Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2020-12-20 10:51:24

kangur

Robcie kopie kart pamieci!

Warto zrobic kopie kart pamieci tak szybko jak to mozliwe. Ja dopiero wczoraj wzialem sie za zgrywanie na komputer zdjec z naszych wakacji w Polsce w 2019 roku - jakos nigdy nie bylo czasu. I jedna z moich 8GB SD kart nie dziala. Nie chce sie otworzyc ani na komputerze, ani na laptopie, ani w aparacie. Nie mozna tez skopiowac zawartosci karty. Probowalem wszystkiego, zciagnalem specjalny program do odzyskiwania plikow...i guzik. Zdjecia m.in. z Torunia szlag trafil - w sumie ok. 2 tysiace zdjec sad . Na szczescie mam chyba kopie tej karty ale na komputerze mamy w Polsce. Tak na 99%. Jutro pojade z ta karta do jakiegos fachowca-komputerowca. Nauczka na przyszlosc hmm

 

#2 2020-12-21 00:53:35

Jack

Re: Robcie kopie kart pamieci!

To samo jest z Hard Drives, też nawalają, mi jeden nagle przestał działać i musiałem dać komputer do naprawy (tzn. zainstalowania nowego HD i przetransferowania danych z back-up disk), drugi wymieniłem w ostatnim momencie, bo czułem, że coś się z nim źle dzieje. Używam też sporo USB Flash Drivers, 5% z nich nawala i nie można nic odczytać. Wniosek: trzeba posiadać PRZYNAJMNIEJ jeden back-up, a lepiej 2-3, co nie jest trudne, bo ceny external hard drives idą bardzo w dół.

 

#3 2020-12-21 11:59:20

kangur

Re: Robcie kopie kart pamieci!

Zawsze mam wszystko skopiowane na przenosnych HD, zdjecia nawet na dwoch roznych. Pierwszy raz czekalem ze zgraniem zdjec z kart SD ponad rok i mam za kare. sad Dzis znowu probowalem odzyskac zdjecia i nic z tego. Poczekam do nowego roku z fachowcami. Dzisiaj jeden mi zaspiewal 150 dolarow bez gwarancji odzyskania zdjec. Tzn. w razie nieodzyskania nie musial bym placic hmm

 

#4 2021-01-06 12:04:08

malina

Re: Robcie kopie kart pamieci!

Też zaczęłam robić więcej niż jedną kopię zdjęć, bo wiosną bardzo wiele mi zniknęło. Pamięć, na której je zgrywałam po prostu przestała działać. Cześć odzyskał mi znajomy informatyk, ale wielu nie mam. Teraz zapisuję na dodatkowych dyskach.

 

#5 2021-05-21 12:52:48

kangur

Re: Robcie kopie kart pamieci!

Na szczescie okazalo sie, ze moje zdjecia, m. in. z Torunia, sa tez na komputerze mojej mamy. Pozostaje mi tylko leciec do Polski big_smile big_smile big_smile Ew. poprosic mame zeby je wrzucila na jakas pamiec i wyslala wink

 

#6 2021-07-29 11:16:02

kangur

Re: Robcie kopie kart pamieci!

Zdjecia oszyskalem, wiec bede mogl Was troche ponudzic fotkami z Torunia big_smile

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh