Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł

Coraz więcej turystów wybiera Turcję

Coraz więcej turystów wybiera Turcję

Od stycznia do końca października 2013 roku na wakacje w Turcji zdecydowało się 31,7 mln zagranicznych turystów. Wynik ten jest lepszy o 10,2 procent od analogicznego okresu rok wcześniej. Potwierdza to statystyki polskich touroperatorów, z których wynika, że Turcja obok Grecji i Hiszpanii była jedną z popularniejszych europejskich destynacji.
 

Osiągnięty wynik przez pierwsze 10 miesięcy bieżącego roku pozwala szacować Tureckiemu Ministerstwu Kultury i Turystyki, że w całym 2013 roku Turcję odwiedzi około 38 milinów zagranicznych turystów.

Turcja najczęściej odwiedzana jest przez turystów z Europy (79 procent wszystkich przyjezdnych), z czego prym wiodą Niemcy, Rosjanie oraz obywatele Wielkiej Brytanii. Rośnie także liczba turystów z Polski, którzy decydują się na wakacje w Turcji. Potwierdzeniem tego jest np. znaczne zwiększenie liczby wycieczek do Turcji na sezon Lato 2014 przygotowanych przez biuro podróży Neckermann, które tej destynacji poświęciło cały oddzielny katalog z ofertą zawierającą 110 hoteli.

/ Fr, fot.photoxpress.com/C.H. / 2013-11-25

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: