Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wszystko, co musisz wiedzieć o kitesurfingu

Wszystko, co musisz wiedzieć o kitesurfingu

Bardzo dużo osób, które próbowały kiedyś surfingu, chce urozmaicić sobie spędzanie wakacyjnych urlopów. W tym celu wybieramy nieco bardziej zaawansowane dyscypliny sportu, np. kitesurfing, który stanowi bardziej rozbudowaną alternatywę. Tego typu sport jest połączeniem windsurfingu, wakeboardingu i surfingu. Podczas pływania używamy specjalnej deski wyposażonej w latawiec. Kite wiąże się z zupełnie inną techniką prowadzenia deski, a także daje szeroką możliwość wielu modyfikacji. Chcesz nauczyć się kitesurfingu, jednak nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź najważniejsze informacje o tego typu sporcie wodnym i rozpocznij przygodę pełną wrażeń.
 

Nauka kitesurfingu - jak to zrobić?

Pływanie na desce z latawcem nie wymaga od nas dużej siły fizycznej, pod warunkiem, że poważnie podejdziemy do kwestii nauki. Dzięki temu sport ten doskonale sprawdzi się zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci. Odpowiednie techniki jesteśmy w stanie poznać w zaledwie kilka dni, jednak, aby posiąść podstawy kitesurfingu, nie warto rozpoczynać nauki samodzielnie. Jeśli chcemy zyskać pełne bezpieczeństwo i pewność, że pozyskana wiedza jest wartościowa, możemy skorzystać ze szkolenia pod okiem instruktora. Trener przeprowadzi bowiem zarówno lekcje teoretyczne, jak i kurs praktyczny. Dzięki temu nauka kitesurfingu zajmie mniej czasu, a my rozwiniemy swoje umiejętności i otrzymamy cenną wiedzę. Profesjonalny kurs kite’a znajdziesz na www.surfpeople.pl.

Jak przebiega szkolenie kitesurfingu?

Jeśli chcesz nauczyć się pływania na desce kitesurfingowej, musisz wziąć pod uwagę jedną podstawową kwestię. Nauka tego typu sportu przebiega przez wiele etapów, które w zależności od rodzaju szkolenia, jak i umiejętności kursantów, mogą trwać od kilku do kilkunastu dni. Podczas lekcji uczestnicy nie tylko poznają podstawy kitesurfingu, ale także wprowadzają je w praktykę. Pierwsze godziny szkolenia będą przyjmowały formę przekazania niezbędnej teorii. Warto zwrócić uwagę na to, iż nauka kitesurfingu bez uzyskania kluczowych informacji o użytkowaniu sprzętu czy zasadach bezpieczeństwa, nie miałaby sensu. Gdy instruktor udzieli wszelkich porad, przejdzie do nauki sterowania latawcem - w pierwszej kolejności na lądzie, a następnie na wodzie.

Lekcja kite’a z deską

Szkolenie z zastosowaniem deski zazwyczaj odbywa się dopiero na drugiej lub trzeciej lekcji, w zależności od szybkości opanowania latawca. Nauka kitesurfingu jest dopasowana do indywidualnych możliwości uczestników, dlatego każdy trener dostosowuje kolejne etapy pod umiejętności konkretnej osoby. Najpierw jednak każdy kursant musi opanować pływanie na brzuchu z latawcem oraz ruszanie ze ślizgu z deską.

Nauka kitesurfingu - czy trzeba mieć swój sprzęt?

Rozpoczynając swoją przygodę z kitem, nie musimy kupować profesjonalnego sprzętu. Jeśli korzystamy z dobrej szkoły kitesurfingu, możemy być pewni, że ośrodek posiada swoją wypożyczalnię. Na czas kursu otrzymamy wysokiej jakości sprzęt, na którym będziemy uczyć się pływania na desce z latawcem. Gdy posiądziemy odpowiednie umiejętności, będziemy mogli zakupić wyposażenie, które przez wiele lat posłuży nam do zdobywania kolejnych poziomów sportowych.

Ważny jest również fakt, iż korzystając podczas kursu z profesjonalnego sprzętu, nie będziemy mieli problemów z wyborem wyposażenia w przyszłości. Dzięki temu, że posiądziemy wiedzę o najważniejszych czynnikach w wyborze elementów do kite’a, łatwiej będzie nam odróżnić niskiej jakości sprzęt od wysokiej jakości akcesoriów.

/ Frw /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA