Oferty dnia

Nie jesteś zalogowany.

#1 2015-08-17 17:45:30

krakowianka

Meksyk - pieniadze, ceny

Witajcie! Jadę w październiku do Ameryki Środkowej.

Chciałabym wiedzieć, czy mam z sobą zabrać gotówkę - jaką? Czy można spokojnie wymienić na miejscu i gdzie?

Ile mniej więcej trzeba liczyć pieniędzy na życie i jakie są ceny za wejścia na teren obiektów historycznych.

Dziękuje krakowianka

 

#2 2015-08-17 23:07:21

katerina

Re: Meksyk - pieniadze, ceny

Szczesciara smile wink
Krakowianka ciezko powiedziec ile zabrac gotowki,kazdy ma inne potrzeby.Jesli to wyjazd do 14 dni do hotelu z all to reszta nie bedzie Cie za duzo kosztowac.
Zwiedzanie na wlasna reke duzooo tansze.Wstep na piramidy 145 pesos/os,do strefy archeologicznej w Tulum 60 pesos/os.Cenoty tez bardzo tanie.
Z kolei fakultety zorganizowane to wydatek rzedu 100$ hmm

Ostatnio edytowany przez katerina (2015-08-17 23:25:38)

 

#3 2015-08-18 08:43:11

Lenusia

Re: Meksyk - pieniadze, ceny

Meksykiem jestem zauroczona wink

Tak jak piszę Katerina,fakultety są bardzo drogie,ale warte tego 100$ za osobę,to cena średnia,zależy co wybierasz,można targować się.
A gdzie dokładnie jedziesz,jaki rejon? Hotel czy co?
Gotówkę i kartę jak najbardziej możesz zabrać,ja miałam $$$$ i kartę VISA,za fakultety zapłaciłam kartą w hotelu kupowałam wszystkie wycieczki,rozliczałam się już po pobycie w hotelu,na recepcji.Drobne zakupy które robiłam w sklepikach hotelowych,to również zapłaciłam kartą w recepcji hotelowej.Jedynie gotówki używałam kiedy płaciłam na miejscu,sklepy,bary,upominki pod czas fakultetów.

Na pewno wrócisz zadowolona wink

 

#4 2015-08-18 14:51:58

krakowianka

Re: Meksyk - pieniadze, ceny

Dziekuje dziewczyny.

Caly Meksys plug Gwatemala ,Belize,Honduras.Na miejscu bedziemy ponad trzy tyg.Zadne hotele z all,tylko miejsca dla plecakowcow i wszystko we wlasnym zakresie.

Katerina a jak jest z przemieszczaniem sie na miejscu?

 

#5 2015-08-18 23:06:41

katerina

Re: Meksyk - pieniadze, ceny

Krakowianka na Jukatanie jest bezpiecznie,nie wiem,jak z reszta Meksyku smile My poruszalismy sie na wlasna reke wypozyczonym autkiem przejezdzajac przez "meksykanskie wiochy" i nie bylo zadnego problemu.Jechalismy takze colectivio oraz busem "dla miejscowych" z lotniska i tez bylo ok smile
Sporo osob pobyt w Mex laczy z Belize w ramach wycieczki super Nie slyszalam negatywnych opini.
Tak,jak napisala Lenusia...bedziesz zachwycona wink

 

#6 2015-08-20 19:02:35

krakowianka

Re: Meksyk - pieniadze, ceny

Dzieki dziewczyny.Powoli ta cala wycieczka zaczyna sie wykluwac...

 

#7 2015-09-09 10:42:31

Magda_Kajzer

Re: Meksyk - pieniadze, ceny

O no to super. Życzę udanych wojaży! smile

 

Stopka forum

Napędzane przez PunBB, modyfikacja Fresh