Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł

Jak tanio zarezerwować hotel?

Jak tanio zarezerwować hotel?

Wakacje na własną rękę są coraz bardziej popularne wśród polskich turystów. Organizacja takiego wyjazdu to między innymi wybór miejscowości w których będziemy nocowali i co ważne także hotelu. Nie każdy jednak wie, że w tym samym hotelu i tym samym pokoju możemy zarezerwować nocleg w różnej cenie, jak więc zapłacić mniej?
 

Różnice cen - skąd się biorą?

W internecie, poza stronami samych hoteli które często pozwalają na rezerwację noclegu, działa kilkaset różnego rodzaju serwisów (porównywarek) agregujących oferty. Korzystanie z nich jest bardzo wygodne, gdyż wszystkie hotele mamy dostępne w jednym miejscu.

Problem polega jednak na tym, że cena noclegu w danym hotelu, w pokoju o takim samym standardzie, może różnić się nawet o kilkanaście, a w skrajnych przypadkach o kilkadziesiąt procent w zależności od porównywarki . Co więcej nie da się określić w której z nich wszystkie hotele są najtańsze, to zależy już od konkretnego hotelu.

Jak więc wybrać najtańszą ofertę noclegu?

Tutaj z pomocą przychodzą serwisy które porównują oferty wielu porównywarek i przedstawiają ich oferty na jednym ekranie. Serwisy te nie pozwalają dokonać samej rezerwacji, ale pokazują gdzie ten sam pokój w tym samym hotelu będzie najtańszy. Co ważne, korzystanie z nich jest całkowicie bezpłatne, więc czemu nie spróbować? Korzystając z nich na całym wyjeździe można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Jeśli szukacie hotelu, polecamy skorzystanie z porównywarki hoteli w serwisie Travelmaniacy.pl, która przeszuka dla Was ponad 200 różnych stron rezerwacyjnych i zaproponuje te, w których dokonacie najtańszej rezerwacji hotelu.

Życzymy udanych rezerwacji i wyjazdów!


/ Fr /

Komentarze:


Jack
2017-10-23


Właśnie dla ciekawości sprawdziłem cenę jednego z hoteli na Kubie. Wyszło $2,094 (dolary kanadyjskie) za pokój za 2 tygodnie na 2 osoby, a za bungalow $3,166.

Otóż można wykupić ten sam deal w Toronto, z PRZELOTEM W DWIE STRONY (!!!): za pokój $2,116 za dwie osoby, a za bungalow $2,756 za dwie osoby. I jak tu wierzyć, że się otrzymuję najlepszy deal?

Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA