Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#31 2017-04-02 22:42:29

oscar

Re: Wakacyjne PLANY na 2017!

Cóż, taki jest świat. Co pasuje jednemu, dla drugiego jest nie do przyjęcia. smile
Jak dla mnie Soniza jest wiarygodnym komentatorem i jej opinię bardzo wysoko sobie cenię.
Do tego stopnia, że w ub. roku po przeczytaniu jej opinii, Albanie spadła z mojej listy wyjazdowej. A zdjęcia z Hapolowej relacji tylko to utwierdziły.
Jest wiele ciekawszych miejsc, a czas tak szybko umyka smile
Hapol - rekordy rezerwacji nie wynikaja z atrakcyjności miejsca, ale z ceny, która jest najlepszym wyznacznikiem jakości.
Kiedyś to był Egipt czy Tunezja, które za niewielkie pieniądze oferowały zupełnie przyzwoity poziom. Z wiadomych przyczyn to sie skończyło. Lukę tą próbują zapchać Albanią. Dla mnie to żadna alternatywa!
Powtórzę jeszcze raz: Co pasuje jednemu, dla drugiego jest nie do przyjęcia!!

 

#32 2017-04-02 22:46:53

hapol

Re: Wakacyjne PLANY na 2017!

 

#33 2017-04-02 23:05:47

papuas

Re: Wakacyjne PLANY na 2017!

Sam zaatakowałem Sonizę to i muszę jej trochę bronić. Czasem tak jest, że jak wcześniej coś sobie wyobrażamy i idealizujemy to możemy potem przeżyć rozczarowanie. Ale ....
Właśnie w tym postrzeganiu kraju, miejsca oczami ludzi o różnych gustach i preferencjach leży siła portalu. Każdy może wyrobić se zdanie na podstawie foto i relacji (opinii) pisanej. Też mam na liście kraje do których z pewnością nie zawitam.

 

#34 2017-04-02 23:34:24

katerina

Re: Wakacyjne PLANY na 2017!

Hej,hej!

Przywołuję towarzystwo do porządku tongue tongue tongue To wątek wakacyjne plany 2017 smile

A poważniej...

Każdy ma prawo do swojego zdania i to bardzo dobrze,że opinie są różne...
Moja jest podparta 3-krotnym pobytem w tym kraju od południa Korca,Saranda po Pogradec,wybrzeże Durres i Tiranę.Albania wypada dla mnie słabo,a nawet bardzo słabo.Mam znikomą ilość zdjęć,bo mało co nadawalo się według moich kryteriów do focenia.W tym roku (chcąc-nie-chcąc)będzie 4-te podejście do Albanii (tym razem przejazdem),bo w planach Montenegro+Dubrovnik i już mi "szkoda" autka,bo stan dróg w Albanii wciąż FATALNY,ale nie ma tego złego wink

I zgadzam się z Oscaem...popularność danego kierunku w BP dyktują przede wszystkim ceny,a to dla mnie też średni wyznacznik,ale to już kto,co lubi...

Ostatnio edytowany przez katerina (2017-04-02 23:36:01)

 

#35 2017-04-03 17:42:10

Soniza89

Re: Wakacyjne PLANY na 2017!

Jak dla mnie i z osobami ktorymi bylam nie jest to przesada smile . Tu nawet nie chodzi tyle o syf co o rozczarowanie takimi miejscami jak Saranda: budujace sie hotele , albo rozpadajace sie budynki . Nastepne miejsce to "niby" rajska plaza Ksamil, ktora okazala sie waskim pasmem piachu , przedzielona jakimis murkami .A do tego blue eye ktore okazalo sie malym strumyczkiem . Jechalam kawal drogi zeby zobaczyc takie cos ? Moj kuzyn co roku jezdzi do Albanii i to on mi ja tak zachwalal . Ja rowniez szanuje zdanie Twoje  Hapol czy mojego kuzyna . A opinie na temat tego kraju sa mocno podzielone .

Katerina , Oscar dziekuje smile . Nie myslalam ze moja opinia wywola taka burze wink....Hapol ja mam swiadomosc ze Albania staje sie z roku na rok coraz bardziej popularna . I tu zgodze sie z Oscarem a z czego to wynika?A no z tego ze jest jednym z najtanszych kierunkow .A naszych rodakow juz tam jest masa . Na plazy to nie mialam gdzie recznika rozlozyc .I nie majac wyjscia musielismy poplynac na jedna z wysepek , zeby troche wypoczac . Wiec tyle mialam z tej Albanii . I tak jak pisala Katerina , tam nawet nie ma czego fotografowac .  ... A jezeli chodzi o miejsca jeszcze niezadeptane przez tabuny  turystow . To takim miejscem jest Macedonia : piekna , z oblednie dobra kuchnia , tania i do tego niesamowity klimat smile

Ostatnio edytowany przez Soniza89 (2017-04-03 17:45:11)

 

#36 2017-04-04 08:44:59

oscar

Re: Wakacyjne PLANY na 2017!

Miałem podobne odczucia po powrocie z Gruzji czy Iranu. Wróciłem rozczarowany.
Natomiast wielkim pozytywnym zaskoczeniem była Armenia! Przepiękny kraj, który wszystkim polecam.
Może od razu dodam, że sa to moje subiektywne odczucia i nikt się z nimi nie musi zgadzać.
pozdrowionka smile

 

#37 2017-04-07 12:54:37

roman_gor

Re: Wakacyjne PLANY na 2017!

W tym roku rozpoczęliśmy nasze podróżowanie już na przełomie lutego i marca. Pierwszy wyjazd to Zjednoczone Emiraty Arabskie, inny świat.  Za trzy tygodnie ruszamy nad Bałtyk do Mielna, później skoczymy na Kretę /chcemy zakosztować trochę Grecji, bo ostatni pobyt na Zakynthos nas rozczarował, to zbyt rozreklamowana wyspa. Dalsze plany to Pieniny, Darłówek i Albania, która ma bardzo różne opinie. Zobaczymy!  Życzymy udanych wajazdów i ciekawych wrażeń. Pozdrawiamy :-)

 

#38 2017-04-08 12:36:47

AniaMW

Re: Wakacyjne PLANY na 2017!

O, w tym roku Albania wraca - jak mantra - w planach wakacyjnych smile
Rzeczywiście tutaj wzbudziła wiele zróżnicowanych opinii w odbiorze... Ze swej strony, myślę, że to zależy od naszych oczekiwań i nastawienia. Każdy jadąc - pewnie - cokolwiek wie, lub czyta o kraju, do którego się wybiera; więc trudno spodziewać się luksusów w biednych regionach. My z Albanii wróciliśmy (mimo rozmaitych niedogodności) bardzo zadowoleni. Zwiedziliśmy ją wzdłuż i wszerz, zachwyciła nas przyroda - wspaniałe góry, sporo zabytków, miasteczek "zapomnianych", zatrzymanych w czaso-przestrzeni, w których nie zbudowano skansenów lecz toczy się normalne życie... To wszystko było b.ciekawe.
Ciekawe, jakie będą Wasze wrażenia! Życzę udanej realizacji wszystkich zamierzonych planów!

 

#39 2017-04-19 21:30:34

AniaMW

Re: Wakacyjne PLANY na 2017!

Zbliża się dłuuugi majowy weekend ...
Na pewno większość travelmaniaków ma już plany na tę okazję smile
Nie jestem wyjątkiem, też coś planuję big_smilebig_smilebig_smile
Tym razem ma to być rejs, po bardzo pobliskich wodach, czyli basen M. Śródziemnego - o tej porze roku pasuje mi ten kierunek: cieplej, ale nie za ciepło smilesmilesmile

 

#40 2017-04-20 08:41:46

oscar

Re: Wakacyjne PLANY na 2017!

łał!! Fajnie smile napisz coś więcej smile smile

 

#41 2017-04-20 11:04:50

Kolka

Re: Wakacyjne PLANY na 2017!

Ania - super relaksik Ci się szykuje super U Romana też lista długa przed - fajnie! Można tylko pozazdrościć - pozytywnie oczywiście smile
Ja czekam na pogodę, na powrót wiosny i śmigam w góry big_smile Taki właśnie mam plan na ten rok: góry, góry i znowu góry big_smile

 

#42 2017-04-20 21:45:59

piea

Re: Wakacyjne PLANY na 2017!

Ania super plany!!!
Romanowi z żoną to tylko pozazdrościć i pogratulowaćsmile
A ja na majówkę nigdzie się nie ruszam, bo majówkowe tłumy zawsze psują mi całą radość majówkowania smile ; wezmę sobie urlopik po majówce- to tylko 2 dni więcej urlopu , ale za to jaki luzik ! smile a 1-3 maja posiedzę sobie  we własnym ogrodzie smile - może do tego czasu już ta obecna zima  zelżeje tonguetonguetongue

Ostatnio edytowany przez piea (2017-04-20 21:46:39)

 

#43 2017-05-17 06:43:43

oscar

Re: Wakacyjne PLANY na 2017!

 

#44 2017-05-17 07:56:45

papuas

Re: Wakacyjne PLANY na 2017!

gratulacje
no to będzie co oglądać; foty z realu zawsze lepsze od wyszukanych z netu  smile

 

#45 2017-05-17 09:09:54

oscar

Re: Wakacyjne PLANY na 2017!

Jak pewnie pamiętasz, nie jestem „miastowy” i konsekwentnie wybieram kierunki anty betonowe. Mam nadzieję że pięknych widoków i panoram mi nie zabraknie. W końcu z tego słynie ten region. Na dodatek jeszcze (podobno) nie zadeptany przez turystów. smile

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh