Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł

Wybierz się na wakacyjną wycieczkę do Sztokholmu!

Wybierz się na wakacyjną wycieczkę do Sztokholmu!

Sztokholm to stolica i zarazem największe miasto Szwecji. W doskonałych proporcjach łączy zabytkowy charakter atrakcji turystycznych, nowoczesność architektury i bliskość natury, co sprawia, że turyści z całego świata obierają go za cel swoich podróży. Jeśli wycieczka do Szwecji i zwiedzanie Sztokholmu to również Twoje marzenie - przedstawiamy propozycję wakacyjnej podróży, której nie można przegapić!
 

Zwiedzanie w drodze do Sztokholmu

Z Polski do Szwecji można dotrzeć na wiele sposobów, jednak wycieczki promowe nie bez powodu są ulubioną formą podróży dla wielu turystów. Jedną z najbardziej atrakcyjnych propozycji jest czterodniowa, wakacyjna wycieczka do Szwecji, której głównym celem jest stolica kraju, ale program obejmuje również inne atrakcje. W środę prom z turystami odpływa z Gdyni do Karlskrony, skąd rano, następnego dnia, organizator proponuje przejazd komfortowym autokarem przez malownicze prowincje Blekinge i Smaland, wzdłuż brzegu jeziora Vättern. Pierwszy dłuższy przystanek w malowniczym mieście Vadstena obejmuje zwiedzanie kościoła św. Brygidy i zamku, a także spacer po mieście i czas wolny. Kolejny punkt podróży to przejazd przez miasto Motala z przystankiem przy śluzach na Kanale Gotyjskim. Na popołudnie zaplanowano dojazd do Linköping, zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta i spacer z profesjonalnym przewodnikiem. Po nocnym odpoczynku i śniadaniu w hotelu na uczestników wycieczki do Szwecji czeka Sztokholm. Na piątek i sobotę zaplanowano zwiedzanie stolicy kraju, a droga powrotna do portu znów będzie obfitować w atrakcje. W niedzielę zaplanowano postój w Himmelstalund z oglądaniem jednych z najsłynniejszych w Skandynawii rysunków naskalnych z epoki brązu, a także wizytę w Västervik, gdzie można będzie odwiedzić ruiny zamku na wyspie w centrum miasta lub dzielnicę drewnianych domków marynarskich.

Odkryj miasto na wyspach

Zwiedzanie Sztokholmu rozpocznie wycieczka po mieście z przewodnikiem, w jej programie są m.in. spacer po Starym Mieście i wizyta w Muzeum Vasa - jednej z najbardziej znanych atrakcji miasta. Ze stolicy Szwecji można będzie również udać się do odległej zaledwie o 85 kilometrów Uppsali. Tu, na turystów czeka zwiedzanie gotyckiej katedry - miejsca koronacji i pochówku wielu szwedzkich królów. Będzie także czas na niespieszny spacer po najstarszej części miasta. Dzisiejszy Sztokholm rozpościera się aż na czternastu wyspach i otoczony jest jednym z największych archipelagów na Morzu Bałtyckim - archipelagiem sztokholmskim. Bywa nazywany Wenecją Północy, a rozsiane u wybrzeży miasta granitowe wyspy zachwycają turystów. Uczestnicy wycieczki promem do Sztokholmu w piątek w czasie wolnym będą mieli m.in. okazję do poznania atrakcji wyspy Djurgarden. W przeszłości znajdowały się tu królewskie tereny łowieckie, a dziś to popularne miejsce spacerów i wycieczek. Na turystów czeka skansen z popularnym ZOO z ekspozycją zwierząt Szwecji, Muzeum Abba, Junibacken, Muzeum Nordiska, a także - a może przede wszystkim - zachwycająca przyroda. Na sobotę zaplanowano rejs małym statkiem pasażerskim przez malowniczy archipelag z przystani w centrum Sztokholmu do Vaxholm. Miłośników przyrody do odwiedzenia Sztokholmu przyciąga również fakt, że zaledwie jedną trzecią miasta stanowi teren zabudowany, a resztę - szlaki wodne, lasy i parki.

Wycieczki promem dla pragnących komfortu

Wiele osób decyduje się na wycieczkę do Szwecji promem ze względu na komfort podróży. To rozwiązanie idealne dla tych, których nużą wielogodzinne trasy. Podróż z portu w Gdyni do Karlskrony zaczyna się wieczorem, a kończy rano, dzięki czemu na promie można odpocząć i przygotować się do drogi. Również rejs powrotny rozpoczyna się w niedzielę wieczorem, a kończy w poniedziałek, w godzinach porannych. Dwa noclegi na pokładzie promu Stena Line w komfortowych, dwuosobowych kabinach wewnętrznych z łazienką pozwolą na regenerację sił. Również trzy pozostałe noclegi w ramach wycieczki do Szwecji ze Stena Line miną w dwuosobowych pokojach z łazienką - jeden zarezerwowano w hotelu w centrum Linköping, a kolejne dwa w hotelu w Sztokholmie. O poranku, na gości w hotelach będą czekać wystawne śniadania. Uczestnicy wycieczki do Szwecji podczas rejsu będą również mogli skorzystać z bogatej oferty dostępnych na promie atrakcji, restauracji i sklepu pokładowego. Regeneracji sił z pewnością sprzyjać będą również widoczne przez okno kabiny i z otwartego pokładu malownicze widoki.

Wycieczka do Szwecji na odległość kliknięcia

Bilety na pełną atrakcji wycieczkę do Szwecji można kupić online: https://www.stenaline.pl/do-szwecji/rejsy-turystyczne/sztokholm, a ceny zaczynają się już od 1499 zł za osobę. Koszt wycieczki obejmuje rejs promem, przejazdy autokarowe, wszystkie noclegi, śniadania w hotelach, zwiedzanie z przewodnikiem i koszty wstępów do licznych atrakcji. Warto zwrócić uwagę również na fakt, że w cenę wycieczki promem wliczono ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (NW) oraz kosztów leczenia następstw (KL). Na stronie internetowej przedstawiono również szczegółowy program czterodniowej wycieczki do Szwecji promem wraz z czasem trwania i krótkim opisem poszczególnych atrakcji. Liczba miejsc jest ograniczona - warto więc pospieszyć się z rezerwacją, by okazja - dosłownie! - nie odpłynęła sprzed nosa!

/ Artykuł sponsorowany /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA