Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Lanzarote - najwspanialsze atrakcje hiszpańskiej wyspy

Lanzarote - najwspanialsze atrakcje hiszpańskiej wyspy

Jest jedną z najpopularniejszych Wysp Kanaryjskich oraz jednym z najważniejszych regionów turystycznych w Hiszpanii. Lanzarote ma się czym pochwalić, a jej atrakcje od wielu lat przyciągają turystów z całego świata.
 

Tak daleko, tak blisko...

Choć Lanzarote jest częścią Hiszpanii, bliżej jej do Afryki niż do Europy. Kto chce wypoczywać na tej wyspie, musi pokonać około 1000 km. Na szczęście dzięki dobrym połączeniom i tanim lotom, taka wyprawa może przebiec sprawnie, szybko i bezpiecznie. Dla tych, którzy pewniej czują się w większej grupie, dobrym pomysłem będą oferty zorganizowanego wypoczynku last minute na Wyspach Kanaryjskich, którymi kusi m.in. Rainbow Tours. To propozycja dla tych, którzy nie lubią przepłacać, a jednocześnie chcą mieć pewność, że bez przeszkód dotrą na Lanzarote i znajdą na jej terenie komfortowe miejsce zakwaterowania. W czasie takiego wyjazdu można bez przeszkód skupić się na poznawaniu tych atrakcji, które czynią Lanzarote wyjątkowym skrawkiem świata. Gdzie zatem warto się wybrać? Wbrew pozorom z niezwykłymi atrakcjami można się spotkać nie tylko na wybrzeżu, ale i w głębi lądu.

Góry Ognia - fascynujący kawałek świata

Góry Ognia stały się jedną z najważniejszych atrakcji na terenie Lanzarote. Park Narodowy Timanfaya to fascynujące miejsce, które może oczarować wulkanicznym charakterem i dziką scenerią. Krajobraz, którym dziś zachwycają się tu turyści z całego świata, jest wynikiem erupcji, do których doszło w XVIII wieku. Do dziś panuje tu wysoka temperatura, a jedną z największych ciekawostek jest grill wykorzystujący naturalne ciepło wulkanu. W takim otoczeniu każda wędrówka staje się wspaniałą przygodą, a wulkaniczny krajobraz dostarcza gościom wielu niezapomnianych wrażeń.

Wokół Zielonego Jeziora

Wulkaniczne krajobrazy mogą przybierać różne formy. Mogą się o tym przekonać ci turyści, którzy wybiorą się na spacer wokół Zielonego Jeziora. Znajduje się ono w niewielkiej odległości od słynnych Gór Ognia, a jego najcenniejszym skarbem jest oceaniczna woda przyciągająca wyjątkową barwą. Zielony odcień jeziora to zasługa planktonu oceanicznego, który gromadzi się na powierzchni jeziora i sprawia, że staje się ono kolejną atrakcją dla odwiedzających Lanzarote turystów.

W świecie wyspiarskich winnic

Surowy, wulkaniczny krajobraz nie przeszkadza w prowadzeniu ogromnych winnic. Najpiękniejsze można zobaczyć na terenie regionu La Geria, w niewielkiej odległości od Parku Narodowego Timanfaya. Region ten znany jest z tradycyjnych i ekologicznych zarazem metod uprawy winorośli oraz długiej historii. To właśnie tu znajdują się najstarsze winnice Hiszpanii, których historia sięga nawet XVIII stulecia.

Wulkaniczne stożki, wspaniałe plaże oraz rewelacyjny klimat - oto czynniki, dzięki którym Lanzarote stała się jedną z najpopularniejszych wysp w archipelagu kanaryjskim. Jej bogactwo może oczarować każdego, a szeroka oferta wypoczynku sprawia, że nie ma możliwości, żeby ktoś nie znalazł tu rozrywki idealnej dla siebie.

/ Fr/wh /

Komentarze:


danutar
2017-08-06


To prawda, że Lanzarote jest fascynującym miejscem, jednak w artykule nie ma właściwie nic, co by faktycznie zachęciło, by się tam wybrać. Wiem, co mówię, bo w tym roku zjeździłam tę wyspę wzdłuż i w poprzek. Nie wiem, co autor ma na myśli proponując "spacer wokół Zielonego Jeziora", bo tam spacerować się nie da. Można najwyżej spojrzeć na jeziorko z góry - z punktu widokowego w El Golfo i tam właśnie jeżdżą wycieczki. Można też samodzielnie dostać się na plażę pomiędzy jeziorkiem a oceanem, jednak wymaga to nieco więcej zachodu i starań, bo dojazd do parkingu w pobliżu tej plaży nie jest już możliwy. Napisałam o tym szczegółowo w mojej relacji z Lanzarote. Zapraszam do przeczytania.

roman_gor
2016-04-15


Lanzarote, wyspa godna polecenia :-)

piea
2015-12-29


1000 km??? - no ja nie wiem skąd dokładnie autor powyższego ma zamiar dotrzeć na Lanzarote, ale z Polski centralnej- wypisz wymaluj jest jakieś 5000 km! :))

Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA