Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł

Wycieczka do Hiszpanii, której nigdy nie zapomnicie. Jak zwiedzać Andaluzję, zatrzymując się na Costa del Sol?

Wycieczka do Hiszpanii, której nigdy nie zapomnicie. Jak zwiedzać Andaluzję, zatrzymując się na Costa del Sol?

Wakacyjny urlop na słonecznym Costa del Sol to dobra okazja do bliższego poznania całej Andaluzji. Przy odrobinie czasu oraz chęci, będziecie mogli odwiedzić kilka niezwykłych i z całą pewnością niezapomnianych miejsc, tak charakterystycznych dla tego niezwykłego regionu Hiszpanii. Co koniecznie warto zobaczyć podczas wycieczki do Andaluzji?
 

Cudowne plaże Costa del Sol, Costa Tropical oraz Cabo de Gata

Jednym z głównych powodów, dla którego tak chętnie odwiedzamy każdego roku Hiszpanię, jest tamtejszy klimat, słońce, morze i przepiękne złote plaże. Jeśli chcecie zobaczyć, jak wygląda Może Śródziemne od swojej najlepszej strony, koniecznie musicie odwiedzić te 3 miejsca:

  • Costa del Sol – doskonałe na bazę wypadową, tu znajdziecie piękne, komfortowe lokum, nie tylko w hotelu, ale również w domu lub mieszkaniu do wynajęcia. Z całą rodziną lub z przyjaciółmi możecie tu wynająć (albo też kupić, bo czemu nie?) całą willę i cieszyć się niepowtarzalnym urlopem za naprawdę rozsądne pieniądze.
  • Costa Tropical – to stosunkowo niewielki, bo liczący sobie zaledwie 19 km długości, odcinek wybrzeża. Jednak nie o rozmiar tu chodzi, a o niepowtarzalne piękno naturalnego krajobrazu. Tam, gdzie góry stykają się z ciepłym możem, naprawdę warto spędzić choć jeden dzień.
  • Cabo de Gata – dziewicze plaże tego uroczego Parku Narodowego zachwycą nawet największych malkontentów. Miejsce to zawdzięcza swoją nazwę okruchom agatu przemieszanym z piaskiem. Czy mieliście kiedyś okazję chodzić po piasku, w którego skład wchodzą drobinki półszlachetnego kamienia?

Andaluzja pod względem przyrodniczym z pewnością Was zaskoczy, tak jak zachwyci Was swoim klimatem. Ale Andaluzja to nie tylko morze, plaże, słońce i piękne widoki. Andaluzja to również historia wyglądająca tu zza każdego kamienia. Gdzie warto się udać, aby móc się nią najpełniej zachwycić?

Granada, Kordoba, Sewilla, Malaga – to trzeba zobaczyć!

Z wynajętej willi na Costa del Sol (https://agnesinversiones.com/nieruchomosci-status/wynajem/), niedaleko macie do Granady – miasta, które zapisało się w dziejach świata oraz na kulturalnej mapie całego regionu basenu Morza Śródziemnego. W Granadzie na każdym kroku spotykać będziecie oznaki tego, iż tu właśnie średniowieczna kultura chrześcijańska krzyżowała się ze rzymskim antykiem. Tu wpływy judaizmu wychodzą naprzeciw mauretańskiej spuściźnie dawnych wieków. W Granadzie odnajdziecie ciągle żywe dzielnice cygańskie i arabskie. Na jej ulicach czeka Was piękno i różnorodność czterech stron świata. Jednym z symboli Granady jest pałac i ogrody Alhambry. To miejsce koniecznie musicie odwiedzić.

Będąc w Andaluzji, nie można ominąć Kordoby. Jeśli zależy Wam na przywiezieniu z urlopu całej masy wspaniałych zdjęć, to miasto powinno stanowić dla Was obowiązkowy punkt urlopowego programu. Najważniejsze atrakcje Kordoby to:

  • festiwal patios,
  • meczet w Kordobie,
  • Stare Miasto,
  • Juderia (dzielnica żydowska),
  • Puente Romano.

Będąc w Andaluzji, koniecznie musicie odwiedzić również Sewille oraz Malagę. Każde z tych miast zachwyci Was czymś innym, ale każde zrobi to naprawdę mocno. A po tej wspaniałej wycieczce powrót na Costa del Sol i odpoczynek na plaży lub na własnym patio w wynajętej willi. Bo właśnie taki powinien być prawdziwy urlop.

/ Frw /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA