Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

5 powodów, dla których warto mieć ubezpieczenie turystyczne

5 powodów, dla których warto mieć ubezpieczenie turystyczne

Na urlop czekasz cały rok i często cały rok odkładasz pieniądze, żeby móc wykupić wymarzone wakacje. Chcesz, aby wszystko poszło gładko, ale przecież nie zawsze tak jest. W sytuacjach kryzysowych uratować Cię może dobre ubezpieczenie turystyczne.
 

Wycieczka została odwołana

Planujesz trasy zwiedzania, kupujesz modną walizkę i czekasz na dzień wyjazdu. Nagle dzieje się coś, co zmusza Cię do pozostania na miejscu. Wyjazd został opłacony, więc pieniądze przepadają. Możesz próbować odsprzedać wczasy, ale oczywiście sporo poniżej ich wartości. Czy ubezpieczenie turystyczne pokryje koszt odwołanego lub skróconego wjazdu? Tak! Jest zabezpieczeniem również w sytuacji, gdy jesteś już na miejscu i nieoczekiwane wydarzenie zmusza Cię do natychmiastowego przerwania urlopu i powrotu do domu.

Ukradli Twój bagaż

To nic miłego, kiedy okazuje się, że wszystkie Twoje rzeczy zniknęły, a Ty, zamiast cieszyć się wakacjami, zastanawiasz się, co zrobić. Zakup nowych ciuchów i kosmetyków to spory wydatek już w Polsce, a za granicą może niemal zrujnować Twój wakacyjny budżet. Dlatego powinieneś o tym pomyśleć przed wyjazdem. Jeśli masz polisę turystyczną, dostaniesz pieniądze za zgubiony lub skradziony bagaż, a najlepsi ubezpieczyciele wypłacą je niemal od razu, żebyś mógł kupić najpotrzebniejsze rzeczy w tej trudnej dla Ciebie sytuacji.

Samochód się zepsuł

Przed wyjazdem na urlop przygotowujesz auto tak, abyś miał pewność, że dojedziesz na miejsce. Jednak złośliwość rzeczy martwych potrafi dopaść w najmniej oczekiwanym momencie. Zapewne znajdziesz mechanika, ale jak się z nim dogadasz? Skąd weźmiesz dodatkowe pieniądze na nieoczekiwaną naprawę? Zamiast się tym martwić, lepiej po prostu się ubezpiecz. Wtedy wystarczy, że wykonasz jeden telefon, a samochodem zajmie się mechanik. Ubezpieczyciel załatwi naprawę i pokryje jej koszt. A Ty, podczas takiej krótkiej przerwy w podróży, możesz zobaczyć nowe miejsca, których zwiedzania na początku nie planowałeś.

Złamałeś nogę

Bez względu na to, czy będziesz zwiedzał, czy też uprawiał ulubiony sport - zadbaj o swoje bezpieczeństwo, bo - jak mówią - wypadki chodzą po ludziach. Koszty leczenia i transportu medycznego z zagranicy mogą przyprawić o zawrót głowy. Jeśli zdecydujesz się na ubezpieczenie turystyczne, to odszkodowanie pokryje wszystkie wydatki, a Ty będziesz mógł spokojnie wracać do zdrowia.

Wypadek na stoku narciarskim może zdarzyć się każdemu, nie tylko amatorowi - nie chciałeś tego, ale stało się. Ktoś ma złamaną rękę, a Ty wyrzuty sumienia. Na szczęście masz OC turystyczne, dlatego Twój ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanemu pieniądze, nawet do miliona złotych.

Halo, Houston, mamy problem!

Gdy jedziesz za granicę, nie musisz znać miejscowego języka czy przepisów prawa. Możesz jednak mieć kłopot, gdy trzeba będzie coś załatwić. Dobrze jest jechać na urlop ze świadomością, że gdy wydarzy się coś nieprzewidzianego, można liczyć na pomoc tłumacza lub - w razie potrzeby - prawnika. Z ubezpieczeniem turystycznym otrzymujesz również takie wsparcie. Wystarczy, że zadzwonisz do Centrum Alarmowego.

/ Frw /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA