Wszystko cudowne. Kręcą was wschodnie klimaty? Bo mnie bardzo.  Ślinka mi cieknie na samą myśl o cepelinie i chalwie.

#43 2010-09-01 20:59:20

aga133

Jeśli chodzi o mnie to Kresy Wschodnie bardzo mnie kręcą - tak jak to napisałaś. Lwów oczywiście też. Chciałabym wreszcie dotrzeć na Białoruś, no i oczywiście do Rosji....

#44 2010-09-01 21:36:33

Michasia_Bogus

michalina76 napisał:

Najbardziej urokliwy - dla mnie Lwów!
I tylko Lwów. Uliczki, nastrój, muzyka, kuchnia. Wszystko cudowne. Kręcą was wschodnie klimaty? Bo mnie bardzo.  Ślinka mi cieknie na samą myśl o cepelinie i chalwie.

TA JOJ TA LWÓW! W naszych sercach zawsze polski,piękny Lwów! Tak, Lwów to piękne miasto,po jednym krótkim pobycie mamy wielką ochotę tam jeszcze powrócic na trochę dłużej jak jeden dzień...to miasto to wielka skarbnica wielokulturowej historii i wspaniałych zabytków.Teraz kolej na piękne Wilno... wink

#45 2010-09-01 22:08:32

aga133

Wilno koniecznie. Wiem, że podróżujecie z Tęczą ( Michasia i Boguś) i własnież to biuro organizuje bardzo atrakcyjne ,,litewskie" wycieczki. Kilka lat temu, kiedy ja miałam przyjemność być z nimi, trasa obejmowała Kowno, Troki, Wilno, Druskienniki i Gruty. Polecam taki wariant:)

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh