Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Forum dyskusyjne

Nie jesteś zalogowany.

Reklama

Travelmaniacy.pl

#16 2010-05-09 11:31:24

globusik

Re: Lista najaktywniejszych Travelmaniaków - zmiana

Fresh czy moglbys wziazc ilosc postow pod zdjeciem do punktacji pod uwage... Dziekuje!!! Ale po za tym rowniez na tak!!!

#17 2010-05-09 12:28:54

Fresh

Przygotowując zasady punktacji rozwarzałem wiele czynników, m.in. również ilość komentarzy pod zdjęciem czy pod artykułami. Jednak chciałem aby zasady z jednej strony były jak najprostsze, z drugiej aby promowana była aktywność w tej sferze, która merytorycznie jest najciekawsza dla użytkowników serwisu. Niemniejszy wpływ na ostateczną decyzję miał sposób zaprojektowania serwisu i możliwości. Stąd wybór padł na opisy podróży oraz dyskusje na forum.

#18 2010-05-09 13:13:28

johann457

Mnie rowniez nie jest calkiem zrozumialy system punktacji,przede wszystkim nie umie odczytac tego co napisales
na wstepie w propozycji tego serwisu(u mnie wyswietlona dlulinijkowa uwaga w nieczytelnym jasno zielonym ko-
lorze),czy mozna to wydrukowac "tlustym czytelnym drukiem".Poza tym widze,ze niektorzy czlonkowie naszej
spolecznosci posiadajac ponad 60 bardzo atrakcyjnych podrozy wogole nie sa na liscie "aktywnych".To glowne
moje watpliwosci,oczywiscie cala sprawe i Twoja idee dalej goraco popieram i gratuluje rowniez 20-tu wyroznio-
nym osobom.

#19 2010-05-09 15:19:05

katerina

johann457 napisał:

Mnie rowniez nie jest calkiem zrozumialy system punktacji,przede wszystkim nie umie odczytac tego co napisales
na wstepie w propozycji tego serwisu(u mnie wyswietlona dlulinijkowa uwaga w nieczytelnym jasno zielonym ko-
lorze),czy mozna to wydrukowac "tlustym czytelnym drukiem".Poza tym widze,ze niektorzy czlonkowie naszej
spolecznosci posiadajac ponad 60 bardzo atrakcyjnych podrozy wogole nie sa na liscie "aktywnych".To glowne
moje watpliwosci,oczywiscie cala sprawe i Twoja idee dalej goraco popieram i gratuluje rowniez 20-tu wyroznio-
nym osobom.

Zgadza sie johann jast wielu travelmaniakow,ktorzy posiadaja na swoim koncie ogromna liczbe podrozy,ale nistety prawie zadna z nich nie ma opisu podrozy,ktora jest waznym dodatkiem do zdjec i cennym zrodlem info dla innych travelpasjonatow!Zgodnie z zasadami serwisu podroz bez opisu nie moze zostac wyrozniona,a to wlasnie punkty za wyroznione-opisane podroze sa glownym czynnikiem decydujacym o "dostaniu sie" na liste najaktywniejszych.

#20 2010-05-09 16:41:33

Fresh

katerina napisał:

...Zgodnie z zasadami serwisu podroz bez opisu nie moze zostac wyrozniona, a to wlasnie punkty za wyroznione - opisane podroze sa glownym czynnikiem decydujacym o "dostaniu sie" na liste najaktywniejszych.

Dokładnie tak - każdy użytkownik otrzymuje punkty za dodane podróże z ciekawym opisem, po wyróżnieniu danej podróży przez redakcję serwisu (50 pkt za wyróżnioną podróż), oraz za wypowiedzi na forum (1pkt. za każdą wypowiedź). Myślę że jest to jasne i przejrzyste.

#21 2010-05-09 17:35:56

johann457

Jasne i przejrzyste to jest z pewnoscia,ale glownie chodzi o to czy to w jakis sposob jest sprawiedliwe(moze tutaj
uzylem nieodpowiedniego slowa).Nie wiem rowniez czy istnieje potrzeba dyskutowac nad zasadami tejpunktacji;nie moj serwis,nie moje konto.?

#22 2010-05-09 17:57:25

aga133

Jeśli dobrze rozumiem, wszystkie posty w tym wątku miały właśnie  charakter dyskusji  wobec zaproponowanych zmian.... Nie widzę więc sensu, żeby wznawiać debatę tuż po jej zakończeniu i dokonaniu przez Administrację Serwisu zmian - w takim duchu, w jakim wypowiedziała się większość zabierających głos.

#23 2010-05-09 18:41:36

johann457

Nie widze potrzeby by w merytorium sprawy wypowiadaly sie osoby postronne,jest wiadomo;kazdy nowy system
dopiero po wprowadzeniu staje sie objektem dyskusji i tak powinno byc w kazdej demokracji.Moja akceptacja
nowego systemu dotyczyla formalnej jego strony i w dalszym ciagu jestem za(czyli TAK).Ale mam watpliwosci o
istniejacym systemie punktowania,ktorych aga133 nie rozwiaze!.Nie punktuje sie wogole komentarzy do zdjec i
to takich ktore sa pomocne przy planowaniu nowej podrozy do tego miejsca?(moze wlasciwe a moze nie?);czy za nieopisana podroz nie powinno sie rowniez dawac punktow;czy tylko wyrozniona podroz ma otrzymywac tak wy-
soka bonifikate?, czy zasady wyrozniania podrozy sa jasne i klarowne?

#24 2010-05-09 21:06:57

Michasia_Bogus

Mamy odczucie,że wielu użytkowników chyba zbyt mocno bierze sobie do serca te nowe zasady oceniania podróży i aktywności.Ludzie,chyba nie o to tu chodzi żeby w jakiś sposób się ścigac!Jesteśmy tu po to aby dzielic się wzajemnie swoimi doświadczeniami z podróży,nawiązywac znajomiści,a system punktacji promuje jedynie dobrze opisane podróże,zachęca do wartościowego opisywania swych doświadczeń,a przez to nasz portal staje się bogatszy i ciekawszy,czyż nie?

#25 2010-05-09 21:24:54

globusik

Michasia zgadzam sie z toba z zupelnoscia...

#26 2010-05-09 21:37:34

Fresh

johann457 napisał:

Nie widze potrzeby by w merytorium sprawy wypowiadaly sie osoby postronne

Johann457, w dyskusjach na forum jak i w innych miejscach serwisu każdy ma prawo wypowiedzi na poruszany temat, na tym właśnie polegają dyskusje.

Michasia_Bogus napisał:

...Jesteśmy tu po to aby dzielic się wzajemnie swoimi doświadczeniami z podróży,nawiązywac znajomiści,a system punktacji promuje jedynie dobrze opisane podróże,zachęca do wartościowego opisywania swych doświadczeń,a przez to nasz portal staje się bogatszy i ciekawszy,czyż nie?

Amen smile

Ze swojej strony dodam tylko, że każde tego typu zmiany zawsze budzą emocje (podobnie było np. przy zmianie w sposobie naliczania ocen zdjęć) i nie jestem zaskoczony dyskusją. Obie zmiany zostały niejako wymuszone z jednej strony rozwojem serwisu, z drugiej spostrzeżeniami i uwagami użytkowników. Dlatego też każde działania związane z ocenami czy rankingami są wcześniej konsultowane z Wami, bo portal jest właśnie dla Was. W przypadku listy najaktywniejszych, każdy mógł wyrazić swoje zdanie przez ponad 2 tygodnie - w tym czasie każdy mógł zgłosić sprzeciw, bądź zaproponować inne rozwiązanie, które na pewno zostałoby wzięte pod uwagę. I pamiętajcie że ranking to nie wyścig, ale "promocja" osób, które poświęcają swój czas uczestnicząc w dyskusjach na forum, oraz co jest bardziej czasochłonne na opisywanie swoich podróży.

Johann poruszył temat komentarzy do zdjęć. Zanim padła z mojej strony propozycja na forum odnośnie pounktacji, było to przeze mnie rozważane bardzo dokładnie, jednak wplątywanie w oceny komentarzy było by w pewnym sensie  "dublowaniem" rangi komentarzy - każdy już komentarz to "plus" dla autora zdjęcia (jest lista najbardziej komentowanych zdjęć). Z drugiej strony byłby dylemat czy komentarz do zdjęcia jest tak samo ważny jak wypowiedź na forum? Pojawiłoby się pewnie i wiele innych głosów. Stąd zaproponowałem prosty, intuicyjny, promujący osoby umieszczające najbardziej pomocne treści, który sądząc po Waszym odzewie nie miał przeciwników.. nie więc zaistniał smile

Reklama

Travelmaniacy.pl

#27 2010-05-10 16:38:37

johann457

Tak Grzegorz wszystko sie zgadza,tylko ze moja uwaga byla adresowana do osoby ktora wypowiadala sie za
Administracje Serwisu(aga133) i ktora mnie wczesniej oskarzyla o prostactwo i jeszcze uzywala innych obelg.
Jesli ja kogos obrazilem moim komentarzem do zdjecia prosze mi to pokazac.Co do zasad punktowania nie be-
de wnosil sprzeciwu. Dyskusji po ciekawym projekcie wprowadzenia punktacji nie bylo(albo byla cicha akcepta-
cja):24 osoby napisaly TAK-bez komentarza,tylko jedna osoba(czyli ja)dodala lakoniczna uwage.Jesli wszyscy
to akceptuja to i ja nie mam zastrzezen ani uwag.Mialem wczesniej tylko cicha nadzieje ze moje komentarze
do zdjec sa moze nieco odmienne i bedzie to w jakis sposob zauwazone;jednak jak widze wiecej wziecia maja
stereotypy,czyli pochwaly zdjec,komplementy dla wygladu ich wykonawcow itp,itd.Wcale nie watpie ile mamy
pieknych i urodziwych kolezanek na naszym profilu,gdybym ....???......???itd.itp.Naprawde jest sie czym chwa-
lic.Jeszce raz zwracam uwage,ze nie mialem nikogo moimi uwagami urazic,ale swojej godnosci potrafie bronic.

#28 2010-05-10 23:50:42

Fresh

johann457 napisał:

Tak Grzegorz wszystko sie zgadza,tylko ze moja uwaga byla adresowana do osoby ktora wypowiadala sie za
Administracje Serwisu(aga133) i ktora mnie wczesniej oskarzyla o prostactwo i jeszcze uzywala innych obelg.

Johann wszystkie dyskusje na forum są publiczne i każdy użytkownik ma prawo uczestnictwa. Jeśli kieruje się wypowiedź do konkretnej osoby (np. do mnie), aby inni nie mogli się do niej ustosunkować to robi się to przez wiadomości prywatne (co uczyniłeś), tak więc Aga133 jak i każdy inny mógł się tutaj wypowiedzieć i nie ma w tym nic złego. Co do "obelg" jeśli takowe były - proszę o prywatną wiadomość z dokładnym miejscem gdzie wystąpiły.

Ale tak ogólnie - więcej, nie wiem czy to dobre słowa -  "luzu" i mniej "brania do siebie" - nikt tu nie chce nikogo obrażać czy wdawać się w kłutnie, więcej dobrej woli i mniej "szukania dziury w całym".

#29 2010-05-11 11:08:04

thegriasia

tak

#30 2010-05-11 15:24:48

PAVULON

ja chciałem tylko powiedzieć skromne DZIĘKUJĘ...

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh