Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Kamera IP - w jakich sytuacjach się przydaje?

Kamera IP - w jakich sytuacjach się przydaje?

Doskonałej jakości kamera IP przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa i kontrolę posesji w każdej chwili z dowolnego miejsca na świecie. Przesyłany przez urządzenie obraz na żywo pozwala na szybką reakcję – nawet gdy przebywamy daleko od domu.
 

Z roku na rok kamery IP znajdują coraz szersze zastosowanie. Te bezprzewodowe urządzenia rejestrują obraz i przesyłają go bezpośrednio do sieci. Umożliwiają podgląd na żywo z dowolnego miejsca z poziomu laptopa, komputera czy smartfona oraz rejestrację obrazu. Wystarczy podłączyć je do routera.

Dzięki kamerom IP nieproszony gość nie pozostanie niezauważony. Nasza oferta obejmuje różnego rodzaju modele pochodzące od renomowanych producentów. Posiadamy urządzenia takich marek jak: Samsung, Hikvision, Dahua technology, Foscam, 8level oraz wiele innych. Do wyboru są modele zewnętrzne, wewnętrzne oraz uniwersalne.

Podgląd na żywo daje możliwość szybkiego reagowania w momencie naruszenia bezpieczeństwa i prywatności naszej posesji czy zakładu pracy. Pozwala ponadto na zabezpieczenie lokalu i terenu wokół niego. Połączona do sieci kamera IP z detektorem ruchu i możliwością nagrywania nocnego to dokonały sposób na kontrolę parkingu oraz monitorowanie przestrzeni wokół domu. Już sama obecność kamery może odstraszyć intruza. Urządzenie to może także służyć celom hobbistycznym – idealnie nadaje się do obserwacji zwierząt w ich naturalnym środowisku, bez zakłócania ich spokoju. Kamera IP może być wykorzystywana także do czuwania nad bezpieczeństwem dzieci.

Wybierając model z naszego asortymentu, należy zwrócić uwagę na sposób łączenia i montażu kamery IP. W miejscach, w których montaż przewodowy jest niemożliwy, sprawdzi się kamerabezprzewodowa. Z kolei wewnątrz budynku odpowiednia będzie kamera IP przewodowa kopułkowa.

Kamery uniwersalne mogą być stosowane zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnątrz. Urządzenia zewnętrzne cechują się wodoodpornością, a ponadto większą wytrzymałością na kurz i warunki atmosferyczne. Kamery zewnętrzne o kompaktowej budowie z funkcją podczerwieni odpowiednie są do pracy w nocy. Do obserwacji zwierząt najlepsza będzie kamera IP obrotowa lub tubowa.

Istotnym aspektem wyboru kamery IP jest jej zasięg i kąt widzenia – im większy jest ten parametr, tym zakres kontrolowanej przestrzeni rośnie. Zasięg może dochodzić nawet do kilkudziesięciu metrów, a kąt widzenia do 180 stopni.

Kolejną ważną kwestią jest jakość obrazu. Jeżeli zależy nam na doskonałym obrazie, warto zdecydować się na jakość full HD.

Kamery IP wewnętrzne umożliwiają zapis obrazu w chmurze oraz na karcie SD. Jest to bardzo przydatne, gdy umieszczone są w miejscach o sporym natężeniu ruchu. Na zewnątrz warto zainwestować w kamerę z czujnikiem ruchu i podczerwienią o wysokiej rozdzielczości nagrywania oraz wyjściem alarmowym.

Warto zwrócić uwagę również na wygląd kamery. Mała kompaktowa budowa jest dyskretna i sprawdzi się w biurze lub innym miejscu, w którym nie chcemy jej eksponować. W takim przypadku ważna jest także stylistyka urządzenia oraz jego kształt i kolor. Kamery monitorujące teren wokół posesji czy firmy mogą być zdecydowanie większe i bardziej widoczne. Nie oznacza to jednak, że musimy w tym przypadku rezygnować z estetyki.

/ Frw /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA