Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł

Zakopane - idealne miejsce o każdej porze roku

Zakopane - idealne miejsce o każdej porze roku

Każdy Polak chociaż raz w życiu musi pojechać do Zakopanego. To miejsce wręcz kultowe, gdzie możemy przejść się po osławionych Krupówkach, zjeść smacznego oscypka w kilku wydaniach czy udać się na Wielką Krokiew. Nie zapominajmy również o niesamowitej przyrodzie na tatrzańskich szlakach, o Morskim Oku, o Gubałówce oraz o Kasprowym Wierchu. Zakopane faktycznie jest, biorąc pod uwagę te miejsca, najlepszym punktem wypadowym o każdej porze roku - wraz z najlepszymi hotelami, w których można się zatrzymać z rodziną.
 

Zima w Zakopanem - raj dla narciarzy

Zima w górach kojarzy nam się przede wszystkim z zimowymi sportami. Nowoczesne stoki w Polsce, także w Zakopanem, rokrocznie przyciągają olbrzymie ilości fanów śnieżnego szaleństwa. Całe rodziny wykupują odpowiednie skipasy, pozwalające na jazdę w obszarze danego kompleksu wyciągów. W barach i restauracjach, także na stoku, w hurtowych ilościach zamawiany jest grzaniec, tradycyjny polski bigos i gorąca czekolada z domową, bitą śmietaną. Hotele i noclegi są pełne zapalonych narciarzy i snowboardzistów, którzy chcą wykorzystać tę porę roku maksymalnie.

Nic w tym dziwnego. Regularne ratrakowanie stoków, piękna pogoda i wspaniałe widoki to idealny sposób na rozrywkę w gronie najbliższych. Do Zakopanego można podróżować w tym celu już od listopada. Także w sezonie świąteczno-noworocznym, miejscowość ta wypada rewelacyjnie. W atrakcjach warto uwzględnić kuligi zimowe z tradycyjnymi saniami, szukanie najlepszego oscypka na pięknych, świecących od lampek Krupówkach, a także różnego rodzaju aktywności zimowe, inne od nart czy snowboardu. Warto wspomnieć w tym przypadku o torach saneczkowych, tak licznie rozsianych po okolicy, a także o zimowym zwiedzaniu ciekawych muzeów, które znajdziecie blisko hoteli.

Zakopane na wiosnę - krokusy, które trzeba zobaczyć

Krokusy, a właściwie szafrany, to kwiaty, które szokują i cieszą się ogromną popularnością. Turyści z całej Polski w okresie wiosennym przybywają na chociażby Polanę Chochołowską i podziwiają te wspaniałe rośliny, tworzące wręcz orientalny dywan w różnych miejscach Tatr. Skąd wiemy, że jest to jeden z najbardziej obleganych wiosennych atrakcji Zakopanego? Ponieważ w kulminacyjny weekend krokusy odwiedziło ok 60 tys. ludzi. W celu zobaczenia fioletowych szafranów, warto również wybrać się na Polanę Kalatówki.

Wiosna to też najlepsza pora, by znaleźć dobry hotel. Turystów jest już dużo mniej, a ceny również są korzystne. Brak tłoków pozwala na znalezienie noclegów z zapleczem SPA&Wellness. Tak jest w przypadku wielu hoteli. Hotele Zakopane Nosalowy Dwór to propozycja spędzenia wspaniałego, wiosennego urlopu, blisko wielu wymienionych atrakcji. To także możliwość zrelaksowania się we wspaniałych resortach, udostępniających możliwość odbycia zabiegów upiększających oraz pielęgnujących. Przed nami lato - warto zadbać o siebie w czasie urlopu.

Lato w mieście - Krupówki i zdobywanie szczytów

Zakopane da się lubić nawet wtedy, kiedy tłumy oblegają centrum miasta i górskie szczyty. Ta baza wypadowa sprawia, że wielu z nas waha się, czy aby na pewno wybrać tę destynację do spędzenia swojego długiego, letniego urlopu. Zwłaszcza jeżeli jedziecie do Zakopanego z partnerem czy całą rodziną. Wybór hotelu może być trudną kwestią, ze względu na spore obłożenie, ale zdecydowanie warto!

Latem polecamy zainteresować się różnego rodzaju zabytkami - architekturą miasta i miasteczek mieszczących się blisko Zakopanego, a także katedrami czy kościołami. Ciekawą alternatywą, także dla dzieci, będą odwiedziny w intrygujących muzeach i oglądanie różnego rodzaju zbiorów artystycznych. Latem w Zakopanem odbywa się wiele różnych festiwali muzycznych i kulturalnych, na których również nie może nas zabraknąć. Hotele proponują piękne, kryte i otwarte baseny, a także inne formy letniego wypoczynku, już w cenie noclegu.

Jesień - bogactwo lasów i natury blisko Zakopanem

Wbrew pozorom, jesienią Zakopane nie przestaje być najlepszą, najbardziej obleganą stolicą Tatr. Turyści, w różnym wieku i o różnej narodowości, nadal kierują swoje kroki ku szczytom, zdobywając wiele z nich. Tłumów jest jednak o wiele mniej. Dzięki temu można znaleźć ciekawsze ujęcie i utrwalić je za pomocą aparatu fotograficznego. Tatrzańska pogoda sprzyja jesiennym spacerom po okolicznych lasach, a wręcz nakłania do szukania skarbów w postaci pachnących, smacznych i jadalnych grzybów.

Hotele na jesień w Zakopanem znów mają sporo propozycji dla par, małżeństw i rodzin z dziećmi. W grę wchodzi najczęściej nie tylko SPA, ale również różnego rodzaju pakiety noclegowe, z dodatkowymi atrakcjami. Warto się wybrać w okolicy jesieni do tego miasta, znaleźć dobry hotel i pozwolić, by przygoda z Zakopanem trwała przez cały rok.

Takie podróżowanie do jednego miejsca, które oferuje nam tak wiele przez dwanaście miesięcy, to niepodważalny dowód, że po prostu warto zwiedzać Polskę, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzą góry - przepiękne, surowe Tatry, pokazujące się niezależnie od pory roku z różnych stron.

/ Frw /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA