Włoskie wakacje z widokiem: Kameralny 3* hotel w Kalabrii z HB od 1999 zł
Spędź tygodniowe wakacje we Włoszech, odpoczniesz w dobrze ocenianym (nota w Google 4,2/5) 3* hotelu Residence Le Playe w Kalabrii z wyżywieniem HB. Hotel położony jest na malowniczym klifie, u stóp którego znajduje się plaża. Oferuje m.in.: basen, animacje, plac zabaw dla dzieci, bezpłatne Wi-Fi, restaurację, bar.
Goście chwalą hotel Residence Le Playe za kameralną atmosferę i położenie w zielonej części Capo Vaticano, z panoramicznym widokiem na okoliczne wzgórza i Morze Tyrreńskie. Obiekt znajduje się w spokojnym otoczeniu śródziemnomorskiej roślinności, co sprzyja wypoczynkowi z dala od miejskiego zgiełku. Na terenie hotelu znajduje się niewielki odkryty basen z brodzikiem dla dzieci, zadbany ogród oraz boisko i plac zabaw, z których chętnie korzystają rodziny z dziećmi. Goście podkreślają, że przestrzeń wokół hotelu jest dobrze utrzymana, a atmosfera relaksująca i rodzinna.
Oferta wyżywienia HB obejmuje śniadania kontynentalne oraz kolacje serwowane w hotelowej restauracji. Kuchnia oparta jest na prostych, domowych przepisach z wykorzystaniem lokalnych produktów, w tym świeżych warzyw, makaronów i ryb. Goście cenią autentyczność potraw, przyjemny smak i codzienne urozmaicenie dań. Obsługa restauracji jest uprzejma i chętna do pomocy, co dodatkowo podnosi komfort pobytu. Dostępny jest także bar, w którym serwowane są napoje i przekąski.
Hotel położony jest około 1 km od znanej plaży Formicoli – jednej z najczęściej fotografowanych plaż Kalabrii, słynącej z jasnego piasku i turkusowej wody. Dojście pieszo zajmuje około 15 minut, choć część drogi prowadzi pod górę. Istnieje możliwość dojazdu autem i skorzystania z płatnego serwisu plażowego. Sama plaża oceniana jest bardzo wysoko – jest czysta, z łagodnym zejściem do morza i dobrym zapleczem gastronomicznym w sezonie. Druga plaża położona jest pod klifem na którym znajduje się hotel.
Co zwiedzić? W okolicy warto zwiedzić urokliwe miasto Tropea (ok. 10 km), które zachwyca historyczną architekturą, klimatycznymi uliczkami i katedrą z XI wieku. Latarnia morska w Capo Vaticano oferuje spektakularne widoki na Wyspy Liparyjskie, a lokalne biura turystyczne organizują rejsy na Stromboli i inne wyspy archipelagu. Goście polecają także spacery po okolicznych wzgórzach i korzystanie z lokalnych targów z regionalnymi produktami.
Podsumowując, Residence Le Playe to skromny, ale zadbany 3* hotel w Capo Vaticano, wybierany przede wszystkim przez osoby szukające spokoju, bliskości natury i dobrej bazy wypadowej do zwiedzania Kalabrii. Zaletami są widokowe położenie, czysta strefa basenowa i życzliwa obsługa. Niewielka odległość od plaży Grotticelle i atrakcyjna cena czynią z tego miejsca popularną opcję dla osób ceniących prostotę i autentyczność włoskiego południa.
W cenie macie kompletną wycieczkę z dużym bagażem rejestrowanym. Gdyby po przejściu do oferty cena (i data) była inna, to znaczy że oferta wyprzedała się.