Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł

Karpacz - 3 powody, dla których warto wybrać to miejsce

Karpacz - 3 powody, dla których warto wybrać to miejsce

Gdy zbliża się okres wakacji lub ferii największą popularnością cieszy się Zakopane. Oczywiście z miejscowości górskich. My jednak uważamy, że na równie dużą uwagę zasługuje Karpacz. Zobacz powody, dla których warto tam pojechać!
 

Karpacz leży w województwie dolnośląskim u podnóża Śnieżki, w dolinie rzeki Łomnica, co powoduje, że rejon ten posiada niezwykłe krajobrazy. Istnieje tutaj wiele szlaków turystycznych o wielu poziomach trudności, a więc każdy znajdzie coś dla siebie. Jakie miejsca skrywa Karpacz, dla których warto tam pojechać?

Unikatowe zabytki i muzea
Znajdziemy tutaj m.in. Świątynie Wang. Mieści się ona tuż przy szlaku na popularną Śnieżkę. Świątynia znalazła się w tym miejscu całkowicie przypadkiem, ale dzięki temu zdobi krajobraz Karkonoszy. Nie bez powodu nazywana jest największą atrakcją Karpacza. W niedzielę oprócz zwiedzania, chętni mogą wziąć udział w nabożeństwie. W Karpaczu jest również Muzeum Zabawek. Z tej atrakcji szczególnie ucieszą się dzieci, choć nie tylko. Znaleźć tu można zbiór zabawek z najdalszych zakątków świata, które kolekcjonował Henryk Tomaszewski - wybitny artysta i twórca Teatru Pantomimy we Wrocławiu. Dzięki temu Muzeum można poznać jak bawili się nasi rówieśnicy w innych krajach.

Piękno natury
Zdecydowanie do najbardziej magicznych miejsc w Karpaczu należy Dziki Wodospad. Widok tutaj po prostu zachwyca. Powstał on na rzece Łomnica, która jest typową górską rzeką o mocnym strumieniu. To bardzo dobre miejsce na wykonywanie wszelkiego rodzaju sesji zdjęciowych np. ślubnych czy bajkowych.

Aktywny wypoczynek
Dla tych, którzy planują odwiedzić Karpacz zimą, idealną opcją może być Park Wodny Tropikana. Lubiący relaks mogą skorzystać z wielu rodzajów jacuzzi, a bardziej aktywni z basenu sportowego czy zjeżdżalni. Dla tych, którzy nie przepadają za wodą, mamy inna propozycją. Jeden z najstarszych torów saneczkowych w Polsce mieści się właśnie w Karpaczu i jest to Tor Saneczkowy - Kolorowa. Można zjeżdżać nim latem, nawet we dwie osoby. Taki zjazd trwa ok. 7 minut, dzięki czemu mamy okazję zobaczyć rozciągające się Karkonosze.

Atrakcji w Karpaczu znajduje się wiele, wybraliśmy jednak te najciekawsze. Koniecznie musicie odwiedzić to miejsce i na własne oczy zobaczyć piękno rozciągających się Karkonoszy. Swój wyjazd zaplanuj z Noclegowo.pl, dzięki czemu będziesz miał pewność, że trafisz na sprawdzony nocleg w Karpaczu.

/ Frw /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA