Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Co warto zobaczyć w Malezji i Singapurze?

Co warto zobaczyć w Malezji i Singapurze?

Malezja i Singapur to coraz popularniejsze kierunki turystyczne. Co warto tam zobaczyć? Z czego słynie Malezja, a co przyciąga odwiedzających do Singapuru?
 

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur jest stolicą Malezji, która jest mieszanką trzech kultur: malajskiej, indyjskiej i chińskiej. Można tu zaobserwować głównie po obiektach kultu religijnego, gdyż znajdziemy tu meczety, chińskie świątynie czy niesamowity kompleks jaskiń Batu Caves, które są miejscem kultu hinduizmu.

Na liście miejsc do zobaczenia nie może zabraknąć Placu Merdeka, na którym ogłoszono niepodległość Malezji w 1957 roku. Na tym placu znajduje się wiele zabytków, muzeów i galerii m.in. Narodowe Muzeum Muzyki, Kuala Lumpur City Gallery czy Sultan Abdul Samad.

Park Narodowy Bako

Park Narodowy Bako to jeden z najpopularniejszych parków narodowych w Malezji. Znajduje się na Borneo i można do niego dotrzeć tylko drogą wodną. Podróż trwa zwykle około 25 minut z Bako Bazaar.

Dla zwiedzających dostępne jest 16 szlaków turystycznych. Każdy znajdzie coś dla siebie pod względem czasu, jaki chce się spędzić w parku i poziomu trudności trasy. Podczas wędrówek można zobaczyć wiele pięknych miejsc i podziwiać zwierzęta w ich środowisku naturalnym.

W parku można podziwiać niezwykłą faunę i florę np. lasy deszczowe, wodospady i rajskie plaże. Wśród zwierząt odnajdziemy m.in. makaki, lutungi i warany, a także zagrożone wyginięciem nosacze, których znajduje 150 w Bako.

Cameron Highlands

Cameron Highlands co słynne wzgórza Malezji, na których znajdują się dzikie lasy tropikalne albo zaadoptowane przez człowieka tereny uprawne. Można tu znaleźć plantacje herbaty, ogrody różane, farmy owadów lub plantacje truskawek. W okolicy znajduje się wiele szlaków turystycznych zachęcających do pieszych wędrówek. Po drodze można podziwiać świątynie, wodospady i malownicze miasteczka.

Największą atrakcją Cameron Highlands są plantacje herbaty, które również są udostępniane dla zwiedzających i pozwalają poznać tajniki uprawy i zbiorów herbaty. Jedną z plantacji, którą warto odwiedzić, jest plantacja BOH, gdzie można napić się herbaty w herbaciarni z widokiem na całą plantację.

Singapur, czyli Miasto Lwa

Singapur to nowoczesne polis, czyli państwo-miasto, które uzyskało niepodległość w 1965 roku. Singapur jest nazywany Miastem Lwa, gdyż właśnie to oznacza nazwa tego miasta. Merlion, czyli mityczna postać pół lwa, pół ryby jest symbolem tego miasta i można go spotkać w wielu miejscach miasta.

Singapur jest niesamowicie nowoczesnym miastem pełnym futurystycznych budynków nieziemsko oświetlonych nocą. Poza tym w Singapurze znajdziemy bardzo dużo zieleni, wodne place zabaw, a także słynne dzielnice np. Małe Indie czy Chinatown.

Singapur jest również znany ze swojego prawa, w którym funkcjonują kary cielesne i kara śmierci. Również karalne jest... żucie gumy.

Czy warto udać się na wyprawę do Malezji i Singapuru?

Z pewnością są to miejsca tętniące życiem, w których znajdziemy zapierającą dech w piersiach architekturę i nowoczesne rozwiązania. Należy pamiętać, że na ten zakątek świata znajduje się na przecięciu różnych kultur, co zdecydowanie nadaje kulturowego kolorytu. Zdecydowanie warto poznać te destynacje.

/ Fre /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA