Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Kalkulator ubezpieczeń i składowe polisy, czyli jak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne?

Kalkulator ubezpieczeń i składowe polisy, czyli jak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne?

Czy wiesz, jakimi czynnikami kierować się, poszukując najlepszego ubezpieczenia podróżnego? Co powinna zawierać twoja polisa? Poznaj najważniejsze informacje dotyczące wyboru ubezpieczenia na każdy wyjazd.
 

Ubezpieczenie podróżne

Wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy urlopu – nawet jeśli jest to tylko przedłużony weekend. Każda podróż jest źródłem niesamowitej przyjemności, wielu nowych doświadczeń, a także sama w sobie stanowi odkrywanie nieznanego – kultury, kuchni czy architektury. Do wyjazdu trzeba się też właściwie przygotować, chodzi tu zarówno o zaplanowanie rozrywek i udogodnień, jak i pakowanie. Bardzo istotne jest też kupno właściwego ubezpieczenia, dzięki czemu na czas podróży zostajesz otoczony opieką i ochroną gwarantowaną zawartością polisy.

Ubezpieczenie turystyczne zazwyczaj wcale nie jest kosztowne – często opłata w przeliczeniu na dzień jest porównywalna z zakupem kawy w miejscu twojego pobytu. Kluczowe jest jednak wybranie najlepszej oferty, która będzie dopasowana do twoich potrzeb. Jak tego dokonać?

Jak wybrać ubezpieczenie? Kalkulatory ubezpieczeń i zawartość polisy

Gama ubezpieczeń podróżnych na rynku jest bardzo rozbudowana, dlatego też z pewnością będziesz miał sporo propozycji do wyboru. Swoje poszukiwania najlepiej rozpocząć w sieci, aby uzyskać wstępne informacje dotyczące kosztów i zakresu ubezpieczenia. W tym celu znakomicie sprawdza się np. kalkulator ubezpieczeń. Wystarczy wpisać tu podstawowe dane, by za pomocą jednego kliknięcia otrzymać kilka wariantów ubezpieczenia podróżnego. Alternatywą jest choćby wizyta w siedzibie ubezpieczyciela. W razie pytań możesz się skontaktować z przedstawicielem telefonicznie lub drogą elektroniczną.

O wyborze określonego ubezpieczenia turystycznego decyduje też miejsce, w które się wybierasz. To ważne m.in. dlatego, że w przypadku podróży do niektórych państw jesteś zobowiązany do zakupu ubezpieczenia spełniającego specjalne wymogi. Z takimi regulacjami spotkasz się np. wyjeżdżając do Chin czy Rosji. Pamiętaj jednak, że nierzadko zaleca się nabycie szerszego ubezpieczenia niż zalecane minimum.

Nieco inne postępowanie sugerowane jest zależnie od tego, czy samodzielnie organizujesz wyjazd, czy korzystasz z usług pośrednika lub biura podróży. W drugiej sytuacji zazwyczaj jesteś objęty ubezpieczeniem, które ma jedynie minimalne wymagane kwoty gwarantowane – co przekłada się na mniejszą ochronę. Dlatego też wielu podróżnych bardzo słusznie decyduje się na dodatkowy samodzielny zakup polisy. Zgodnie z ogólnie przyjętymi trendami, minimalna suma gwarantowana podczas wyjazdów na terenie Europy to 30 000, podczas gdy przy podróżach na inne kontynenty nawet 60 000 euro.

Poszukując najlepszego ubezpieczenia, nie możesz pominąć faktycznej zawartości polisy. W ten sposób określisz, jak bardzo będziesz chroniony przez ubezpieczyciela. Zawartość ubezpieczenia musi być dopasowana do twoich planowanych aktywności oraz innych elementów, aby spełniać założone funkcje. Właściwie obowiązkowymi elementami ubezpieczenia każdego podróżnego powinny być:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia,
  • ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków),
  • ubezpieczenie assistance.

Ponadto warto mieć na uwadze możliwe polisy dodatkowe, jak np.:

  • rozszerzenie polisy dla rekreacyjnego uprawiania sportów lub sportów wysokiego ryzyka,
  • ubezpieczenie od biernego uczestnictwa w aktach terroru,
  • ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z uczestnictwa z wyjazdu lub jego skrócenia,
  • ubezpieczenie od zaostrzenia lub powikłania chorób przewlekłych.

Jeśli planujesz wyjazd, w żadnym wypadku nie zapomnij o kupnie ubezpieczenia turystycznego. Przy jego wyborze warto wspomóc się takimi narzędziami jak kalkulator ubezpieczeń. Kluczowymi czynnikami decyzyjnymi są: zawartość polisy oraz kwoty gwarantowane. Koniecznie weź też pod uwagę planowane aktywności, aby dzięki temu jak najlepiej dobrać polisę do swoich potrzeb.

/ Fre /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA