Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł

Rajska wyspa, czyli wakacje na Gran Canarii

Rajska wyspa, czyli wakacje na Gran Canarii

Wyspy Kanaryjskie, słynące jako Wyspy Szczęśliwe lub Wyspy Wiecznej Wiosny, cieszą się niesłabnącą popularnością. Wyruszcie tam, gdzie dochodzi do fascynującego spotkania Europy i Afryki - spotkania bogatego w doświadczenia dla obu stron! Będzie to świetny wybór, jeśli chcecie wybrać się gdzieś dalej i zaznać nieco egzotyki. Przekonacie się, że Gran Canaria nie bez powodu uchodzi za jedną z największych atrakcji Wysp Kanaryjskich...
 

Poczuj wakacyjny luz

Gran Canaria słynie z malowniczych krajobrazów, różnorodnej fauny i flory, ale także wspaniałych warunków wakacyjnych! Panuje tu atmosfera idealna do relaksu - wakacyjny luz sprzyja wypoczynkowi oraz zabawie. Kurorty tętnią życiem zarówno w dzień, jak i w nocy - nie brakuje tu klubów na plaży czy klimatycznych dyskotek.

Miłośnikom imprezowych klimatów polecamy Las Palmas, stolicę wyspy, w której nie brakuje barów, klubów, butików i innych sklepów w dzielnicy Triana. Z masowych imprez słynie także park Santa Catalina, a z popularnych dyskotek liczne kluby przy skąpanej w słońcu plaży miejskiej Las Canteras.

Safari jeepem - odkryj niedostępne zakątki wyspy

Relaks na plaży nie każdego satysfakcjonuje - część turystów preferuje aktywny wypoczynek. Będąc w tak malowniczym miejscu, warto odkryć wszystkie uroki rajskiej wyspy. Przeżyciem pozostającym w pamięci na długo jest m.in. przejażdżka jeepem! Trasa prowadzi z Playa del Ingles wzdłuż cudownego wybrzeża, aż w pewnym momencie dochodzi do trudniej dostępnych terenów górzystych i dolin z soczyście zieloną roślinnością tropikalną.

Raj tropików obfituje m.in. w drzewa mango, papaje, bananowce, cytrusy itd. Szlak biegnie także przez lasy piniowe, jeziora, rozmaite formy skalne, jaskinie... Najważniejsze są tu jednak krajobrazy powulkaniczne, które na każdym robią piorunujące wrażenie.

Teror - perełka wyspy

Jedną z perełek wyspy jest także miasteczko Teror, gdzie warto zobaczyć sanktuarium Matki Bożej Sosnowej wzniesionej w 1767 roku na placu Plaza del Pino. Przeszła wiele renowacji, aby dziś wywoływać zachwyt na twarzach turystów - trzy nawy z czternastoma łukami centralnymi i witraże przedstawiające Tajemnice Różańcowe robią wrażenie!

Warto zwrócić uwagę także na tradycyjną architekturę, m.in. typowo kanaryjskie drewniane balkony zdobiące kamienice. Na spacery po Starówce najlepiej wybrać się wieczorową porą! Nie zapominajmy, że Teror słynie też z kanaryjskich pamiątek i wyjątkowej lokalnej kuchni.

Kontynent w miniaturze?

Aby poznać Gran Canarię, najlepiej ruszyć w podróż po jej centralnej i wschodniej części, a drugą wyprawę zaplanować po zachodniej stronie, słynącej jako bardziej dzika i niedostępna. Warto zacząć od wschodniego wybrzeża, a po drodze zobaczyć wąwóz Fataga i Wielki Kanion, a także plantacje migdałowe. Malownicza wycieczka obfituje w punkty widokowe, m.in. w San Bartolome de Tirajana. Z kolei w malowniczej Tejedzie można podziwiać święte góry Guanczów - Roque Nublo, Roque Bentayga i Pico de la Nieves.

Artenara to także jedna z najważniejszych atrakcji na wyspie - najwyżej położone miasteczko Gran Canarii. Stanowi atrakcję samą w sobie, ale także jest świetnym punktem widokowym na najstarszą część wyspy. A opuszczając to miejsce, przy odrobinie szczęścia można dostrzec Teneryfę, wulkan Teide, Las Palmas, a nawet Fuerteventurę.

Zachodnia strona wyspy to również gwarancja wspaniałej podróży - tym razem po najbardziej niedostępnych terenach! Nie zabraknie m.in. zakrętów, ogrodów drzew owocowych, punktów widokowych i zwiedzania. Wart postoju jest m.in. ogród La Ganania o powierzchni aż 2000 m2. W którą stronę się nie wybierzecie, czekają nowe atrakcje i niebywałe widoki!

--
Artykuł opracowany we współpracy z Biurem Podróży Exim Tours specjalizującym się m.in. w organizacji wczasów all inclusive na Gran Canarii.

/ Frwh /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA