Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#31 2016-12-20 21:09:38

Kolka

Re: W DRODZE DO HIMBA- RELACJA

Wikłacze!!! Suche drogi, drzewa...jakbym tam byla smiech Kurcze...co ta Afryka ma w sobie, że tak się za nią tęskni? wink
Lubię Afrykę smile Twoją też big_smile

 

#32 2016-12-20 21:12:14

Antenka

Re: W DRODZE DO HIMBA- RELACJA

Ostatnio edytowany przez Antenka (2016-12-20 21:13:12)

 

#33 2016-12-20 21:15:40

Antenka

Re: W DRODZE DO HIMBA- RELACJA

Asia - coś w sobie ta Afryka ma wink

 

#34 2016-12-20 21:21:15

Kolka

Re: W DRODZE DO HIMBA- RELACJA

A tam tak można? Tzn...tak samemu za płot? wink Bez strachu, że jakies zwierzę podejdzie za blisko?

 

#35 2016-12-20 21:43:15

Antenka

Re: W DRODZE DO HIMBA- RELACJA

Ostatnio edytowany przez Antenka (2016-12-20 21:43:56)

 

#36 2016-12-20 21:57:18

Antenka

Re: W DRODZE DO HIMBA- RELACJA

Kolacja, pogaduszki przy napojach wszelakich i wracam do siebie. No ale jak tu spać po takich wrażeniach?

Więc siadam na tarasiku, światła przy alejkach przygasły. Wsłuchuję się chciwie w odgłosy nocy- cykady grają, nieśmiało zaszeleści jakiś listek na drzewie- to ptak się poruszył. Czasem cichutko parsknie śpiący oryks za płotem, ćma przeleciała. Odurzająco pachnie jakiś kwiat. Miliony gwiazd na atramentowym niebie tak blisko, że tylko sięgnąć po jedną... Chłonę tę chwilę całą sobą, otulona ciepłem pustynnego wiatru i myślę- to się nie dzieje… śnię…

 

#37 2016-12-20 22:03:30

Antenka

Re: W DRODZE DO HIMBA- RELACJA

Z życia wycieczki:

Stoimy z Margerytką rano przy autokarze paplając radośnie wink
W pewnym momencie mówi:
-A to wszystko przez ciebie…
-????????????????? – ja wow - Zdziwienie jak Wielki Kanion.
- No bo ty jesteś wszystkiemu winna… -dodaje.
-???????????? – ja. No,że zawsze i wszystkiemu ja jestem winna, to już się przyzwyczaiłam . No dobra, wszystko przyjmę dzielnie, na swą wątłą klatę:
- Ale czemu jestem winna? – pytam, nieśmiało.
- No bo to przez ciebie przylecieliśmy tu, do Namibii. Bo jak przeczytałam na forum,że lecisz, to na drugi dzień kupiliśmy wycieczkę.- mówi śmiejąc się Margerytka.

Szczęka mi opadła w piach, dech straciłam i  nie wiedziałam co odpowiedzieć.
No to teraz wiecie, jak wielką moc sprawczą ma forum.
Forum łączy ludzi, nawet na końcu świata. super smile
Odzyskałam ruchomość szczęki i głos:
- Noooo ładnie to tak, śledzić zza węgła i się nie ujawniać??? I co, dwa dni sprawdzaliście, czy normalna jestem, zamiast od razu się przyznać na lotnisku??? Hahaha alejaja
Chyba jestem normalna wink tongue big_smile rotfl

……………………………………………………………………………………………………………………………………………….
Wracamy z dziczy do lodgy. Wcześniej już zauważyliśmy poruszenie wśród oryksów. Trwa pora godowa i bitwy samców o dominację  w stadzie. To się ganiały, tłukły, porykiwały co jakiś czas
Prym wiódł w tym, dorodny Pan Oryks o wielkich rogach.
Generalnie oryksy tam były przyzwyczajone do ludzi i jak się ich nie zaczepia i nie podchodzi za blisko, to zajmują się swoimi sprawami.
No więc idziemy w pewnym oddaleniu od ogrodzenia lodgy, w kierunku bramki.
I raptem jak się nie zakurzy w oddali- Pan Oryks przepędzał innego, ze swego terenu.
Zobaczył nas. Stanął. My stanęliśmy też. Niech sobie idzie. Poczekamy.
Matko, Johny ma czerwone spodenki!!! A ja  wszelkiej rogaciżnie nie ufam po tym, jak w dziecięctwie, u babci, byk mnie poszturchał rogami.
A poza tym jak wiecie, ja z lasu, więc zachowania dzikich zwierząt nie są mi obce.
Pan Oryks stoi i łypie na nas. Testosteron lata w powietrzu aż trzaska, jak z zepsutej stacji transformatorowej.
Zaczynam się bać.
- Nieee no co ty, nic nam nie zrobi- uspokaja Johny.
- Jak nic, jak nic- on pilnuje swego terenu. Ja się boooję… - ja. Zaczynam mieć miękko w kolanach.
Jak tu się dostać do bramki?!?!?!?!?!?!?
Powoli ruszamy, Pan Oryks nie spuszcza z nas wzroku i łypie, idąc równolegle z nami, odcinając drogę do bramki.
Idziemy powoli, on z nami i  łypie złym okiem. Idziemy- on parska i tupie. Staneliśmy 100 m od bramki a on stoi między nami a bramką. Stoi, stoi, stoi. Po jakimś czasie odpuścił nam, poszedł sobie dalej ganiać inne oryxy.
Uffff…. Biegiem do bramki.
Oryksy są wredne. I prześladują.
Zjadłam steka z oryksa na kolację w odwecie.
Smaczny był.
CDN.

Ostatnio edytowany przez Antenka (2016-12-20 22:05:29)

 

#38 2016-12-21 09:50:41

malaria

Re: W DRODZE DO HIMBA- RELACJA

hehe dobre z tym stekiem smile
Czyli Margerytka to forumowy podglądacz?     alejaja     alejaja     alejaja
Antenko tam są szczepienia zalecane czy wymagane?
Bardzo mi się podoba     super i fotki są niepokolorowane smile

 

#39 2016-12-21 22:11:53

Antenka

Re: W DRODZE DO HIMBA- RELACJA

Malaria - naprawdę oryx ze wszystkiej dziczyzny, którą jadłam smakował mi najbardziej alejaja
Tak, Margerytka- to cichy czytacz forumowy wink
Szczepienia nie są wymagane, jedynie zalecane. Ja mam pakiet podstawowy wyjazdowy- żółtaczki+dur+ tężec. nie doszczepiałam się specjalnie na ten wyjazd.
Cieszę się,że ci się podoba buziak A foty takie żywcem z aparatu, generalnie nie lubię dokolorywać, no chyba,że mocno coś spapram alejaja Nie jestem fotografem a amatorem wink i foty są jakie są wink Z wakacji wink

 

#40 2016-12-21 22:25:57

Antenka

Re: W DRODZE DO HIMBA- RELACJA

Ostatnio edytowany przez Antenka (2016-12-21 22:37:22)

 

#41 2016-12-21 22:55:07

Antenka

Re: W DRODZE DO HIMBA- RELACJA

 

#42 2016-12-21 23:29:35

Antenka

Re: W DRODZE DO HIMBA- RELACJA

Ostatnio edytowany przez Antenka (2016-12-21 23:30:28)

 

#43 2016-12-22 10:21:04

EwelaEM

Re: W DRODZE DO HIMBA- RELACJA

Wygląda to obłędnie....dało się znieść gorąc?

 

#44 2016-12-22 10:29:39

oscar

Re: W DRODZE DO HIMBA- RELACJA

o! Namibia, Fajnie smile

 

#45 2016-12-22 22:14:53

piea

Re: W DRODZE DO HIMBA- RELACJA

Antenka, z łezką w oku podczytuję Twoją Namibię (łezka jest oczywiście tak z tęsknoty za Czarną Afryką i z sentymentu za wspomnieniami o Kenii.... ); Co tu dużo gadać: wspaniała wyprawa!!!; będę Cię "śledzić" po świętach, jak już uwolnię się od garów i rodzinki:) tongue
(a tak na maryginesie też przyglądałam się na tą dokładnie wycieczkę (ale jak już wróciliśmy z Cypru) i cenki były naprawdę mega-malinowe smile, no ale urlopu by już nie stykło! tongue; może zapoluję w przyszłym roku tongue
Pozdrowioneczka już świątecznie; smile

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh