Albania na każdą kieszeń: 3* hotel przy plaży z HB od 1398 zł
Bardzo atrakcyjna propozycja cenowa na 7 dni wypoczynku w Albanii, odpoczniesz w położonym przy piaszczystej plaży 3* hotelu Sun z wyżywieniem HB (śniadania i obiadokolacje). Wycieczka jest dostępna z Warszawy, Krakowa i Berlina.
Goście chwalą hotel Sun w Durrës za bardzo dobrą lokalizację przy piaszczystej plaży i spokojną atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi. Obiekt znajduje się w południowej części nadmorskiej promenady, zaledwie kilkadziesiąt metrów od szerokiej, piaszczystej plaży. Jednocześnie jest dobrze skomunikowany z centrum Durrës, gdzie można zwiedzić zabytki, zrobić zakupy lub zjeść w lokalnych restauracjach. Położenie hotelu oceniane jest jako wyjątkowo wygodne zarówno dla osób planujących spokojny urlop, jak i dla tych, którzy chcą zwiedzać wybrzeże Albanii.
Hotel oferuje zakwaterowanie w przestronnych i klimatyzowanych pokojach z balkonami, które są codziennie sprzątane. Goście podkreślają wysoki poziom czystości, estetyczne wnętrza oraz komfortowe łóżka. Szczególne uznanie zyskuje profesjonalna i życzliwa obsługa, która dba o sprawny przebieg pobytu – wiele opinii wspomina recepcję jako wyjątkowo pomocną i uprzejmą. Na terenie hotelu dostępne jest bezpłatne Wi-Fi oraz prywatny parking, co stanowi dodatkowe udogodnienie dla podróżujących samochodem.
Wyżywienie w opcji Half Board obejmuje śniadania i obiadokolacje serwowane w formie bufetu w hotelowej restauracji. Śniadania są oceniane jako smaczne i zróżnicowane – obejmują świeże pieczywo, lokalne sery, warzywa, jajka i słodkie wypieki. Obiadokolacje opierają się na kuchni śródziemnomorskiej i albańskiej, z daniami mięsnymi, rybami, sałatkami i deserami. Goście doceniają jakość serwowanych potraw oraz świeżość składników. Należy pamiętać, że napoje do kolacji są dodatkowo płatne, co jest standardową praktyką w większości hoteli z HB.
Plaża przy hotelu jest piaszczysta, szeroka i dobrze utrzymana, z łagodnym zejściem do morza, dzięki czemu jest idealna również dla rodzin z dziećmi. Hotel zapewnia dostęp do leżaków i parasoli – część bezpłatna, część za dodatkową opłatą. Goście zwracają uwagę na czystość plaży i wygodę korzystania z niej bez potrzeby dalekich spacerów. Bliskość morza i promenady to jeden z najczęściej wskazywanych atutów pobytu.
Co zwiedzić w pobliżu? W okolicy hotelu warto odwiedzić centrum Durrës, gdzie znajduje się największy amfiteatr rzymski na Bałkanach, ruiny murów obronnych oraz Muzeum Archeologiczne. Popularne są również krótkie wycieczki do okolicznych miejscowości, takich jak Golem czy Kavajë, a także wypady do stolicy Albanii – Tirany, oddalonej o około 40 minut jazdy samochodem. Dostępność lokalnych atrakcji i wycieczek fakultatywnych sprawia, że pobyt w hotelu Sun może być zarówno relaksujący, jak i aktywny.
Podsumowując, hotel Sun w Durrës to solidny 4* obiekt z wyżywieniem HB, idealny dla osób szukających komfortowego wypoczynku blisko plaży w Albanii. Goście doceniają bardzo dobrą lokalizację, uprzejmą obsługę, czyste pokoje i smaczne jedzenie. To propozycja szczególnie polecana parom i rodzinom, które chcą połączyć relaks nad Adriatykiem z możliwością zwiedzania atrakcji regionu. Nieliczne uwagi dotyczą dodatkowych opłat za leżaki oraz napoje do kolacji, ale nie wpływają one znacząco na ogólną, bardzo pozytywną ocenę pobytu.