Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Problemy z autem w podróży - jak ubezpieczyciel może nam pomóc?

Problemy z autem w podróży - jak ubezpieczyciel może nam pomóc?

Piękna, słoneczna pogoda. Bagażnik zapakowany po sam dach - jedziesz na rodzinne wakacje nad morze. Zza kierownicy podziwiasz malownicze pola i lasy ciągnące się wzdłuż drogi krajowej i nagle... Pod maską coś stuka, zgrzyta, auto traci obroty i... gaśnie. Znajdujesz się na drodze, gdzieś pomiędzy Pcimiem Dolnym a Wąchockiem. Nastrój chwili pryska, a ty zastanawiasz się jak wybrnąć z tej przykrej sytuacji, tak aby cała rodzina nie była zmuszona nocować w zbożu?
 

Holowanie na wagę złota

Przy wyborze pakietu ubezpieczeń jakim planujemy objąć nasze auto, dobrze jest zwrócić uwagę na oferowane wraz z nim usługi dodatkowe. Jeżeli nasze auto zostanie objęte ubezpieczeniem Assistance, możemy być spokojni - w kryzysowej sytuacji ubezpieczalnia przyśle nam pomoc drogowa, która w miarę możliwości spróbuje przywrócić sprawność naszemu autu - bądź też pomoże w odholowaniu go do najbliższego warsztatu. Warto dokładnie przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia, gdyż w zależności od wybranego pakietu, zakres usług może się nieco od siebie różnić - dzięki temu będziemy mogli wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę, dostosowaną do przebiegu naszej podróży.

Samochód zastępczy - gdy holowanie to za mało

Jeżeli będziemy brali udział w wypadku drogowym i nasze auto nie będzie nadawało się do dalszego transportu osób, w ramach polisy możemy skorzystać z transportu zastępczego. W przypadku konieczności zostawienia auta w warsztacie, na czas naprawy ubezpieczyciel, może zorganizować i pokryć koszty wynajęcia nowego samochodu. W takiej sytuacji wszystkie wydatki związane z wynajęciem auta pokrywane są przez towarzystwo ubezpieczeniowe - także kaucja za wypożyczenie. Dzięki tej możliwości, nie będziesz musiał przerywać urlopu w najmniej spodziewanym momencie, tylko z powodu zepsutego auta.

Bezpłatny nocleg, tłumacz, a nawet pomoc prawna!

Jeżeli wybierasz się na urlop poza granice naszego kraju, warto rozejrzeć się za polisą ubezpieczeniową, która wesprze nasz szczególnie w razie nagłego zdarzenia poza granicami kraju. Odpowiednio dobrane ubezpieczenie Assistance, jest w stanie zagwarantować nam nie tylko pomoc w przypadku zepsucia się auta za granicą, ale także w jego cenie zapewnić usługi tłumacza, pomoc prawną, oraz bezpłatny nocleg - te usługi mogą bardzo się przydać, kiedy znajdziemy się w kryzysowej sytuacji. Jeżeli planujemy daleką wyprawę autem - dobrze jest przygotować się na wszelkie ewentualności, tak aby zapewnić sobie i swojej rodzinie odpowiednią ochronę dla wymarzonego urlopu.

/ FrW /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA