Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2016-03-12 23:42:47

Olka35

sierpień Bali czy gdzie?

Witajcie, planuję w sierpniu 2 tyg urlopu. Zastanawiam się nad Bali - hotel Melia Bali, lub szukam pomysłu na inny kierunek.

Wakacje 2 +1 (7 lat), przy czym syn podróżuje z nami od 3 roku życia i zwiedził kawałek Świata, dzielnie znosi trasy samolotowe po <11h i kilka przesiadek.

Czy Bali w  sierpniu to dobry pomysł? Moze lepiej coś innego za podobną kaskę?

 

#2 2016-03-13 01:44:59

kangur

Re: sierpień Bali czy gdzie?

Cześć smile Sierpień na Bali to dobry czas jeśli chodzi o pogodę - morze jest spokojne, można robić morskie wycieczki, np. na Lembongan czy inne wyspy, snorkling, itp. Natomiast cenowo (hotele) sierpień jest drogi. Pozdrawiam.

 

#3 2016-03-13 12:26:00

Olka35

Re: sierpień Bali czy gdzie?

Dziękuję za odpowiedź.
Jesteśmy szczurami resortowymi - głównie z uwagi na syna. Planujemy 2-3 dni jeżdżenia po wyspie a pozostałe dni relaks w resorcie. Plaże z tego co widzę nie powalają (zwłaszcza że ostanie wakacje byliśmy na Dominikanie, wcześniej na Malediwach), ale liczę że mimo wszystko jest to dobry kierunek.
Alternatywnie rozważam Mauritius lub pod kątem atrakcji dla synka - Riviera Maya.

 

#4 2016-03-13 16:07:28

edyta11

Re: sierpień Bali czy gdzie?

Plaze są słabe. Wybór pod kątem plaż między Bali Mexico czy Mau...jest jednoznaczny - Mexico. Resorty też. Ceny niższe niz na Bali.

 

#5 2016-03-13 17:05:07

katerina

Re: sierpień Bali czy gdzie?

Olka,
Wiadomo,że porównanie plaż na Bali z Dominikaną,Malediwami czy Meksykiem wypada na niekorzyść Bali (ja też z plażolubnych)
Bali ma inne walory i pomimo,że byłam w wyżej wymienionych miejscach to chętnie wybrałabym sie do Indonezji.
Bali to bogata kultura,mistyczne światynie,tradycyjna architektura,tarasy ryżowe,masaże i gdzieś na koncu plaże.
Kangur,
A kiedy jest najlepszy okres pod kątem tarasów ryżowych?Z tego,co kiedyś czytałam żniwa na Bali są chyba 3 razy do roku?!Czy koniec sierpnia/początek września to dobry czas?Tak,żeby trafić na soczyście zielone pola ryżowe smile

 

#6 2016-03-13 17:38:40

katerina

Re: sierpień Bali czy gdzie?

Olka,
Tu masz relacje bepi http://www.travelmaniacy.pl/forum/viewtopic.php?id=2652
Szczegółowo,plażowo i resortowo,czyli chyba coś czego szukasz smile wakacje
Oprócz tego poszperaj w podróżach Kangura,ktory był w wielu miejscach na Bali super
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez katerina (2016-03-13 17:40:24)

 

#7 2016-03-13 21:47:06

Olka35

Re: sierpień Bali czy gdzie?

Dziękuję za linka i odpowiedzi.
Bali wygląda bardzo ciekawie, bardzo zielono, kolorowo, chociaż coraz bardziej zaczynam myśleć też o Meksyku.
Ostatecznie zdecyduje podsumowanie budżetu smile

 

#8 2016-03-15 19:47:02

amaliooo

Re: sierpień Bali czy gdzie?

Sierpień to idealny czas na Bali smile
Melia to super hotel/resort - naprawdę luksusowy - w zeszłym roku wizytowałam. Na Bali jest kilka pięknych plaż, szczególnie prywatnych - mogę coś podpowiedzieć na priv smile

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh