Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

  • Index
  •  » Hiszpania
  •  » Gran Canaria - beż wyżywienia czy All Inclusive?

#1 2017-07-10 13:12:11

lach

Gran Canaria - beż wyżywienia czy All Inclusive?

Witam. Planuję w przyszłym roku tygodniowy urlop na Gran Canarii. Przeglądałem oferty biur podróży i naszło mnie pytanie o kwestie wyżywienia. Na początku byłem nastawiony na opcję bez posiłków ale kiedy poszperałem trochę w internecie, doszedłem do wniosku czy przypadkiem taniej (albo przynajmniej ekonomiczniej, sumując różnicę pieniężną oraz fatygę na szukanie odpowiedniego miejsca) nie byłoby już pójść na całość i wykupić All - Inclusive? Powiem szczerze, że jak przeczytałem, że normalny obiad bez jakichś wykwintności kosztuje 30 euro, to trochę mnie to zmroziło. 7 dni w hotelu 2-3 gwiazdkowym (w zależności od biura) waha się w granicach 1500 zł bez wyżywienia. Opcja AI jest droższa o jakieś 600-700 zł, a oferty w tym zakresie zaczynają od ok. 2100 zł.

I tutaj pojawia się pytanie. Która opcja wg Was jest bardziej ekonomiczna? Jeżeli i tak musiałbym przeznaczyć na jedzenie (czyt. standardowe 3 posiłki dziennie plus od czasu do czasu jakieś napoje, w tym alkoholowe) te 500 zł to czy nie lepiej jednak pójść w all inclusive? Ktoś może był w tym miejscu, bądź posiada jakąś wiedzę i chciałby się nią podzielić? Dzięki smile.

 

#2 2017-07-10 15:32:19

piea

Re: Gran Canaria - beż wyżywienia czy All Inclusive?

każdy ma swoje własne preferencje i wie co mu najbardziej pasuje, czy na wyjeździe jest para, czy rodzinka z dziećmi, ale jednak żeby to wiedzieć trzeba wszystkiego trochę skosztować; napiszę Ci więc jak było/ i jest pod tym względem ze mną :
Korzystałam w swoim życiu kilkakrotnie z opcji all inclusive i powiem tak: dla mnie męczarnia! z wiekiem nie znoszę takiej formuły z kilku prozaicznych powodów:
- all inclusive może jest ok dla osób które preferują jednak bierny wypoczynek, stała obecność w okolicach hotelu, korzystanie a atrakcji i udogodnień hotelowych, duże preferencje do kąpieli morskich, słonecznych, tudzież do leniuchowania na leżakach.... wtedy mamy wszystko pod ręką: knajpy i bary i poza słodkim nic-nieróbstwem ( i może kilkoma krótkimi wycieczkami) niewiele nas interesuje.
- mnie formuła AI uwiązuje, czego nie lubię z racji spędzania czasu z dala od hotelu pobytowego i jeśli nie jestem akurat na jakiejś wycieczce- tylko w hotelu - to wolę BB/lib HB ze względu na nieobecność ( raczej całodniową). Raczej dużo zwiedzamy, więc przy naszych obecnych preferencjach AI  mija się z celem
- najbardziej nam pasuje formuła HB- głównie chodzi o kolacje, które w hotelach najczęściej serwowane są do 21.30 a czasami nawet do 22.00 (co jest ważne jak się późno wraca/ a i też nie kosztują majątku )
- i rzecz równie ważna, o czym wiele razy już się przekonałam, że w porze lunchu raz jesteśmy głodni a raz mniej lub wcale- to zależy od różnych czynników- więc nie zawsze musimy jeść w-  bo dają- tylko idziemy wtedy kiedy czujemy się głodni, albo wiemy  że byśmy coś przekąsili - i z reguły wszelkie jedzonko kupione poza hotelem jest duuuużo smaczniejsze, czasami nawet  zaskakująco niedrogie, a piwko czy winko jest nie chrzczone i ogólnie jakość posiłku dużo wyższa! a poza tym nie musimy wcale iść na lunch- możemy sobie po prostu kupić coś mniejszego ( kawałek pizzy, jakiś burger, czy inną przekąskę....)- więc mamy możliwość skorzystać z wersji low costowej
- pamiętajmy że obecna formuła AI to raczej już żenujący obrazek tego jak wyglądało All Inclusive jeszcze 15 lat temu... no ale co kto lubi i co komu pasuje...

 

#3 2017-07-10 16:20:44

lach

Re: Gran Canaria - beż wyżywienia czy All Inclusive?

Dziękuję za odpowiedź smile. Sporo zobrazowała. Czyli trzeba uzgodnić z resztą wycieczki czy nastawiamy się na typowy wypoczynek czy również aktywne spędzanie czasu smile.

 

#4 2017-07-11 14:37:40

texarkana

Re: Gran Canaria - beż wyżywienia czy All Inclusive?

Całkowicie zgadzam się z Pieą, a dodam jeszcze, że z tego, co wiem wiele osób nie potrafi się oprzeć i zamienia pobyt z AI w ciągłe polowanie na to, co dają "za darmo". Mnie by to zepsuło urlop, na który jadę nie po to, żeby jeść, pić i polować 24/7.
No i jeszcze coś: wszystkie znane mi osoby na AI przytyły i potem miały sporo pracy...

 
  • Index
  •  » Hiszpania
  •  » Gran Canaria - beż wyżywienia czy All Inclusive?

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh