Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Meksyk
  •  » wypożyczenie samochodu lotnisko Cancun

#1 2017-01-15 15:22:04

100matolog

wypożyczenie samochodu lotnisko Cancun

Witam czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia jeśli chodzi o wypożyczenie auta w Cancun. Wolę być ostrożny po tym jak boksowałem się z firmą Goldcar na Grand Canaria która ściągnęła m z kartyi1200 euro plus jeszcze jakieś 150 za niby jakieś uszkodzenia samochodu,których nie zrobiłem .Trwało prawie 2 tyg po powrocie zanim wrócili po interwencji  banku.Proszę o ewentualne porady jak to wygląda w Cancun

 

#2 2017-01-23 12:53:07

katerina

Re: wypożyczenie samochodu lotnisko Cancun

Hej!
Wypozyczalismy auto w Tulum.Nie bylo zadnych problemow,choc na wszelki wypadek warto obejrzec dokladnie auto i zrobic fotki smile
We wszystkich wypozyczalniach w Mex konieczna jest karta kredytowa (kaucja gwarancyjna),nie mozna tego ominac.
My korzystalismy z malej wypozyczalni polecanej przez hotel,nie pamietam nazwy,ale nie byla to zadna sieciowka,z tych ktore znamy w Europie.Koszt malego auta ok 50$/dzien i benzyna tez tansza niz w Europie,takze dobrze sie to kalkuluje wink
Drogi (okolice Cancun i Tulum) w dobrym i bardzo dobrym stanie!
Jedyny minus,ze w Mex w takich miejscach roznie bywa ze znajomoscia angielskiego smile W naszym przypaku jedna osoba znala tam kulejacy angielski alejaja
Polecam taka forme zwiedzania,przede wszystkim ze wzgledow finansowych,bo fakultety z hoteli duzo drozsze.

 

#3 2017-02-20 16:15:14

julka2

Re: wypożyczenie samochodu lotnisko Cancun

Czytam i czytam i się potwierdza to co piszesz.....znowu przewija się ta karta kredytowa bang Kurcze nie mam takiej i nie bardzo chciałabym mieć. Musi być ta kredytowa, czy może wypukła debetowa wystarczy?
Tak bardzo chciałabym wypożyczyć autko w Meksyku, a chyba nici z tego będą  sad

 

#4 2017-02-20 20:59:19

katerina

Re: wypożyczenie samochodu lotnisko Cancun

Julka,raczej z debetową kartą wypożyczyć nie można,a już na pewno nie w sieciówkach typu Hertz,Avis itp. sad

Ja mimo wszystko polecam zwiedzać Mex w ten sposób,bo wychodzi dużo taniej i ciekawiej,a ceny fakultetów w hotelach to około 100 $ wzwyż za osobę roll
Bardzo fajna droga z Cancun do Tulum i dobrze oznaczone strefy archeologiczne super Ogólnie zapamiętałam,że same fajne autka śmigają na Jukatanie smile W "najgorszym" wypadku fordy wink

A gdzie będziecie stacjonować?...bo to też ważne przy wynajęciu auta...

 

#5 2017-02-20 21:16:26

julka2

Re: wypożyczenie samochodu lotnisko Cancun

No właśnie.... tak myślałam, że tylko kredytowa sad To samo było w Brazylii.
Z tego co się rozeznałam , to pare fakultetów możemy zrobić sami miejscową komunikacją. Nie mamy zamiaru przepłacać w hotelach.
Wiadomo, że autem byłoby najtaniej i najwygodniej, no ale cóż....
Będziemy w hotelu na Playa Del Carmen.

 

#6 2017-02-20 21:38:00

katerina

Re: wypożyczenie samochodu lotnisko Cancun

Julka,skoro nikt z ekipy karty kredytowej nie ma,to może zastanów się nad wyrobieniem?
To Ci bardzo ułatwi i przyda się na inne wyjazdy...

Z Playa trochę dalej niż z Tulum do atrakcji,ale dacie radę!
Przygotuj się tylko na słabą znajomość angielskiego u kierowców (pisze po doświadczeniech z autobusu,colectivo i taxi,bo z lotniska do hotelu dotarliśmy w ten sposób,a następnie wypożyczyliśmy autko) smile

Ostatnio edytowany przez katerina (2017-02-20 21:39:14)

 

#7 2017-02-20 21:43:48

julka2

Re: wypożyczenie samochodu lotnisko Cancun

Jakoś tak nie potrafię się przekonać....ale autko bym chciała  hmm
Co do angielskiego to spoko, wcale mi to nie przeszkadza. Oni słabo, my mniej niż słabo....dogadamy się jak wszędzie, czyli na migi  big_smile

 

#8 2017-06-22 21:11:00

julka2

Re: wypożyczenie samochodu lotnisko Cancun

Wiadomość dla zainteresowanych.
Potwierdzam słowa Kateriny, bez karty kredytowej absolutnie nie ma możliwości wypożyczenia samochodu. Robią na niej blokadę pieniędzy jako zastaw na czas wypożyczenia auta. Płatność też odbywa się za pomocą karty.
Przekonałam się i takową sobie załatwiłam....no i całe szczęście, bo we czwórkę stracilibyśmy majątek wykupując wycieczki zorganizowane.
Każdemu polecam wypożyczenie samochodu. Wygodnie i tanio. Drogi super i bardzo super.
Mała uwaga: karta kredytowa musi być wystawiona na kierującego wypożyczonym autem.

Ostatnio edytowany przez julka2 (2017-06-22 21:11:55)

 
  • Index
  •  » Meksyk
  •  » wypożyczenie samochodu lotnisko Cancun

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh