Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł

3 powody, dla których warto wybrać używane auto z salonu

3 powody, dla których warto wybrać używane auto z salonu

Na rynku motoryzacyjnym obok aut nowych z salonu i aut z drugiego obiegu - świeżo sprowadzonych jak i tych już od jakiegoś czasu eksploatowanych w naszym kraju, zaczyna wyrastać nowa kategoria aut. Mowa tutaj o autach używanych, ale sprzedawanych przez autoryzowany salon danej marki. Czy warto pochylić się nad tego typu ofertami? Okazuje się, że są ku temu co najmniej 3 konkretne powody!
 

1. Możliwość atrakcyjnego finansowania

Osoby prowadzące działalność gospodarczą najczęściej decydują się na finansowanie zakupu pojazdu poprzez leasing.

Przez wiele lat była to forma finansowania pojazdu zarezerwowana jedynie dla przedsiębiorców. Niedawno zaczęło się to jednak zmieniać.

Na rynku zaczęły pojawiać się oferty tak zwanych leasingów konsumenckich czy kredytów samochodowych z tak zwaną "ratą balonową" czyli ostatnią ratą kredytu sięgającą nawet kilkudziesięciu procent wartości pojazdu.

Przykładem takiego finansowania jest oferowany przez Toyotę SmartPlan, w którym już przy 10% wpłaty własnej możemy cieszyć się i nowym samochodem i atrakcyjnymi, stosunkowo niskimi, miesięcznymi ratami.

Od 2015 roku Toyota używane samochody również oferuje w tej atrakcyjnej formie finansowania. Dzięki temu już przy wpłacie 10% wartości auta, możemy wyjechać na drogę 3-letnią Toyotą Yaris, za którą będziemy przez 4 lata płacić około 700 zł brutto miesięcznie.

A co z ostatnią, tak zwaną, "balonową" ratą? Tutaj opcje są 3:

  1. Spłacamy ostatnią ratę - samochód jest nasz, możemy dalej go użytkować lub sprzedać we własnym zakresie
  2. Rozkładamy ostatnią ratę na kolejny okres i spłacamy ją w mniejszych miesięcznych ratach
  3. Oddajemy samochód w rozliczeniu i wybieramy kolejne auto

Ostateczną decyzję o tym co stanie się z autem i naszymi pieniędzmi podejmujemy gdy zbliża się termin płatności ostatniej raty - dlatego też rozwiązanie to można określić jako wyjątkowo elastyczne.

2. Pewne auto ze sprawdzoną historią

Kupując samochód z drugiej ręki, rzadko zdarza się, że sprzedający dysponuje plikiem faktur, które dokładnie dokumentują to, jakie naprawy zostały przez niego wykonane oraz jaki dokładnie był interwał czasu między wymianami oleju i innych elementów eksploatacyjnych.

Jeszcze gorzej sytuacja wygląda z autami sprowadzanymi - tutaj nawet jeżeli sprzedający dysponuje książką serwisową pojazdu, musimy pamiętać, że dokument taki jest stosunkowo łatwo podrobić i spreparować w taki sposób, aby wyglądał on korzystnie w oczach kupującego i uwiarygadniał zmyśloną przez sprzedającego opowieść o pochodzeniu samochodu.

Inaczej sprawa wygląda z autami sprzedawanymi w przy salonowych komisach.

Tutaj dealer samochodów, który często od wielu lat buduje swoją markę i rozpoznawalność na lokalnym rynku, najzwyczajniej nie może pozwolić sobie na sprzedawanie aut z nieznaną historią użytkowania.

Dlatego też w takich miejscach oferowane są samochody z udokumentowaną historią serwisowania i przebiegiem.

3. Gwarancja

Gwarancja jest rzeczą oczywistą przy zakupie fabrycznie nowego samochodu, ale wspominanie o niej w kontekście aut używanych może budzić zdziwienie.

Bez wątpienia nie uzyskamy gwarancji od osoby handlującej autami sprowadzanymi zza zachodniej granicy z nieznaną historią i wątpliwej autentyczności przebiegiem. Tak samo sprawa wygląda z zakupem auta od jego poprzedniego właściciela - tutaj też nie mamy co liczyć na uzyskanie jakiejkolwiek formy gwarancji na kupowany pojazd.

Inaczej rzecz wygląda w salonach samochodowych, które prowadzą komis aut używanych.

Toyota używane samochody oferuje z roczną gwarancją, dzięki czemu przez rok od momentu nabycia samochodu nie musimy przejmować się poważnymi awariami silnika czy skrzyni biegów, ponieważ najpewniej zostaną one naprawione w ramach gwarancji udzielonej przez sprzedającego.

Dzięki takiemu rozwiązaniu kupujemy nie tylko sprawdzony pojazd ze źródła któremu możemy zaufać, ale również otrzymujemy pewność tego, że przez rok od momentu zakupu jesteśmy chronieni przed niespodziewanymi i często kosztownymi awariami, które mogły np. nie dawać o sobie znać w momencie gdy nabywaliśmy dany pojazd.

/ Frw /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA