Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wypożyczenie samochodu na wakacje: praktyczne informacje

Wypożyczenie samochodu na wakacje: praktyczne informacje

Wypożyczanie samochodów najczęściej kojarzy nam się z podróżami służbowymi lub wynajmem dla firm różnego rodzaju. Jednak jak się okazuje, coraz więcej osób jest zainteresowanych wynajmem samochodu na wakacje. Taki sposób na podróżowanie jest o wiele bardziej komfortowy niż podróż innymi środkami transportu. Dodatkowo w większości wypożyczalni można wybrać sobie taki samochód, jaki najbardziej nam odpowiada. Co warto wiedzieć przed wypożyczeniem samochodu na wakacje?
 

Co proponują nam wypożyczalnie samochodów?

Oferta wypożyczalni samochodów jest bardzo szeroka i cały czas dostosowywana do zmieniających się potrzeb klientów. Obecnie można wybierać spośród wielu opcji planów wynajmu oraz dodatkowych możliwości, jak np. wypożyczenie fotelika samochodowego dla dziecka czy wypożyczenie nawigacji samochodowej, jeżeli wybrany model samochodu nie ma jej na wyposażeniu. W dobrych wypożyczalniach samochodowych można też wybierać spośród wielu modeli pojazdów miejskich, rodzinnych, a także sportowych czy busów wieloosobowych. To pozwala na wybranie pojazdu idealnie dopasowanego do naszych potrzeb. Więcej informacji na temat tego, co oferują tego typu firmy, przeczytać można w artykule Co oferują nowoczesne wypożyczalnie samochodów?

Gdzie można wypożyczyć samochód na wakacje?

Samochód na wakacje można wynająć praktycznie w każdym dużym mieście, gdzie oferowany jest wynajem samochodów. Poznań, Warszawa czy Kraków to tylko niektóre z przykładów. Decydując się na to, w jakiej firmie wynajmiemy samochód, dobrze jest postawić na taką, która ma siedzibę w kilku miastach w kraju, szczególnie jeśli nasze wakacje są podzielone na kilka etapów i każdy z nich będziemy odbywać innym środkiem transportu. Pozwoli to nam na wypożyczenie samochodu w jednym mieście, a oddanie go w drugim. Przykładowo z Poznania wybieramy się do Gdańska, by tam wsiąść na prom i popłynąć do Szwecji. Samochód możemy zarezerwować w Poznaniu i tam go odebrać, a pozostawić w siedzibie firmy w Gdańsku. Można też zdecydować się na podróżowanie wynajętym samochodem poza granicami kraju, ale o tym piszemy poniżej.

O czym należy pamiętać wynajmując samochód na wakacje?

Przy wynajmowaniu samochodu na wakacje warto zastanowić się przede wszystkim nad wynajęciem jak najwygodniejszego samochodu, idealnego na długie trasy. Kolejną kwestią jest dodatkowe wyposażenie np. nawigacja (przydaje się szczególnie na nowych trasach), a także fotelik samochodowy. Oprócz tego, dobrze jest dowiedzieć się o dodatkowe ubezpieczenia oraz kwestie związane z sytuacjami mogącymi zdarzyć się w czasie podróży - stłuczkami czy wypadkami.

Wyżej zostało wspomniane, że wynajętym samochodem można wyjechać poza granice kraju. Jednak zanim to zrobimy należy zapoznać się z polityką wypożyczalni samochodów w tej kwestii. Zazwyczaj można bez problemu poruszać się po krajach należących do Unii Europejskiej. Trzeba jednak pamiętać o wcześniejszym poinformowaniu o tym fakcie pracowników wypożyczalni np. poprzez zaznaczenie tego przy rezerwacji lub przez telefon.

/ Frw /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA