Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Czy w Grecji przyda się angielski, czy niemiecki?

Czy w Grecji przyda się angielski, czy niemiecki?

Grecja to kierunek urlopowiczów z całej Europy, także z Polski. Jak podaje Polska Izba Turystyki, w 2019 roku był to kraj najczęściej przez nas odwiedzany. Osoby, które jeszcze nie miały okazji odwiedzić greckich plaż i maleńkich nadmorskich osad, powinny skorzystać z tej możliwości. Grecja to kraj, który jest bardzo atrakcyjny dla zwiedzających. Jeśli zdecydujemy się na wyjazd do mitycznej Hellady, to dobrze wiedzieć, który język obcy bardziej nam się przyda w komunikacji – angielski czy może niemiecki?
 

Nauka angielskiego przez internet – to warto zrobić przed wyjazdem

Nim wybierzemy się na zagraniczny wyjazd, warto przedtem sprawdzić, jaki jest język urzędowy w danym kraju, przy pomocy którego możemy się porozumieć. Choć w dobrym tonie jest nauczyć się przynajmniej kilku zwrotów grzecznościowych w języku ojczystym mieszkańców danego kraju, to zazwyczaj bez problemu porozumiemy się w nim także po angielsku. By mieć pewność, że poradzimy sobie za granicą w różnych sytuacjach, warto przed wyjazdem skorzystać lekcji i powtórzyć siebie słownictwo oraz najważniejsze zwroty. Na pomoc przyjdzie Tutlo, szkoła językowa, która pozwala nam na lekcje angielskiego online. Ta internetowa szkoła języka angielskiego daje nam możliwość szybkiego przyswojenia sobie słownictwa, powtórzenia zasad ortografii i gramatyki, a także konwersacji z native speakerami, którzy pomogą nam przełamać strach przed mówieniem po angielsku. Lekcje, które oferuje Tutlo szkoła angielskiego online, prowadzone są metodą jeden na jeden i trwają po dwadzieścia minut każda. Ponieważ są to internetowe kursy języka angielskiego, sami wybieramy czas oraz miejsce, gdzie chcemy się uczyć. Tak więc nauka angielskiego online daje nam możliwość przygotowania się do wyjazdu nawet na kilka dni przed podróżą.

Jaki język w Grecji – angielski czy niemiecki?

Zanim wyjedziemy do Grecji na wakacje, warto dowiedzieć się, jaki język powinniśmy znać, aby bez problemów prowadzić rozmowy z personelem lokali, hoteli, a także niektórymi mieszkańcami. Polacy kochają wyjazdy do Grecji, w 2019 roku prawie 26% turystów z naszego kraju wybrało ten kierunek (https://businessinsider.com.pl/lifestyle/gdzie-polacy-jezdza-na-wakacje-raport-2019/vlg05h9). Powodem są atrakcyjne oferty, ale także to, że jednym z języków, w którym bez problemu możemy się w Grecji porozumieć, jest angielski. Przeglądając fora dotyczące wycieczek, a także blogi i strony związane z wakacyjnymi wyjazdami, możemy przeczytać na przykład takie komentarze: „W hotelach bywa różnie. Duże hotele ’sieciowe’ – angielski oczywiście bez problemów, ale niemiecki tylko często. Małe hotele rodzinne – angielski przeważnie, choć nie zawsze, język niemiecki sporadycznie”. Dlatego też nauka angielskiego online może być dla nas dobrym sposobem na powtórzenie najważniejszego słownictwa.

Jak widać, angielski będzie językiem, który w Grecji ułatwi nam kontakt z innymi osobami, jednakże warto pamiętać, że podobnie jak i w innych krajach, tutaj także znajdą się enklawy, gdzie częściej pojawiają się niemieccy turyści, co za tym idzie, łatwiej w tych rejonach będzie się nam porozumieć po niemiecku. Warto sprawdzić to przed wyjazdem.

O tym, czy danym rejonie łatwo porozmawiamy po angielsku, możemy dowiedzieć się także od obsługi hotelu, który mamy ochotę zarezerwować. Możemy bowiem skontaktować się z nią i zadać kilka pytań, między innymi o możliwość porozumienia się z wybranym języku. Jak napisał jeden z użytkowników forum: „Angielski jest podstawowym językiem obcym funkcjonującym w Grecji. Język niemiecki jest zdecydowanie mniej powszechny i możliwość porozumiewania się w tym języku zależy też często od regionu, w który się jedzie”. Pozostaje życzyć udanego wypoczynku.

/ Fre /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA