Oferty dnia

Bułgaria - Pomorie - relacja z wakacji

Zdjecie - Bułgaria - Pomorie

Nareszcie po prawie 5 latach od naszej podróży poślubnej pojechaliśmy w podróż, tym razem we 3, z niespełna 3 letnia córeczką:). Po wielu przemyśleniach wybrałam Bułgarie bo krótki lot ok 2 godz., klimat zbliżony do naszego ale cieplejszy, morze ładniejsze. Wybrałam Pomorie czyli mniejszą miejscowość ze względu na cicha okolice, krótki transfer z lotniska oraz przepiękny rodzinny hotel który gorąco polecam Sunset Resort!

Nastawiliśmy się głównie na odpoczynek, pierwszy raz nie pojechaliśmy na żadne wycieczki fakultatywne, szkoda bo można do Istambułu ale z małym dzieckiem nie miałam odwagi.

Byliśmy w Pomorie mała miejscowość troszkę wieje komuną, natomiast gorąco polecam Nessebar, przepiękny z brukowanymi uliczkami, czerwonymi dachami, mnóstwem uliczek, straganów i widokiem na Soneczny Brzeg.

Bułgaria z samolotu przypominała mi Polskę ale na miejscu okazało się cieplej i porównałabym troszkę do Turcji, trochę do Grecji. Są mniej rozwinięci od nas ale to nie przeszkadza. W hotelu mnóstwo rodzin z dziećmi, moje dziecko przywiozło stamtąd wirusa z wysypką i gorączka ale to raczej wynikało z dużego skupiska ludzi nie z kraju w jakim byliśmy. Bułgarzy średnio mili. Ogólnie polecam kraj i hotel dla rodzin.

Szukasz wycieczki? Zobacz nasze propozycje wakacji w Bułgarii:
Co warto zwiedzić?

Nessebar!

Autor: medlady / 2015.06
Komentarze:

Jack
2015-12-03

Ja dwukrotnie byłem w Bułgarii w połowie lat 1970s, w Pomorie i Nesssebar, szczególnie zapamiętałem to drugie miasto, bardzo ciekawe architektonicznie. Natomiast "Słoneczny Brzeg" to było miasto nastawione pod Niemców zachodnich, dużo napisów po niemiecku, duże ceny... Ale ogólnie fajne były te wyjazdy do Bułgarii!