Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Kongo: 50 osób zginęło w katastrofie kolejowej

Kongo: 50 osób zginęło w katastrofie kolejowej

Co najmniej 50 osób zginęło w wypadku pociągu pasażerskiego w Republice Konga, który wiózł pasażerów z nadmorskich miejscowości w Pointe-Noire do stolicy Konga Brazzaville.
 

Wypadek miał miejsce w pobliżu stacji Yanga, około 60 km od Pointe-Noire. Jak donoszą kongijskie media skład wykoleił się wskutek czego cztery wagony spadły do wąwozu. Nie wiadomo ilu było w nich pasażerów. Z wagonów wydobyto co najmniej 50 ciał, liczba rannych nie jest znana. Na miejscu pracują ekipy ratunkowe.

Linia kolejowa pomiędzy Pointe-Noire a Brazzaville liczy 510 kilometrów, została wybudowana w latach 20-tych i 30-tych XX wieku podczas rządów kolonialnych Francji. Robotnikami byli afrykańscy niewolnicy, z których duża część zginęła podczas budowy. W 1990 roku linia została zamknięta ze względu na trwającą w Kongo wojnę domową. Po jej otwarciu doszło tam do kilku poważnych wypadków. W 2001 roku co śmierć poniosło ponad 50 osób, podczas zderzenia dwóch pociągów w Mvougounti – około 75 km od Pointe-Noire.


Pointe-Noire to drugie co do wielkości miasto w Republice Konga, leżące w departamencie o tej samej nazwie, nad Oceanem Atlantyckim.

/ Fr / 2010-06-22

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA