Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Jak sprawnie spakować się na wyjazd?

Jak sprawnie spakować się na wyjazd?

Urlop to chyba przez każdego z nas jeden z najbardziej oczekiwanych okresów w roku. Bardzo często planowany jest z dużym wyprzedzeniem, kiedy to rezerwujemy bilety lotnicze i nocleg, lub kupujemy wycieczkę w biurze podróży. Gdy już nadchodzi dzień wyjazdu, zaczynamy zastanawiać się co i jak spakować, aby wszystko zmieściło się do naszej torby podróżnej.
 

Pomyśl co spakować, a czego nie

Przed pakowaniem naszej torby turystycznej powinniśmy na spokojnie zastanowić się co zabrać ze sobą. Pamiętajmy, że ogranicza nas nie tylko pojemność torby, ale także – w przypadku, gdy będziemy lecieli samolotem – także waga naszego bagażu. Dlatego też, pakując walizkę, warto wcześniej przygotować listę rzeczy, które spakujemy.

Najczęściej niepotrzebnie pakujemy takie rzeczy, które są dostępne na miejscu, przez co nasza torba podróżnicza pomieści mniej potrzebnych rzeczy. Takim przykładem są na przykład ręczniki czy suszarka – zajmują one sporo miejsca, a w większości przypadków i tak będą na miejscu w hotelu, w którym będziemy nocowali.

Możemy także podzielić rzeczy na te, które są dla nas niezbędne oraz te, które warto mieć, ale jeśli nie zmieszczą się do torby, obejdziemy się bez nich na wyjeździe. Pamiętajmy, że większość rzeczy przeważnie będziemy mogli kupić na miejscu.

Jak efektywnie spakować naszą torbę podróżniczą?

Na początek powinniśmy spakować ubrania. Pomyślmy ile czasu trwa nasz wyjazd i w co będziemy chcieli się ubrać. Możemy przygotować sobie „zestawy” na każdy dzień wyjazdu, co ułatwi nam wybór. Przygotujmy także wszystkie inne niezbędne rzeczy jak np. kosmetyki. Pakując naszą torbę, starajmy się wykorzystać efektywnie każdą wolną przestrzeń. Przykładowo, jeśli bierzemy ze sobą kubek, w jego środku możemy umieścić coś innego. Starajmy się także tak układać rzeczy, żeby wykorzystać każdą wolną przestrzeń naszej walizki. Rzeczy delikatne jak np. perfumy, które mogą się stłuc, warto umieścić między ubraniami.

Po spakowaniu warto zważyć naszą torbę, aby nie przekroczyć maksymalnej dopuszczalnej wagi – w przypadku lotu samolotem.

A gdzie kupić walizkę?

W okresie poprzedzającym wakacje w wielu supermarketach możemy kupić wytrzymałe i tanie torby turystyczne, które często produkowane są przez renomowanych producentów, specjalnie na potrzeby danej akcji sprzedażowej. Warto także sprawdzić oferty sklepów internetowych, które oferują często bardziej atrakcyjne ceny, niż sklepy stacjonarne. Największym z takich sklepów bez wątpienia jest Allegro, tam w dziale „torby turystyczne” znajdziemy wiele ofert różnego rodzaju walizek oraz mniejszych toreb.

Gdy już mamy spakowany nasz bagaż, pozostaje nam tylko czekać na moment wyjazdu i cieszyć się wypoczynkiem. W trakcie podróży nie przejmujmy się czy czegoś zapomnieliśmy, nawet jeśli tak, to zawsze będziemy mogli to dokupić na miejscu.

/ Frw /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA